Форум за Металотърсачи www.imperio.biz
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Форум за Металотърсачи www.imperio.biz

Металотърсачи България. Форум за мнения за металдетектори и металдетектинг. Спортен клуб по металдетектинг MDETECTORS
 
ИндексИндекс  ГалерияГалерия  Мнениея за МеталотърсачиМнениея за Металотърсачи  ТърсенеТърсене  Последни снимкиПоследни снимки  Регистрирайте сеРегистрирайте се  Вход  Списание IMPERIO.BGСписание IMPERIO.BG  
Клондайк Металотърсачи
Металотърсач от Клондайк
Съвет за избор на металотърсач
Съвет за избор на металотърсач
ОФИЦИАЛЕН ПРЕДСТАВИТЕЛ

Similar topics
Keywords
kupuvam mask Spectrum deus VANQUISH TEKNETICS miladinka врътка маск Майнлаб tesoro Simplex nokta пират Coil 5000 prodavam голден грунда нишани lorenz Fisher GOLD Minelab wave nexus
 

 Как да разпознаем златото

Go down 
+15
notron
bobi13
inranxan2000
krasi mikov
bob4ee
nik
ivan113
maksim12
PlovdivTrakiq
K7650
leo 1
zlatko
Gordian
tepes
yaponetsa
19 posters
Иди на страница : 1, 2, 3  Next
АвторСъобщение
Гост
Гост




Как да разпознаем златото Empty
ПисанеЗаглавие: Как да разпознаем златото   Как да разпознаем златото EmptyВто Юни 01, 2010 9:48 pm

Колеги доста хора ми се обаждат последно време да ме питат как изглежда речното злато,някой намерили слюда други някакви люспи и не могат да се ориентират кое е злато.Злато не може да се намери на око без промиване и преставлява жълти малки късчета които при натиск не се раздробяват.От обяснения може пак да не се разбере затова реших да продавам мостри 0,5 грама 20 лв. и 1 грам 40 лв.Не го правя с цел печалба но и без пари немога да раздавам злато.Мога да го пратя с кориер във всяка точка на България а за района на София мога да показвам безплатно.
https://2img.net/r/ihimizer/i/206xs.jpg/
Върнете се в началото Go down
Гост
Гост




Как да разпознаем златото Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Как да разпознаем златото   Как да разпознаем златото EmptyЧет Юни 03, 2010 10:12 pm

Аз съм за София.Ако е удобно събота или неделя.Ще е добре са се съберем повече хора.Не мога да пиша на лични,но ето едно телефонче:0878661228
Върнете се в началото Go down
Гост
Гост




Как да разпознаем златото Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Как да разпознаем златото   Как да разпознаем златото EmptyЧет Юни 03, 2010 10:43 pm

zolak написа:
Аз съм за София.Ако е удобно събота или неделя.Ще е добре са се съберем повече хора.Не мога да пиша на лични,но ето едно телефонче:0878661228
Ако се поразровиш ще ми намериш кординатите и мога да ти покажа какво представлява речното злато,а да се събираме повече няма да стане защото съм много зает и нямам свободно време.
Върнете се в началото Go down
yaponetsa
Цезар
Цезар




Как да разпознаем златото Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Как да разпознаем златото   Как да разпознаем златото EmptyЧет Юни 03, 2010 11:13 pm

.


Последната промяна е направена от yaponetsa на Нед Сеп 18, 2016 7:21 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото Go down
Гост
Гост




Как да разпознаем златото Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Как да разпознаем златото   Как да разпознаем златото EmptyЧет Юни 03, 2010 11:20 pm

yaponetsa написа:
stemla написа:
zolak написа:
Аз съм за София.Ако е удобно събота или неделя.Ще е добре са се съберем повече хора.Не мога да пиша на лични,но ето едно телефонче:0878661228
Ако се поразровиш ще ми намериш кординатите и мога да ти покажа какво представлява речното злато,а да се събираме повече няма да стане защото съм много зает и нямам свободно време.
колега не че ше хукна да си купувам,но самородното злато /23карата/ не е ли по скъпо?в смисъл не се ли набутваш?
Не съм сигурен може и малко по скъпо да е но е някъде там,а и аз няма да продам кой знае колко,нали съм го размерил на 0,5 грама за мостра,а от колко по сиреозни неща сме се набутвали та това ли ще тънчим.
Върнете се в началото Go down
yaponetsa
Цезар
Цезар




Как да разпознаем златото Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Как да разпознаем златото   Как да разпознаем златото EmptyПет Юни 04, 2010 12:00 am

.


Последната промяна е направена от yaponetsa на Нед Сеп 18, 2016 7:10 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото Go down
tepes
Цезар
Цезар
tepes



Как да разпознаем златото Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Как да разпознаем златото   Как да разпознаем златото EmptyПет Юни 04, 2010 1:39 am

Вчера курса на златото е бил около 63 лева за грам 24карата, по БНБ.
Върнете се в началото Go down
Gordian
Новобранец
Новобранец
Gordian



Как да разпознаем златото Empty
ПисанеЗаглавие: Колеги доста хора ми се обаждат последно време да ме питат как изглежда речното злато,някой намерили слюда други някакви люспи и не могат да се ориентират кое е злато.Злато не може да се намери на око без промиване и преставлява жълти малки късчета които   Как да разпознаем златото EmptyПет Юни 04, 2010 7:36 am

Колега,би ли казал с каква проба е златото което продаваш?
Защото както съм сигурен знаеш ,дори и самородното злато си има различна честото. Няма как да е 24,това се знае,но ако е нещо от сорта на 23,65 Smile ще се радвам да те запозная с един познат който ще ти купи с килограми от това злато,разбира се ако имаш толкова де.
Върнете се в началото Go down
Гост
Гост




Как да разпознаем златото Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Как да разпознаем златото   Как да разпознаем златото EmptyПет Юни 04, 2010 9:00 pm

yaponetsa написа:
stemla написа:
Не съм сигурен може и малко по скъпо да е но е някъде там,а и аз няма да продам кой знае колко,нали съм го размерил на 0,5 грама за мостра,а от колко по сиреозни неща сме се набутвали та това ли ще тънчим.
Е те тука си прав Laughing Нема такъв от нас дет не се е набутвал.Но мисълта ми /ако не греша де/ е че примерно 14к злато е с печат 585,което трева да значи 58,5 процента чисто злато.т.е от 1 грам чисто злато се правят около 1,7 грама 14к злато.Абе който купи ше е на далавера,макар и минимална.
Който си купи ще е на голяма далавера за това че ще си има ново интересно хоби,а от цената и каратите няма да спечели но няма и да загуби.
Върнете се в началото Go down
Гост
Гост




Как да разпознаем златото Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Как да разпознаем златото   Как да разпознаем златото EmptyПет Юни 04, 2010 9:05 pm

Gordian написа:
Колега,би ли казал с каква проба е златото което продаваш?
Защото както съм сигурен знаеш ,дори и самородното злато си има различна честото. Няма как да е 24,това се знае,но ако е нещо от сорта на 23,65 Smile ще се радвам да те запозная с един познат който ще ти купи с килограми от това злато,разбира се ако имаш толкова де.
Колега къде прочете че продавам килограми 24 каратово злато.ПРОДАВАМ МОСТРИ ПО 0,5 ГРАМА ЗА КОЙТО ИМА ИНТЕРЕС И НЯМА ОТ КЪДЕ ДА ВИДИ КАКВО ДА ТЪРСИ!!!Ако искам да продавам злато си има златари които го топят и мерат каратите изчисляват и т.н,а и тука не е мястото за такива търговии.
Върнете се в началото Go down
Gordian
Новобранец
Новобранец
Gordian



Как да разпознаем златото Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Как да разпознаем златото   Как да разпознаем златото EmptyСъб Юни 05, 2010 9:39 am

Не съм казал че имаш,казах ако имаш Smile и ако е с хубава проба,иначе не си заслужава цената. Мисля добре съм те прочел,но ти мен явно не си .
Върнете се в началото Go down
Гост
Гост




Как да разпознаем златото Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Как да разпознаем златото   Как да разпознаем златото EmptyСъб Юни 05, 2010 8:12 pm

Gordian написа:
Не съм казал че имаш,казах ако имаш Smile и ако е с хубава проба,иначе не си заслужава цената. Мисля добре съм те прочел,но ти мен явно не си .
Добре както кажеш ,може и аз да не съм чел добре,но пак казвам това злато което продавам само защото много хора няма от къде да видят, е речно и няма как да се пробват каратите,ако се стопи да се пробва няма да е същото и няма да послужи за мостра.На чесна дума казвам че е 22 карата и цената за която го продавам е приблизителна,ако се прецака някой от нас двамата ще е 2-3 лева което не мисля че е проблем,а за количества си има други пазари.
Върнете се в началото Go down
zlatko
Легионер
Легионер
zlatko



Как да разпознаем златото Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Как да разпознаем златото   Как да разпознаем златото EmptyСъб Юни 05, 2010 8:22 pm

КАК да разпознаем златото - от баба ми знам пускаш го на чаша оцет и на сутринта разбираш дали е злато(старите хора да не са били по глупави от нас)????? pig pig
Върнете се в началото Go down
leo 1
Преторий
Преторий




Как да разпознаем златото Empty
ПисанеЗаглавие: как да разпознаем златото   Как да разпознаем златото EmptyСъб Юни 05, 2010 10:06 pm

Златко хубаво име имаш та я сподели повече за бабати сигорно многозлато е извадила та знае и ти е разправяла и как се добива,промива ,чисти от примеси и други работи ще е интересно
Върнете се в началото Go down
zlatko
Легионер
Легионер
zlatko



Как да разпознаем златото Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Как да разпознаем златото   Как да разпознаем златото EmptyСъб Юни 05, 2010 10:22 pm

leo 1 написа:
Златко хубаво име имаш та я сподели повече за бабати сигорно многозлато е извадила та знае и ти е разправяла и как се добива,промива ,чисти от примеси и други работи ще е интересно
ЛЕО; темата е как да разпознаем златото аз си казвам моето мнене ,ако нямаш нищо против-старите хора са пробвали така -i мен така са ме учили /златото да пробвам на оцет а среброто на свещ/- А ти лео виждал ли си самородно злато че коментираш, или се правиш че си чат от всякъде;
Very Happy Very Happy lol! lol!
Върнете се в началото Go down
leo 1
Преторий
Преторий




Как да разпознаем златото Empty
ПисанеЗаглавие: как да разпознаем златото   Как да разпознаем златото EmptyСъб Юни 05, 2010 10:29 pm

Златко вече имам извадени няколко грама самородно речно злато нарпавил съм си корита,сита , копанки ,и други необходими инструменти и не се права като теб да пиша из всички теми днес както ти правиш , много голям разбирач се извъди а сигорно и металотърсач нямаш
Върнете се в началото Go down
leo 1
Преторий
Преторий




Как да разпознаем златото Empty
ПисанеЗаглавие: как да разпознаем златото   Как да разпознаем златото EmptyСъб Юни 05, 2010 10:36 pm

Златко та ти написа че са ти казвали как се разпознава златото та и за това ти написах сподели повече информация е добре дошло човек се учи цял живот
Върнете се в началото Go down
K7650
Легионер
Легионер
K7650



Как да разпознаем златото Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Как да разпознаем златото   Как да разпознаем златото EmptyСъб Юни 05, 2010 10:49 pm

съвет от мен никога не пробвайте да разтопите речното златото с оксижен - кислорода го изгаря
някой пробвал ли е с аргон
Върнете се в началото Go down
Гост
Гост




Как да разпознаем златото Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Как да разпознаем златото   Как да разпознаем златото EmptyСъб Юни 05, 2010 10:51 pm

Това за оцеда по скоро се отнася за обработено злато да се познае да не е менте пръстена примерно,не че не става и за речното ама замисъла беше как да разпознаем речното злато от слюдата и други подобни.
Върнете се в началото Go down
zlatko
Легионер
Легионер
zlatko



Как да разпознаем златото Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Как да разпознаем златото   Как да разпознаем златото EmptyСъб Юни 05, 2010 10:53 pm

leo 1 написа:
Златко та ти написа че са ти казвали как се разпознава златото та и за това ти написах сподели повече информация е добре дошло човек се учи цял живот
Лео ще те запозная с баба Wink Wink Wink Wink Wink
Върнете се в началото Go down
Гост
Гост




Как да разпознаем златото Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Как да разпознаем златото   Как да разпознаем златото EmptyСъб Юни 05, 2010 10:55 pm

K7650 написа:
съвет от мен никога не пробвайте да разтопите речното златото с оксижен - кислорода го изгаря
някой пробвал ли е с аргон
Това е истина,пробвал съм и изгаря като барут и остава само черно петно.Горелка на пропан-бутан достига температурата на топене на златото но препоръчвам да не се топи защото после трудно му се намира пазар.
Върнете се в началото Go down
zlatko
Легионер
Легионер
zlatko



Как да разпознаем златото Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Как да разпознаем златото   Как да разпознаем златото EmptyСъб Юни 05, 2010 10:56 pm

stemla написа:
Това за оцеда по скоро се отнася за обработено злато да се познае да не е менте пръстена примерно,не че не става и за речното ама замисъла беше как да разпознаем речното злато от слюдата и други подобни.
Stemla;- сега се изказа правилно. Wink Wink Wink
Върнете се в началото Go down
leo 1
Преторий
Преторий




Как да разпознаем златото Empty
ПисанеЗаглавие: как да разпознаем златото   Как да разпознаем златото EmptyСъб Юни 05, 2010 11:10 pm

Златко евала и аз съм дедо та баба ако е млада може и да си допаднем еееее че отнесе някои грам но какво да се прави такъв е живата девушка Very Happy девушка
Върнете се в началото Go down
zlatko
Легионер
Легионер
zlatko



Как да разпознаем златото Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Как да разпознаем златото   Как да разпознаем златото EmptyСъб Юни 05, 2010 11:19 pm

leo 1 написа:
Златко евала и аз съм дедо та баба ако е млада може и да си допаднем еееее че отнесе някои грам но какво да се прави такъв е живата девушка Very Happy девушка
ЛЕО;- нямаш проблеми да ми бъдеш дядо на баба има сексуални проблеми с мъжете(бъркала с пръст-познай къде )-ако си навит ела да и поискаш ръката Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing
Върнете се в началото Go down
Гост
Гост




Как да разпознаем златото Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Как да разпознаем златото   Как да разпознаем златото EmptyСъб Юни 05, 2010 11:28 pm

zlatko написа:
leo 1 написа:
Златко евала и аз съм дедо та баба ако е млада може и да си допаднем еееее че отнесе някои грам но какво да се прави такъв е живата девушка Very Happy девушка
ЛЕО;- нямаш проблеми да ми бъдеш дядо на баба има сексуални проблеми с мъжете(бъркала с пръст-познай къде )-ако си навит ела да и поискаш ръката Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing
Много извратена баба ти бе човек,ама извратихме и темата,дайте нещо за злато-там е истината а не на баба ти в ......
Върнете се в началото Go down
 
Как да разпознаем златото
Върнете се в началото 
Страница 1 от 3Иди на страница : 1, 2, 3  Next
 Similar topics
-
» Златото с нов рекорд .
» Златото на цар Киро
» Златото поскъпна с 10 на сто

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Форум за Металотърсачи www.imperio.biz :: Форум за търсене на злато и Метеорити :: Общ форум-
Идете на: