Форум за Металотърсачи www.imperio.biz
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Форум за Металотърсачи www.imperio.biz

Металотърсачи България. Форум за мнения за металдетектори и металдетектинг. Спортен клуб по металдетектинг MDETECTORS
 
ИндексИндекс  ГалерияГалерия  Мнениея за МеталотърсачиМнениея за Металотърсачи  ТърсенеТърсене  Последни снимкиПоследни снимки  Регистрирайте сеРегистрирайте се  Вход  Списание IMPERIO.BGСписание IMPERIO.BG  
Клондайк Металотърсачи
Металотърсач от Клондайк
Съвет за избор на металотърсач
Съвет за избор на металотърсач
ОФИЦИАЛЕН ПРЕДСТАВИТЕЛ

Similar topics
Keywords
nexus kupuvam TEKNETICS nokta врътка маск tesoro Coil deus нишани Fisher GOLD 5000 VANQUISH miladinka prodavam Майнлаб Simplex голден Spectrum пират lorenz mask Minelab грунда wave
 

 Защо?

Go down 
+18
kronos555
бобо
Siromahus
kompira
pechkata
Ceco_
cecomotors
jordan_nenov
adventurer
mario321
Трибал-М
atina
mdetectors.bg
nasko75
Gandalf
eros
Radislav
ivanasen
22 posters
Иди на страница : Previous  1, 2, 3, 4  Next
АвторСъобщение
Ceco_
Легионер
Легионер




Защо?  - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Защо?    Защо?  - Page 2 EmptyВто Мар 10, 2015 5:00 pm

Сигнума има три честотна сонда . За да работиш на определена честота трябва да превключиш след това апарата сам се настройва . От една на друга честота не може да се премине без да рестартираш .Така е на практика а как са го направили нямам идея .
Върнете се в началото Go down
pechkata
Джадай
Джадай




Защо?  - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Защо?    Защо?  - Page 2 EmptyВто Мар 10, 2015 5:34 pm

Най добрата честота за работа е 15 kHz ... търкане
Върнете се в началото Go down
Gandalf
Джадай
Джадай
Gandalf



Защо?  - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Защо?    Защо?  - Page 2 EmptyВто Мар 10, 2015 5:36 pm

pechkata написа:
Най добрата честота за работа е 15 kHz ... търкане




По принцип или за Фишер?
Върнете се в началото Go down
cecomotors
Легионер
Легионер
cecomotors



Защо?  - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Защо?    Защо?  - Page 2 EmptyВто Мар 10, 2015 5:45 pm

Ясно,в рестартирането е трика при теб но при Голден Маск си ги цъкат от една на друга честота без рестартиране-та питам каква е хватката там и какви са параметрите на сондите на двучестотната маска.Има ли друг БГ многочестотник?Да не интерпретира някй питанията ми като заяждане с Г.М защото напротив купувал съм машинка от Владо и вносни съм купувал и ползвал и други бг.бангии но от Маската май съм най доволен за сума под 1000лв.
Върнете се в началото Go down
jordan_nenov
Джадай
Джадай
jordan_nenov



Защо?  - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Защо?    Защо?  - Page 2 EmptyВто Мар 10, 2015 6:07 pm

pechkata написа:
Най добрата честота за работа е 15 kHz ... търкане
За търсене на какво, наборе?
Щото си мисля че за по-едрите предмети по-ниската честота е по-добра. Просто физика!
Късмет колеги!


ОКО ЗА ДВЕ, ЗЪБ ЗА ЧЕНЕ...
Върнете се в началото Go down
Трибал-М
Джадай
Джадай




Защо?  - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Защо?    Защо?  - Page 2 EmptyВто Мар 10, 2015 6:43 pm

pechkata написа:
Най добрата честота за работа е 15 kHz ... търкане

Това май е опит за бягство от темата?...


Хаосът е или временен,или гибелен!
Върнете се в началото Go down
mario321
Цезар
Цезар
mario321



Защо?  - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Защо?    Защо?  - Page 2 EmptyВто Мар 10, 2015 6:46 pm

pechkata написа:
Най добрата честота за работа е 15 kHz ... търкане
Аз пък за сега съм усетил 11,98 kHz че е най добра за търсене на монети на по дилбоко kopne
Върнете се в началото Go down
ivanasen
Джадай
Джадай
ivanasen



Защо?  - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Защо?    Защо?  - Page 2 EmptyВто Мар 10, 2015 7:49 pm

mario321 написа:
pechkata написа:
Най добрата честота за работа е 15 kHz ... търкане
Аз пък за сега съм усетил 11,98 kHz че е най добра за търсене на монети на по дилбоко kopne

Колега при работната честота от 13kHz на твоят фишер ф75 LTD и честота на антената 11,98kHz. меко казано мога да кажа , че повече от добре работи. Та това е само 1kHz разлика. Cool


Добрите приятели са като звездите; не винаги ги виждаш, но знаеш, че винаги са там.

Понякога за да бъде истинско приятелството  е  нужен и скалпел!!!
Върнете се в началото Go down
kompira
Новобранец
Новобранец




Защо?  - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Защо?    Защо?  - Page 2 EmptyВто Мар 10, 2015 8:40 pm

Странно ми звучат тези различни честоти на апарат и антена... Не съм компетентен толкова и аз, но доколкото имам бегли спомени от електроника (в частност генератори), тази антена(бобина), в комбинация с някаква капацитивност (така изградения "трептящ кръг"), са основни участници в честото определящото звено в един генератор. Каквата честота на електромагнитните вълни излъчва антената (които респективно се "въвеждат" в почвата), то такава е и на самият генератор...

Или с други думи (така както аз ги разбирам/предполагам нещата): Ако една антена "оразмерена" за даден апарат на точно определена честота, се сложи на друг апарат, работещ на друга честота на генератора по принцип, то на този вторият апрат вече ще му се промени честотата (различна ще е от тази която е написана на брошурата). Тоест, имаме съвместимост, но вече параметрите (честотата) са други! Или с още по-други думи, за да се направи една антена универсална за повече модели, това ще в ущърб за някои от тях... В този ред на мисли, интересно ми е какво ще покажат измерванията на ivanasen, ако голд бъга се пусне с оригиналната малка златарска антена...

Това са ми само общите размишления по темата... вече специално при металдетекторите (и модерните такива), не съм им разучавал в детайли схемотехниката (а и вече съм ги забравил нещата от практична гледна точка)... Компетентните лица (родните производители), ще могат по-конкретно да разнищат въпроса, в детайли.

Както казахте, разработчиците си знаят работата. Все пак, който на каквато и честота да бачка, важното е как се представя цялостно. Един апарат показва какво може на терен, а не се оценява само по каталожни данни. Да не забравяме кефа и тръпката от хобито. Smile
Поздрави и късмет!
Върнете се в началото Go down
cecomotors
Легионер
Легионер
cecomotors



Защо?  - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Защо?    Защо?  - Page 2 EmptyВто Мар 10, 2015 9:33 pm

Очакваме компетентните мнения на БГ производителите които са доста дейни и многословни в обясненията си за технологиите използвани при конструирането на техните апарати подкрепени с хиляди клипове.КАК двучестотен апарат работи и на двете честоти с една антена?Ако антената работи добре на едната честота така ли ще е и на другата със една и съща антена.
Върнете се в началото Go down
cecomotors
Легионер
Легионер
cecomotors



Защо?  - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Защо?    Защо?  - Page 2 EmptyВто Мар 10, 2015 9:35 pm

:animaux15:


Последната промяна е направена от cecomotors на Вто Мар 10, 2015 9:37 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото Go down
ivanasen
Джадай
Джадай
ivanasen



Защо?  - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Защо?    Защо?  - Page 2 EmptyВто Мар 10, 2015 9:35 pm

kompira написа:


Или с други думи (така както аз ги разбирам/предполагам нещата): Ако една антена "оразмерена" за даден апарат на точно определена честота, се сложи на друг апарат, работещ на друга честота на генератора по принцип, то на този вторият апрат вече ще му се промени честотата (различна ще е от тази която е написана на брошурата). Тоест, имаме съвместимост, но вече параметрите (честотата) са други! Или с още по-други думи, за да се направи една антена универсална за повече модели, това ще в ущърб за някои от тях

Долкото мога да вярвам на очите си,   мога  да кажа  че при една и съща антена примерно 11”ДД оригинална сонда за ф5  с най-добра работна честота  11,98kHz. /т.е . при тази честота амлитудата достига най-голями стойности /и от там идвата добрите показатели :  дълбочинност, спокоен уред , най-голяма икономичност на батериите и т. н.  беше  поставена  на два МД. Единият голд бъг с честота 19,1 kHz и другият БГ уред работещ на 8,2 kHz.  При замерването на включения уред се оказа :
1. Голд бъга с 11”ДДсонда за ф5 работи на 19,1 kHz
2. БГ уреда с 11”ДДсонда за ф5 работи на 8,2 kHz. С една дума не работната честота на уреда се променя , а работната честота на антената/ така антената губи своя мах/. Тук колега мисля , че ни си спомняш добре. Позабравил си!  

С една дума колега компенсацията  от 7 kHz е доста голяма . Хубавото при БГ бангиите е  ,че генератора  позволява няколко работни честоти и се избира честотата най близка до антената или , ако се намери такъв генератор със същата работна честота както и антената се получана мах.  , докато при някой от   „  ДРУГИТЕ МД”   това е недупостимо. Както в по-горе посоченият случай!
Успех при търсенето на всички колеги! Cool


Добрите приятели са като звездите; не винаги ги виждаш, но знаеш, че винаги са там.

Понякога за да бъде истинско приятелството  е  нужен и скалпел!!!
Върнете се в началото Go down
Трибал-М
Джадай
Джадай




Защо?  - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Защо?    Защо?  - Page 2 EmptyВто Мар 10, 2015 9:51 pm

cecomotors написа:
Очакваме компетентните мнения на БГ производителите които са доста дейни и многословни в обясненията си за технологиите използвани при конструирането на техните апарати подкрепени с хиляди клипове.КАК двучестотен апарат работи и на двете честоти с една антена?Ако антената работи добре на едната честота така ли ще е и на другата със една и съща антена.

Колега,ти пък си малко припрян.Нека спокойно "развалят"международния ден на жената,а после-каквото стане...


Хаосът е или временен,или гибелен!
Върнете се в началото Go down
kompira
Новобранец
Новобранец




Защо?  - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Защо?    Защо?  - Page 2 EmptyВто Мар 10, 2015 9:55 pm

Да, грешно съм разбрал заданието на темата. Помислих си че Голд бъга е бачкал на по-ниска честота с "проблемната" антена. Smile Което и ме навя на някакви спомени....което ме и съмняваше да са го допуснали де...
Разбрах, самата антена се представя най-добре на конкретна честота (амплитуда и т.н.), която може да се окаже различна с тази на която дадения уред бачка.
Върнете се в началото Go down
ivanasen
Джадай
Джадай
ivanasen



Защо?  - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Защо?    Защо?  - Page 2 EmptyВто Мар 10, 2015 9:58 pm

kompira написа:
Да, грешно съм разбрал заданието на темата. Помислих си че Голд бъга е бачкал на по-ниска честота с "проблемната" антена. Smile Което и ме навя на някакви спомени....което ме и съмняваше да са го допуснали де...
Разбрах, самата антена се представя най-добре на конкретна честота (амплитуда и т.н.), която може да се окаже различна с тази на която дадения уред бачка.

super21 Cool


p.s.То и ултимейта за голд бъга работи на същата честота 11,98kHz. Това са фактите!



Добрите приятели са като звездите; не винаги ги виждаш, но знаеш, че винаги са там.

Понякога за да бъде истинско приятелството  е  нужен и скалпел!!!
Върнете се в началото Go down
cecomotors
Легионер
Легионер
cecomotors



Защо?  - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Защо?    Защо?  - Page 2 EmptyВто Мар 10, 2015 10:17 pm

quote="Трибал-М"]
cecomotors написа:
Очакваме компетентните мнения на БГ производителите които са доста дейни и многословни в обясненията си за технологиите използвани при конструирането на техните апарати подкрепени с хиляди клипове.КАК двучестотен апарат работи и на двете честоти с една антена?Ако антената работи добре на едната честота така ли ще е и на другата със една и съща антена.

Колега,ти пък си малко припрян.Нека спокойно "развалят"международния ден на жената,а после-каквото стане...[/quote]
Трибале припрян съм защото от създаването на тази тема ме мъчи някакъв спомен за изказване на Владо Лилов относно направата на двучестотен детектор и се поразрових и намерих мнението.Но за да не ме нападнат колеги че съм некомпетентен (а аз съм такъв и за това задавам въпроси) написах горните си постове като подкана към БГ производителите да разяснят как става номера с една антена и две честоти.Имах съмнения че едната честота няма да е ефективна и по скоро ще има рекламна цел отколкото практично приложение.Уви никой не отговори и тук ще постна въпросът на колега от форумът към Владо и неговият отговор.Пак заявявам че съм много доволен от апаратите на Владо но това с двете честоти нещо не ми е ясно дано самият Владо ме опровергае -ето го диалогът:

Върнете се в началото Go down
cecomotors
Легионер
Легионер
cecomotors



Защо?  - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Защо?    Защо?  - Page 2 EmptyВто Мар 10, 2015 10:20 pm

Това което ще кажа не е по темата,но винаги съм си мислил да питам,можеш ли да направиш на някоя от маските да е със 2 честоти например на 5 и 15кхц да се сменят с едно цк ключе,ще е много хубаво това да го има като опция.

Отговорът на Владо Лилов:


При две честоти има проблем с нулиране на сондата, на 5 кХц офсет-а е един, а на 15 съвсем друг, което значи че ако сондата е нулирана на 5 ще бъде разнулирана на 15кХц, не че не може детектора да работи но ще е със занижени параметри поне на едната честота, което я обезмисля !Последната промяна е направена от Golden Mask на Сря Фев 20, 2013 10:11 pm; мнението е било променяно общо 2 пъти
Върнете се в началото Go down
cecomotors
Легионер
Легионер
cecomotors



Защо?  - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Защо?    Защо?  - Page 2 EmptyВто Мар 10, 2015 10:27 pm

Последното мнение на тази страница:

https://www.imperio.biz/t6955p30-topic
Върнете се в началото Go down
nasko75
Джадай
Джадай
nasko75



Защо?  - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Защо?    Защо?  - Page 2 EmptyВто Мар 10, 2015 10:47 pm

ivanasen написа:


Долкото мога да вярвам на очите си,   мога  да кажа  че при една и съща антена примерно 11”ДД оригинална сонда за ф5  с най-добра работна честота  11,98kHz. /т.е . при тази честота амлитудата достига най-голями стойности /и от там идвата добрите показатели :  дълбочинност, спокоен уред , най-голяма икономичност на батериите и т. н.  беше  поставена  на два МД. Единият голд бъг с честота 19,1 kHz и другият БГ уред работещ на 8,2 kHz.  При замерването на включения уред се оказа :
1. Голд бъга с 11”ДДсонда за ф5 работи на 19,1 kHz
2. БГ уреда с 11”ДДсонда за ф5 работи на 8,2 kHz. С една дума не работната честота на уреда се променя , а работната честота на антената/ така антената губи своя мах/. Тук колега мисля , че ни си спомняш добре. Позабравил си!  

С една дума колега компенсацията  от 7 kHz е доста голяма . Хубавото при БГ бангиите е  ,че генератора  позволява няколко работни честоти и се избира честотата най близка до антената или , ако се намери такъв генератор със същата работна честота както и антената се получана мах.  , докато при някой от   „  ДРУГИТЕ МД”   това е недупостимо. Както в по-горе посоченият случай!
Успех при търсенето на всички колеги! Cool
Благодаря ти за пожеланието колега Cool


който търси намира
Върнете се в началото Go down
ivanasen
Джадай
Джадай
ivanasen



Защо?  - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Защо?    Защо?  - Page 2 EmptyВто Мар 10, 2015 11:15 pm

nasko75 написа:
ivanasen написа:


Долкото мога да вярвам на очите си,   мога  да кажа  че при една и съща антена примерно 11”ДД оригинална сонда за ф5  с най-добра работна честота  11,98kHz. /т.е . при тази честота амлитудата достига най-голями стойности /и от там идвата добрите показатели :  дълбочинност, спокоен уред , най-голяма икономичност на батериите и т. н.  беше  поставена  на два МД. Единият голд бъг с честота 19,1 kHz и другият БГ уред работещ на 8,2 kHz.  При замерването на включения уред се оказа :
1. Голд бъга с 11”ДДсонда за ф5 работи на 19,1 kHz
2. БГ уреда с 11”ДДсонда за ф5 работи на 8,2 kHz. С една дума не работната честота на уреда се променя , а работната честота на антената/ така антената губи своя мах/. Тук колега мисля , че ни си спомняш добре. Позабравил си!  

С една дума колега компенсацията  от 7 kHz е доста голяма . Хубавото при БГ бангиите е  ,че генератора  позволява няколко работни честоти и се избира честотата най близка до антената или , ако се намери такъв генератор със същата работна честота както и антената се получана мах.  , докато при някой от   „  ДРУГИТЕ МД”   това е недупостимо. Както в по-горе посоченият случай!
Успех при търсенето на всички колеги! Cool

Извинявам се  колега да те попитам този БГ уред няма ли да работи най добре на  11,98kHz според антената която е 11”ДДсонда за ф5 на 11,98kHz нали така трябва да е според теб а не 8,2 kHz.  това пак е някакъв вид компромис


Да , Колега това е някакъв вид компромис , защото най близките работни честоти/ до най-добрата работна честота на антената, която е 11,98kHz/ на кварцовият генератор бяха 8,2 kHz и 16 kHz. Уреда може да работи и на двете , но от двете най-добри параметри има тази , която е най близко . Е избрахме 8,2 kHz. Но аз имам право на избор :
1. Да остана да работя така или
2. Да изчакам доката поръча майстора кварцов генератар на 12 kHz.

С една дума ЧОВЕКА ТИ ДАВА ПРАВО НА ИЗБОР ИЛИ ОСТАВАШ ТАКА И ЧАКАШ ДОКАТО СТАНЕ КАКТО ТРЯБВА ИЛИ СИ БАЧКАШ НА ТАЗИ ЧЕСТОТА!


Докато по горе както споменах нямам право на избор. Но както е да , когато Ти е на късмет и на очи ще ги хванеш! Cool


Добрите приятели са като звездите; не винаги ги виждаш, но знаеш, че винаги са там.

Понякога за да бъде истинско приятелството  е  нужен и скалпел!!!
Върнете се в началото Go down
ivanasen
Джадай
Джадай
ivanasen



Защо?  - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Защо?    Защо?  - Page 2 EmptyВто Мар 10, 2015 11:33 pm

cecomotors написа:
Това което ще кажа не е по темата,но винаги съм си мислил да питам,можеш ли да направиш на някоя от маските да е със 2 честоти например на 5 и 15кхц да се сменят с едно цк ключе,ще е много хубаво това да го има като опция.

Отговорът на Владо Лилов:


При две честоти има проблем с нулиране на сондата, на 5 кХц офсет-а е един, а на 15 съвсем друг, което значи че ако сондата е нулирана на 5 ще бъде разнулирана на 15кХц, не че не може детектора да работи но ще е със занижени параметри поне на едната честота, което я обезмисля !Последната промяна е направена от Golden Mask на Сря Фев 20, 2013 10:11 pm; мнението е било променяно общо 2 пъти

Колега доколкото съм в течение и новият уред с дисплей на Владко - Тарикатко е фалш. Защо ли? Защото програмистта , който се е заел да му го направи е офейкал! Усетил се е човека и беж крачета да ви няма! А сега де? Какво става? Ще чакаме ! Другото е да сме живи и здрави да дочакаме. Cool


Добрите приятели са като звездите; не винаги ги виждаш, но знаеш, че винаги са там.

Понякога за да бъде истинско приятелството  е  нужен и скалпел!!!
Върнете се в началото Go down
cecomotors
Легионер
Легионер
cecomotors



Защо?  - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Защо?    Защо?  - Page 2 EmptyВто Мар 10, 2015 11:41 pm

ivanasen написа:
cecomotors написа:
Това което ще кажа не е по темата,но винаги съм си мислил да питам,можеш ли да направиш на някоя от маските да е със 2 честоти например на 5 и 15кхц да се сменят с едно цк ключе,ще е много хубаво това да го има като опция.

Отговорът на Владо Лилов:


При две честоти има проблем с нулиране на сондата, на 5 кХц офсет-а е един, а на 15 съвсем друг, което значи че ако сондата е нулирана на 5 ще бъде разнулирана на 15кХц, не че не може детектора да работи но ще е със занижени параметри поне на едната честота, което я обезмисля !Последната промяна е направена от Golden Mask на Сря Фев 20, 2013 10:11 pm; мнението е било променяно общо 2 пъти

Колега доколкото съм в течение и новият уред с дисплей на Владко - Тарикатко е фалш. Защо ли? Защото програмистта , който се е заел да му го направи е офейкал! Усетил се е човека и беж крачета да ви няма! А сега де? Какво става? Ще чакаме ! Другото е да сме живи и здрави да дочакаме. Cool
Аз имах в предвид 4WD но отговор още няма.Ако това което казваш за петицата е вярно много жалко,чаках я с нетърпение.Дано да не си прав.
Върнете се в началото Go down
ivanasen
Джадай
Джадай
ivanasen



Защо?  - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Защо?    Защо?  - Page 2 EmptyВто Мар 10, 2015 11:45 pm

99% процента съм сигурен ! Ще чакам утре ответна реакция , но с факти! lol! дявол учудване страх


Добрите приятели са като звездите; не винаги ги виждаш, но знаеш, че винаги са там.

Понякога за да бъде истинско приятелството  е  нужен и скалпел!!!
Върнете се в началото Go down
cecomotors
Легионер
Легионер
cecomotors



Защо?  - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Защо?    Защо?  - Page 2 EmptyСря Мар 11, 2015 9:03 pm

От снощи до сега пълно мълчание по въпросите зададени по нагоре в темата-няма отговори няма опровержения няма обяснения.А не е да няма кой да отговори.Да е някой дълбочинен клип ще се изсипат мнения и експертизи хиляди,тук какво стана?
Върнете се в началото Go down
Ceco_
Легионер
Легионер




Защо?  - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Защо?    Защо?  - Page 2 EmptyЧет Мар 12, 2015 11:36 am

Почти никакви познания нямам по електроника но това на каква честото ще бъде дадена антена не зависи ли от броя на навивките и дебелината на проводника ?
Върнете се в началото Go down
 
Защо?
Върнете се в началото 
Страница 2 от 4Иди на страница : Previous  1, 2, 3, 4  Next
 Similar topics
-
» Защо?
» защо все ми изтривате темите???
» Защо партия ГЕРБ?

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Форум за Металотърсачи www.imperio.biz :: Металдетектори-монетари :: Fisher Металотърсачи-
Идете на: