Форум за Металотърсачи www.imperio.biz
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Форум за Металотърсачи www.imperio.biz

Металотърсачи България. Форум за мнения за металдетектори и металдетектинг. Спортен клуб по металдетектинг MDETECTORS
 
ИндексИндекс  ГалерияГалерия  Мнениея за МеталотърсачиМнениея за Металотърсачи  ТърсенеТърсене  Последни снимкиПоследни снимки  Регистрирайте сеРегистрирайте се  Вход  Списание IMPERIO.BGСписание IMPERIO.BG  
Клондайк Металотърсачи
Металотърсач от Клондайк
Съвет за избор на металотърсач
Съвет за избор на металотърсач
ОФИЦИАЛЕН ПРЕДСТАВИТЕЛ

Similar topics
Keywords
нишани пират Fisher nokta tesoro deus Майнлаб miladinka 5000 TEKNETICS врътка GOLD маск prodavam mask Simplex грунда nexus kupuvam wave голден Spectrum Minelab Coil VANQUISH lorenz
 

 Как да разпознаем златото

Go down 
+15
notron
bobi13
inranxan2000
krasi mikov
bob4ee
nik
ivan113
maksim12
PlovdivTrakiq
K7650
leo 1
zlatko
Gordian
tepes
yaponetsa
19 posters
Иди на страница : Previous  1, 2, 3  Next
АвторСъобщение
zlatko
Легионер
Легионер
zlatko



Как да разпознаем златото - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Как да разпознаем златото   Как да разпознаем златото - Page 2 EmptyСъб Юни 05, 2010 11:34 pm

stemla написа:
zlatko написа:
leo 1 написа:
Златко евала и аз съм дедо та баба ако е млада може и да си допаднем еееее че отнесе някои грам но какво да се прави такъв е живата девушка Very Happy девушка
ЛЕО;- нямаш проблеми да ми бъдеш дядо на баба има сексуални проблеми с мъжете(бъркала с пръст-познай къде )-ако си навит ела да и поискаш ръката Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing
Много извратена баба ти бе човек,ама извратихме и темата,дайте нещо за злато-там е истината а не на баба ти в ......
Да извинявай за темата ,малко се отклонихме ;
Върнете се в началото Go down
PlovdivTrakiq
Цезар
Цезар




Как да разпознаем златото - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Как да разпознаем златото   Как да разпознаем златото - Page 2 EmptyНед Юни 06, 2010 12:46 am

Stemla ,аз като дете обикалях по една река и хвърлях камъни в реката с аверите,обаче на един камък от долната страна имаше нещо жълто и не го метнах в реката ,та беше като полеп ,май беше злато.
Камъка беше почти до вадата,речен камък около 5-10 кг непомна беше отдавна ,а петното около 2-3 сантиметра .


Може ли това да е злато или е някакъв друг метал?
При интерес мога да го сниам той е в един приятел.
Върнете се в началото Go down
Gordian
Новобранец
Новобранец
Gordian



Как да разпознаем златото - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Как да разпознаем златото   Как да разпознаем златото - Page 2 EmptyНед Юни 06, 2010 9:43 am

За проба има едно черно камъче на което се търка златото,и след което с киселина се капва отгоре,ако остане ,значи е злато.
Киселините са според карата,зависи за какъв се пробва.
Може да си купите тези неща от специлизиран магазин за златарски продукти. Но обаче ако изделието е с голяма златна покривка-(позлатено) може да стане гаф,затова тогава е добре да се разреже и потърка от сърцевината.Колкото до газовата горелка няма да имате проблеми за топенето му,стига да не се опитвате да разтопите голямо количество наведнъж Smile Добре е обаче да не нагрявате златото с върха на пламъка,а с един пръст под върхъ на пламъка. Желязото е с по висока точка на топене от златото,и спокойно може си издялате някое калъпче където да сложите разтопеното злато за да ви се оформи в желаната от вас форма.
Златото се нагрява върху един камък който не поема топлината,което спомага за по бързото достигане на температурата за стопяване на златото.На който обаче не си спомням името,но за него спокойно може да питате в магазина ,а и не само за него разбира се. Имам една много хубава книга,която едва ли е има в която и да е библиотека. Даде ми е човек който бачкаше на времето в минералсувенира в Кърджали. Но невиждам как да ви е копна цялата и да ви е пусна,но пък и не е нужно като се замисля.За информацията която ви трябва ,спокойно ще получите всички отговори в някой от тези магазини.
Върнете се в началото Go down
Гост
Гост




Как да разпознаем златото - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Как да разпознаем златото   Как да разпознаем златото - Page 2 EmptyНед Юни 06, 2010 5:03 pm

PlovdivTrakiq написа:
Stemla ,аз като дете обикалях по една река и хвърлях камъни в реката с аверите,обаче на един камък от долната страна имаше нещо жълто и не го метнах в реката ,та беше като полеп ,май беше злато.
Камъка беше почти до вадата,речен камък около 5-10 кг непомна беше отдавна ,а петното около 2-3 сантиметра .


Може ли това да е злато или е някакъв друг метал?
При интерес мога да го сниам той е в един приятел.
Разбира се че може да е злато,ако имаш възможност го снимаи и ще стане ясно какво е.На мен това ми е мечтата да намеря камък с злато в него,много трудно се намира.Снимаи го ще е интересно.
Върнете се в началото Go down
PlovdivTrakiq
Цезар
Цезар




Как да разпознаем златото - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Как да разпознаем златото   Как да разпознаем златото - Page 2 EmptyНед Юни 06, 2010 5:10 pm

Ще го снимам при първа възможност!
А там къде го намерихме,макар че беше отдавна ,може ли да има още или е случайност и в самата река дали ще има ?
Върнете се в началото Go down
Гост
Гост




Как да разпознаем златото - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Как да разпознаем златото   Как да разпознаем златото - Page 2 EmptyНед Юни 06, 2010 5:39 pm

PlovdivTrakiq написа:
Ще го снимам при първа възможност!
А там къде го намерихме,макар че беше отдавна ,може ли да има още или е случайност и в самата река дали ще има ?
Ако това дето си намерил е злато в реката може да има дребно злато за промиване но още камъни с злато не че е невъзможно но са много редки,за сравнение по е вероятно да намериш 2 аурелса отколкото 2 камъка с злато в тях.
Върнете се в началото Go down
maksim12
Консул
Консул




Как да разпознаем златото - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Как да разпознаем златото   Как да разпознаем златото - Page 2 EmptyНед Юни 06, 2010 8:30 pm

stemla написа:
PlovdivTrakiq написа:
Ще го снимам при първа възможност!
А там къде го намерихме,макар че беше отдавна ,може ли да има още или е случайност и в самата река дали ще има ?
Ако това дето си намерил е злато в реката може да има дребно злато за промиване но още камъни с злато не че е невъзможно но са много редки,за сравнение по е вероятно да намериш 2 аурелса отколкото 2 камъка с злато в тях.
колега около варна има ли такива реки 4е се запалих и аз Very Happy Very Happy
Върнете се в началото Go down
Гост
Гост




Как да разпознаем златото - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Как да разпознаем златото   Как да разпознаем златото - Page 2 EmptyНед Юни 06, 2010 8:34 pm

maksim12 написа:
stemla написа:
PlovdivTrakiq написа:
Ще го снимам при първа възможност!
А там къде го намерихме,макар че беше отдавна ,може ли да има още или е случайност и в самата река дали ще има ?
Ако това дето си намерил е злато в реката може да има дребно злато за промиване но още камъни с злато не че е невъзможно но са много редки,за сравнение по е вероятно да намериш 2 аурелса отколкото 2 камъка с злато в тях.
колега около варна има ли такива реки 4е се запалих и аз Very Happy Very Happy
Има със сигурност но не ме питай кои са,момчета от Варна ме търсиха за съдеиствие та от тях знам че има злато в тоя район.
Върнете се в началото Go down
maksim12
Консул
Консул




Как да разпознаем златото - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Как да разпознаем златото   Как да разпознаем златото - Page 2 EmptyНед Юни 06, 2010 8:59 pm

stemla написа:
maksim12 написа:
stemla написа:
PlovdivTrakiq написа:
Ще го снимам при първа възможност!
А там къде го намерихме,макар че беше отдавна ,може ли да има още или е случайност и в самата река дали ще има ?
Ако това дето си намерил е злато в реката може да има дребно злато за промиване но още камъни с злато не че е невъзможно но са много редки,за сравнение по е вероятно да намериш 2 аурелса отколкото 2 камъка с злато в тях.
колега около варна има ли такива реки 4е се запалих и аз Very Happy Very Happy
Има със сигурност но не ме питай кои са,момчета от Варна ме търсиха за съдеиствие та от тях знам че има злато в тоя район.
благодаря за отговорът
Върнете се в началото Go down
ivan113
Преторий
Преторий
ivan113



Как да разпознаем златото - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Как да разпознаем златото   Как да разпознаем златото - Page 2 EmptyНед Юни 06, 2010 10:19 pm

stemla написа:
PlovdivTrakiq написа:
Stemla ,аз като дете обикалях по една река и хвърлях камъни в реката с аверите,обаче на един камък от долната страна имаше нещо жълто и не го метнах в реката ,та беше като полеп ,май беше злато.
Камъка беше почти до вадата,речен камък около 5-10 кг непомна беше отдавна ,а петното около 2-3 сантиметра .


Може ли това да е злато или е някакъв друг метал?
При интерес мога да го сниам той е в един приятел.
Разбира се че може да е злато,ако имаш възможност го снимаи и ще стане ясно какво е.На мен това ми е мечтата да намеря камък с злато в него,много трудно се намира.Снимаи го ще е интересно.
то и намен ще ми е интересно ама като се има навпредвид ,4е неможиш разли4иш руда от паве кав ли отговор ще полу4и Laughing Laughing Laughing
Върнете се в началото Go down
Гост
Гост




Как да разпознаем златото - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Как да разпознаем златото   Как да разпознаем златото - Page 2 EmptyНед Юни 06, 2010 10:41 pm

ivan113 написа:
stemla написа:
PlovdivTrakiq написа:
Stemla ,аз като дете обикалях по една река и хвърлях камъни в реката с аверите,обаче на един камък от долната страна имаше нещо жълто и не го метнах в реката ,та беше като полеп ,май беше злато.
Камъка беше почти до вадата,речен камък около 5-10 кг непомна беше отдавна ,а петното около 2-3 сантиметра .


Може ли това да е злато или е някакъв друг метал?
При интерес мога да го сниам той е в един приятел.
Разбира се че може да е злато,ако имаш възможност го снимаи и ще стане ясно какво е.На мен това ми е мечтата да намеря камък с злато в него,много трудно се намира.Снимаи го ще е интересно.
то и намен ще ми е интересно ама като се има навпредвид ,4е неможиш разли4иш руда от паве кав ли отговор ще полу4и Laughing Laughing Laughing
Ти нали беше против това да има отделен форум за злато защото нямало кой да се включи в него?Аз за разлка от теб мога да различа много работи и много неща съм виждал и гледам да помогна с каквото мога а не влизам в форума да се заяждам с хората.Помисли ако можеш дали си написал нещо полезно в този форум.
Върнете се в началото Go down
ivan113
Преторий
Преторий
ivan113



Как да разпознаем златото - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Как да разпознаем златото   Как да разпознаем златото - Page 2 EmptyНед Юни 06, 2010 10:57 pm

stemla написа:
ivan113 написа:
stemla написа:
PlovdivTrakiq написа:
Stemla ,аз като дете обикалях по една река и хвърлях камъни в реката с аверите,обаче на един камък от долната страна имаше нещо жълто и не го метнах в реката ,та беше като полеп ,май беше злато.
Камъка беше почти до вадата,речен камък около 5-10 кг непомна беше отдавна ,а петното около 2-3 сантиметра .


Може ли това да е злато или е някакъв друг метал?
При интерес мога да го сниам той е в един приятел.
Разбира се че може да е злато,ако имаш възможност го снимаи и ще стане ясно какво е.На мен това ми е мечтата да намеря камък с злато в него,много трудно се намира.Снимаи го ще е интересно.
то и намен ще ми е интересно ама като се има навпредвид ,4е неможиш разли4иш руда от паве кав ли отговор ще полу4и Laughing Laughing Laughing
Ти нали беше против това да има отделен форум за злато защото нямало кой да се включи в него?Аз за разлка от теб мога да различа много работи и много неща съм виждал и гледам да помогна с каквото мога а не влизам в форума да се заяждам с хората.Помисли ако можеш дали си написал нещо полезно в този форум.
стига си ме разсмивал от мен независи кав под форум ще има дал сам си си мнението Wink з за разлка от теб мога да различа много работи и много неща съм виждал и гледам да помогна с каквото мога а не влизам в форума да се заяждам ТЕ хората по4наха да вдяват колко разбираш де
Върнете се в началото Go down
PlovdivTrakiq
Цезар
Цезар




Как да разпознаем златото - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Как да разпознаем златото   Как да разпознаем златото - Page 2 EmptyНед Юни 06, 2010 10:59 pm

Колега Stemla,тази информация която даваш е много полезна.
И аз като теб разполагам с малко време и дали ще е металдетектинг или ситене покрай някоя река за мен значение няма,важното е да запълна качествено уйкенда.
Та мисля да си закупа кит скоро време и да обикалям и аз.
Върнете се в началото Go down
Гост
Гост




Как да разпознаем златото - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Как да разпознаем златото   Как да разпознаем златото - Page 2 EmptyНед Юни 06, 2010 11:09 pm

PlovdivTrakiq написа:
Колега Stemla,тази информация която даваш е много полезна.
И аз като теб разполагам с малко време и дали ще е металдетектинг или ситене покрай някоя река за мен значение няма,важното е да запълна качествено уйкенда.
Та мисля да си закупа кит скоро време и да обикалям и аз.
Пробвай няма да съжаляваш,интересно е!
Върнете се в началото Go down
nik
Легионер
Легионер




Как да разпознаем златото - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Как да разпознаем златото   Как да разпознаем златото - Page 2 EmptyПон Юни 07, 2010 8:29 pm

stemla написа:
PlovdivTrakiq написа:
Колега Stemla,тази информация която даваш е много полезна.
И аз като теб разполагам с малко време и дали ще е металдетектинг или ситене покрай някоя река за мен значение няма,важното е да запълна качествено уйкенда.
Та мисля да си закупа кит скоро време и да обикалям и аз.
Пробвай няма да съжаляваш,интересно е!

За интересно, интересно, а доходно ? Осветли ни и по тоя въпрос stemla. Мисля че всички ни интересува най-вече това. Нали за това е цялото "блъскане".
Та, приблизително един човек застанал на хубаво местенце за 1 ден колко грама вади?
/ясно че всичко е относително, но все пак/
Върнете се в началото Go down
Гост
Гост




Как да разпознаем златото - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Как да разпознаем златото   Как да разпознаем златото - Page 2 EmptyПон Юни 07, 2010 11:50 pm

nik написа:
stemla написа:
PlovdivTrakiq написа:
Колега Stemla,тази информация която даваш е много полезна.
И аз като теб разполагам с малко време и дали ще е металдетектинг или ситене покрай някоя река за мен значение няма,важното е да запълна качествено уйкенда.
Та мисля да си закупа кит скоро време и да обикалям и аз.
Пробвай няма да съжаляваш,интересно е!

За интересно, интересно, а доходно ? Осветли ни и по тоя въпрос stemla. Мисля че всички ни интересува най-вече това. Нали за това е цялото "блъскане".
Та, приблизително един човек застанал на хубаво местенце за 1 ден колко грама вади?
/ясно че всичко е относително, но все пак/
И това е като металдетектинга,с един металотърсач колко денара вадиш на ден?След като добиеш опит и научиш златоносните райони може да си промиваш на ръка по 1-2 грама но пак е на късмет.На отделни места може да се стигне и доста повече но трябва търсене.
Върнете се в началото Go down
bob4ee
Новобранец
Новобранец
bob4ee



Как да разпознаем златото - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: zdraveite,az sam novak(':D')o6te sam optimistka:) i se 4udq kak da si otdelq zlatoto ot promitiq pqsak?   Как да разпознаем златото - Page 2 EmptyНед Авг 01, 2010 6:33 pm

[quote="stemla"]
nik написа:
stemla написа:
PlovdivTrakiq написа:
Колега Stemla,тази информация която даваш е много полезна.
И аз като теб разполагам с малко време и дали ще е металдетектинг или ситене покрай някоя река за мен значение няма,важното е да запълна качествено уйкенда.
Та мисля да си закупа кит скоро време и да обикалям и аз.
Пробвай няма да съжаляваш,интересно е!

За интересно, интересно, а доходно ? Осветли ни и по тоя въпрос stemla. Мисля че всички ни интересува най-вече това. Нали за това е цялото "блъскане".
Та, приблизително един човек застанал на хубаво местенце за 1 ден колко грама вади?
/ясно че всичко е относително, но все пак/
И това е като металдетектинга,с един металотърсач колко денара вадиш на ден?След като добиеш опит и научиш златоносните райони може да си промиваш на ръка по 1-2 грама но пак е на късмет.На отделни места може да се стигне и доста повече но трябва търсене.
Върнете се в началото Go down
krasi mikov
Новобранец
Новобранец




Как да разпознаем златото - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: zdravei te az sam nov i sam zapalen po samorodnoto zlato i namerix nqkakvi prashinki no iskam da popitam moje li nqkoi dami prodade 1-2 grama za mostra    Как да разпознаем златото - Page 2 EmptyПет Юли 29, 2011 4:11 pm

stemla написа:
Колеги доста хора ми се обаждат последно време да ме питат как изглежда речното злато,някой намерили слюда други някакви люспи и не могат да се ориентират кое е злато.Злато не може да се намери на око без промиване и преставлява жълти малки късчета които при натиск не се раздробяват.От обяснения може пак да не се разбере затова реших да продавам мостри 0,5 грама 20 лв. и 1 грам 40 лв.Не го правя с цел печалба но и без пари немога да раздавам злато.Мога да го пратя с кориер във всяка точка на България а за района на София мога да показвам безплатно.
https://2img.net/r/ihimizer/i/206xs.jpg/
Върнете се в началото Go down
krasi mikov
Новобранец
Новобранец




Как да разпознаем златото - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: molqvi kajete ot kade dasi kup1 1-2 grama samorodno zlato   Как да разпознаем златото - Page 2 EmptyПет Юли 29, 2011 5:06 pm

stemla написа:
Колеги доста хора ми се обаждат последно време да ме питат как изглежда речното злато,някой намерили слюда други някакви люспи и не могат да се ориентират кое е злато.Злато не може да се намери на око без промиване и преставлява жълти малки късчета които при натиск не се раздробяват.От обяснения може пак да не се разбере затова реших да продавам мостри 0,5 грама 20 лв. и 1 грам 40 лв.Не го правя с цел печалба но и без пари немога да раздавам злато.Мога да го пратя с кориер във всяка точка на България а за района на София мога да показвам безплатно.
https://2img.net/r/ihimizer/i/206xs.jpg/
Върнете се в началото Go down
inranxan2000
Новобранец
Новобранец




Как да разпознаем златото - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Как да разпознаем златото   Как да разпознаем златото - Page 2 EmptyЧет Авг 18, 2011 7:25 pm

истината е че наи често от цял ден ходене вадиш 5-6 златинки дето не знам дали имат и 1/30 та от грама
Върнете се в началото Go down
bobi13
Новобранец
Новобранец




Как да разпознаем златото - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Как да разпознаем златото   Как да разпознаем златото - Page 2 EmptyСря Авг 31, 2011 11:34 am

stemla написа:
Колеги доста хора ми се обаждат последно време да ме питат как изглежда речното злато,някой намерили слюда други някакви люспи и не могат да се ориентират кое е злато.Злато не може да се намери на око без промиване и преставлява жълти малки късчета които при натиск не се раздробяват.От обяснения може пак да не се разбере затова реших да продавам мостри 0,5 грама 20 лв. и 1 грам 40 лв.Не го правя с цел печалба но и без пари немога да раздавам злато.Мога да го пратя с кориер във всяка точка на България а за района на София мога да показвам безплатно.
https://2img.net/r/ihimizer/i/206xs.jpg/

Здравейте, от скоро и аз се запалих по промиването на речно злато ходих наколко пъти и мисля че намерих една златинка, но несъм сигорен дали е злато. Видях че продавате самородно злато и искам да си купя половин грам да видя какво представлява и да пробвам дали правилно промивам. Смятам да го пусна в речен пясък и да видя дали ще мога да го промия отново.Ако продавате пишете ми на vohata@abv.bg да ви пратя кординати къде да ми го изпратите.
Върнете се в началото Go down
notron
Про-Консул
Про-Консул
notron



Как да разпознаем златото - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Как да разпознаем златото   Как да разпознаем златото - Page 2 EmptyСря Авг 31, 2011 8:03 pm

И аз мисля така да направя, ще го премеря на везната после ше го пусна в пясъка и ще сея докъто не излезе и последната златинка от количеството , така най добре че се ориентираме за техниката на промиване и да ли се пропуска нещо. cheers
Върнете се в началото Go down
Ivan Grozni
Новобранец
Новобранец




Как да разпознаем златото - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Здравейте   Как да разпознаем златото - Page 2 EmptyПон Апр 09, 2012 2:19 pm

Скоро бяхме на излет в планината. Успях да взема от планинският поток, до който спряхме да починем някои интересни минерали. Та,- въпроса ми е какви по вид са тези минерали и възможно ли е да съдържат някой от ценните метали? //правилата на форума не ми разрешават да ги прикача, защото съм нов user. След 7 дена ако ми остане време и не забравя ще го направя//
Как да разпознаем златото - Page 2 Dsc02175l

Върнете се в началото Go down
Aurelius
Цезар
Цезар
Aurelius



Как да разпознаем златото - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Как да разпознаем златото   Как да разпознаем златото - Page 2 EmptyЧет Апр 12, 2012 8:34 pm

Намерете си от най-ситните оловни сачми за лов на птици, нарежете някои от тях на малки късчета, а други оставете цели и ги оцветете с много ярка боя. Отделете известно количество с преброени късчета олово и смесете с материал за промиване-пясък, фин чакал-както бихте взели материал за промиване от реката и промиите материала. Накрая ще останат всички тежки фракции и със сигурност оловни сачмички и парченца от тях. Преброите ги и ако получите същия брой оловни парчеHца като този, смесен с изходния материал за промиване, значи, че техниката ви на промиване е добра.
Когато усъвършенствате техниката си на промиване, ще бъде сигурно, че ще намерите злато, ако сте на златоносна река на правилното място накрая на всяко промиване, защото златото е най-тежко и винаги се стреми да се оTaложи на твърда основа-дъното на вашето легенче.... Не е възможна да сбъркате в разпознаването му тогава!Методът е добър и за новаци в златопромиването и за напреднали(за поддържане на форматаSmile) Този метод ще използвам и аз за да настроя моя highbanker-драга за работа. Good luck!
Върнете се в началото Go down
furuno
Новобранец
Новобранец




Как да разпознаем златото - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Как да разпознаем златото   Как да разпознаем златото - Page 2 EmptyПон Май 21, 2012 1:01 pm

Здравейте на всички!

И аз съм от съвсем скоро във форума! Бих бил благодарен ако някой ми даде насоки какви инструменти да си набавя - корито, сито, копанки... Вероятно е въпрос на техника и опит до голяма степен. По клиповете гледах едни легени с ръбове от едната страна, намират ли се такива на българския пазар? Също така бих искал да попитам дали има значение от какъв материал е копанката - например алуминиева, или пластмасова... Идеята ми е да напръскам някое китайско легенче с черен спрей, но нека онези , които имат повече опит да споделят.
Върнете се в началото Go down
 
Как да разпознаем златото
Върнете се в началото 
Страница 2 от 3Иди на страница : Previous  1, 2, 3  Next
 Similar topics
-
» Златото с нов рекорд .
» Златото на цар Киро
» Златото поскъпна с 10 на сто

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Форум за Металотърсачи www.imperio.biz :: Форум за търсене на злато и Метеорити :: Общ форум-
Идете на: