Форум за Металотърсачи www.imperio.biz

Металотърсачи България. Форум за мнения за металдетектори и металдетектинг. Спортен клуб по металдетектинг MDETECTORS

ИндексИндекс  ГалерияГалерия  Мнениея за МеталотърсачиМнениея за Металотърсачи  ТърсенеТърсене  Регистрирайте сеРегистрирайте се  Вход  Списание IMPERIO.BGСписание IMPERIO.BG  
ОФИЦИАЛЕН ПРЕДСТАВИТЕЛ

Дълбока програма XP DEUS

Продавам Lorenz Deepmax Z1
металдетектор fisher f5 EmptyПет Май 05, 2017 8:53 pm by h.e.s.o.y.a.m
Продавам Lorenz Deepmax Z1

цена: 9000лв               контакт: 0899830865

Апаратът е закупен с …

Comments: 2
Търся зарядно за GPX 4000
металдетектор fisher f5 EmptyПет Сеп 13, 2019 10:45 pm by sitalk
Ако някой има за продаване, да ми пише или звънне....0878404482

Comments: 0
Продава се 30x36 антена за XP Gold Maxx power v4
металдетектор fisher f5 EmptyСъб Юли 06, 2019 9:15 pm by deultum
Антената е чисто нова, излизано е два пъти с нея .Продава се с долния стик ,болта гумичките и …

Пинпоинтер
металдетектор fisher f5 EmptyСря Яну 02, 2019 6:36 pm by shulc
Продавам пинпоинтер фишер f-pulse чисто нов,воден до 6метра един от най-добрите пинпоинтери на …

Keywords
продавам prodavam POWER Coil golden nexus Spectrum deus miladinka Майнлаб маск mask голден kupuvam TEKNETICS tesoro GOLD нишани tejon металотърсач пират Fisher wave врътка lorenz грунда
Golden Mask 4 RO S
Share

металдетектор fisher f5

Go down 
Иди на страница : 1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
АвторСъобщение
ivanasen
Джадай
Джадай
ivanasen

металдетектор fisher f5 Empty
ПисанеЗаглавие: металдетектор fisher f5   металдетектор fisher f5 EmptyПет Ное 22, 2013 1:00 pm

Колега пускам тази тема , за да може да се включат всички колеги притежатели на въпросният МД. С цел да дадат мнение относно настройки , батерии , начини на работа . Антени . Странични сигнали. Накратко всичко свързано с въпросният МД.

Дори , ако , админите ни позволят да сформиране клуб на притежателите и любителите на този модел.

Моля лицата , които нямат отношение да не драскат простотии! Very Happy 

Добрите приятели са като звездите; не винаги ги виждаш, но знаеш, че винаги са там.

Понякога за да бъде истинско приятелството  е  нужен и скалпел!!!
Върнете се в началото Go down
Gandalf
Джадай
Джадай
Gandalf

ПисанеЗаглавие: Re: металдетектор fisher f5   металдетектор fisher f5 EmptyПет Ное 22, 2013 8:18 pm

Айде бе, стари " Ф5-исти " няма ли да се включат да кажат някоя тайна супер настройка, че и ние после да се похвалим като оня Гарет ГТИ2500 ( дълбокия )?!?!?!Very Happy Very Happy Very Happy 
atina
Про-Консул
Про-Консул

ПисанеЗаглавие: Re: металдетектор fisher f5   металдетектор fisher f5 EmptyПет Ное 22, 2013 8:56 pm

Колеги ,но само тези които имате практически наблюдения кажете какви дълбочини постига с 10инчовата сонда на монети като ф12-13мм но моля без спамове и дразги нека сме сериозни.Как работите на по трудни почви например скала грунд 60-70
ivanasen
Джадай
Джадай
ivanasen

ПисанеЗаглавие: Re: металдетектор fisher f5   металдетектор fisher f5 EmptyПет Ное 22, 2013 9:36 pm

atina написа:
Колеги ,но само тези които имате практически наблюдения кажете какви дълбочини постига с 10инчовата сонда на монети като ф12-13мм но моля без спамове и дразги нека сме сериозни.Как работите на по трудни почви   например скала грунд 60-70
Колега , аз например с 10" моно сонда на пребит обект, ама много пребит . Там сме работили с енигма на Краси от монтана , миладинка, маска 2 , хлт и един с грундарка и то няколко дни , отидох сложих 10" моно и искам да споделя , че хванах около 50 цветни сигнали , /около 10акчета/ , на дълбочина 3-7 см. Направо се учудих, сума ти гилзи и олова.

Но при мен има едно нещо , което искам да споделя - все си задавам въпроса , какво има на 25-35 см и в повечето случай слагам ултимейта макар , че е голяма грешка за такива обекти.

Добрите приятели са като звездите; не винаги ги виждаш, но знаеш, че винаги са там.

atina
Про-Консул
Про-Консул

ПисанеЗаглавие: Re: металдетектор fisher f5   металдетектор fisher f5 EmptyПет Ное 22, 2013 10:24 pm

Кво сега само с тебе ли ще коментирам ,противнико на бг .Very Happy .сега сериозно аз на технетикса много ме впечатли тази концентричка също като на теб ми напррави това впечатление дали не грешим с тез дълбочинни детечи.Макар ,че съм ловил сачма на около 2-3см дълбоко 2мм мерена със шублер и то с ултимеита.
ivanasen
Джадай
Джадай
ivanasen

ПисанеЗаглавие: Re: металдетектор fisher f5   металдетектор fisher f5 EmptyПет Ное 22, 2013 11:00 pm

atina написа:
Кво сега само с тебе ли ще коментирам ,противнико на бг .Very Happy .сега сериозно аз на технетикса много ме впечатли тази концентричка също като на теб ми напррави това впечатление дали не грешим с тез дълбочинни детечи.Макар ,че съм ловил сачма на около 2-3см дълбоко 2мм мерена със шублер и то с ултимеита.
Значи , аз също ловя въпросната сачма на същите см. с ултимейта. Това говори , че въпросната комбинация е добра. Но с моно сондата я ловя на 3-6 см. и това е доста добра дълбочина и то категорично цвят.
За мен технетикса и фишера са едно към едно , само външният вид е различен.

Но искам да споделя , че не съм толкова противник на БГ металдетектори , колкото ме изкарваш. Противник съм на шуробаджанащината, т.е. купувам си БГ Мд и след това пращам сума ти литри вино и ракия за да ми балансират антената ,която е мръднала и да ми донастроят уреда. И разбираш ли не от първият път , а поне от третият . И само молби по телефона и подмазвания , че майстора е най-велик. И накрая биеш сума ти км. за да ти отстрани дефект само за някакви си 10мин. Това не го приемам!

atina
Про-Консул
Про-Консул

ПисанеЗаглавие: Re: металдетектор fisher f5   металдетектор fisher f5 EmptyПет Ное 22, 2013 11:10 pm

Ееее значи,пивото е добро кво са правиш на циция cheers cheers cheers 
atina
Про-Консул
Про-Консул

ПисанеЗаглавие: Re: металдетектор fisher f5   металдетектор fisher f5 EmptyПет Ное 22, 2013 11:16 pm

Няма ли още опитни наблюдатели да споделят нещо по така.
Lamas
Легионер
Легионер

ПисанеЗаглавие: Re: металдетектор fisher f5   металдетектор fisher f5 EmptyСъб Ное 23, 2013 8:11 am

За Ф5цата точната сонда е НЕЛ...не съм работил със СЕФ или УЛТИМЕЙТ, но съм чувал, че бил нестабилен със СЕФ-ката.
Ф5 с НЕЛката си е супер-стабилен, без фалшове. При мен се грундира между 42-47.
За дълбочина неискам да споменавам, че ще ме нападне някой Very Happy , но с оригиналната 10 инчова сонда на замърсено ще сложи доста МД в задният си джоб и то МД от горният клас Very Happy 
Аз грундирам само на полуавтоматично и ако се налага въртя малко и ръчно, но това се случва рядко, след това пускам дискриминатора на 2-3, тонове-2 и почвам жътвата Very Happy 
Абе Ф5цата за парите, които струва си е супер МД.
Gandalf
Джадай
Джадай
Gandalf

ПисанеЗаглавие: Re: металдетектор fisher f5   металдетектор fisher f5 EmptyСъб Ное 23, 2013 10:49 am

Lamas написа:
За Ф5цата точната сонда е НЕЛ...не съм работил със СЕФ или УЛТИМЕЙТ, но съм чувал, че бил нестабилен със СЕФ-ката.
Ф5 с НЕЛката си е супер-стабилен, без фалшове. При мен се грундира  между 42-47.
За дълбочина неискам да споменавам, че ще ме нападне някой Very Happy , но с оригиналната 10 инчова сонда на замърсено ще сложи доста МД в задният си джоб  и то МД от горният клас Very Happy 
Аз грундирам само на полуавтоматично и ако се налага въртя малко и ръчно, но това се случва рядко, след това пускам дискриминатора на 2-3, тонове-2 и почвам  жътвата Very Happy 
Абе Ф5цата  за парите, които струва си е супер МД.

След грундиране както си писал само дискриминацията ли настройваш? Ами Thresh или Gain, не ги ли буташ? И аз между другото съм пробвал така, грундирам от Phase Lock и после правя дискриминацията на 15 и газ! Така фишера е супер спокоен, но е плитък! Но по този начин само един два пъти съм работил! А със СЕФ-ката е наистина малко нестабилен...Smile 
Lamas
Легионер
Легионер

ПисанеЗаглавие: Re: металдетектор fisher f5   металдетектор fisher f5 EmptyСъб Ное 23, 2013 12:02 pm

Gandalf написа:
Lamas написа:
Ф5 с НЕЛката си е супер-стабилен, без фалшове. При мен се грундира  между 42-47.
За дълбочина неискам да споменавам, че ще ме нападне някой Very Happy , но с оригиналната 10 инчова сонда на замърсено ще сложи доста МД в задният си джоб  и то МД от горният клас Very Happy 
Аз грундирам само на полуавтоматично и ако се налага въртя малко и ръчно, но това се случва рядко, след това пускам дискриминатора на 2-3, тонове-2 и почвам  жътвата Very Happy 
       След грундиране както си писал само дискриминацията ли настройваш? Ами Thresh или  Gain, не ги ли буташ? И аз между другото съм пробвал така, грундирам от Phase Lock и после правя дискриминацията на 15 и газ! Така фишера е супер спокоен, но е плитък! Но по този начин само един два пъти съм работил! А със СЕФ-ката е наистина малко нестабилен...Smile 
Ами Thresh и Gain на макс, 2-тона, грундирам полу автоматично докато се изравнят цифрите на грунда-ако има разминаване в цифрите коригирам ръчно до изравняване, пускам дискриминатора максимум до 3 и БОЙ Very Happy  друг вид настройка никога не съм ползвал, а и дълбочината си е супер.
Когато е много замърсено тогава слагам дискриминацията на 15.
Пробвай тази настройка и пиши, мисля, че ще останеш доволен.
Но най важното е при грундиране да си с изключен дискриминатор, сигурно го знаеш, ама Аз да кажа Very Happy 
Gandalf
Джадай
Джадай
Gandalf

ПисанеЗаглавие: Re: металдетектор fisher f5   металдетектор fisher f5 EmptyСъб Ное 23, 2013 2:20 pm

Lamas написа:
Gandalf написа:
Lamas написа:
       След грундиране както си писал само дискриминацията ли настройваш? Ами Thresh или  Gain, не ги ли буташ? И аз между другото съм пробвал така, грундирам от Phase Lock и после правя дискриминацията на 15 и газ! Така фишера е супер спокоен, но е плитък! Но по този начин само един два пъти съм работил! А със СЕФ-ката е наистина малко нестабилен...Smile 
Ами Thresh и Gain на макс, 2-тона, грундирам полу автоматично докато се изравнят цифрите на грунда-ако има разминаване в цифрите коригирам ръчно до изравняване, пускам дискриминатора максимум до 3 и БОЙ Very Happy  друг вид настройка никога не съм ползвал, а и дълбочината си е супер.
Когато е много замърсено тогава слагам дискриминацията на 15.
Пробвай тази настройка и пиши, мисля, че ще останеш доволен.
Но най важното е при грундиране да си с изключен дискриминатор, сигурно го знаеш, ама Аз да кажа Very Happy 

Още днес ще пробвам и по късно ще споделя! Мерси! Да знам, когато грундирам дискриминацията трябва да е на АМ!Smile 
pavli_q
Про-Консул
Про-Консул
pavli_q

ПисанеЗаглавие: Re: металдетектор fisher f5   металдетектор fisher f5 EmptyСъб Ное 23, 2013 9:34 pm

Добра идея ivanasen ние глупаците с ФИШЕР стена трябва да се съберем в една група Cool 
Ако се научиш да работиш добре с ФИШЕР следващата машина ти е направо Minelab GPX 5000 другите ги прескачаш няма смисъл от тях scratch 
Gandalf
Джадай
Джадай
Gandalf

ПисанеЗаглавие: Re: металдетектор fisher f5   металдетектор fisher f5 EmptyНед Ное 24, 2013 1:25 pm

На диск 3, става но само на чисто!Smile 
Lamas
Легионер
Легионер

ПисанеЗаглавие: Re: металдетектор fisher f5   металдетектор fisher f5 EmptyНед Ное 24, 2013 2:17 pm

Gandalf написа:

Ами, ако е замърсено вдигаш на 15.
А настройката как е?
Ако си със СЕФ-ката обаче, незнам как ще се справи! ...Аз бях с НЕЛ и никога съм нямал проблеми.
Gandalf
Джадай
Джадай
Gandalf

ПисанеЗаглавие: Re: металдетектор fisher f5   металдетектор fisher f5 EmptyНед Ное 24, 2013 4:57 pm

Lamas написа:
Gandalf написа:

А настройката как е?
Ако си със СЕФ-ката обаче, незнам как ще се справи!  ...Аз бях с НЕЛ и никога съм нямал проблеми.

Настройката е добра, с нея е най дълбок! Малко е нервен със Сефката но става!Smile 
ivanasen
Джадай
Джадай
ivanasen

ПисанеЗаглавие: Re: металдетектор fisher f5   металдетектор fisher f5 EmptyНед Ное 24, 2013 6:49 pm

Gandalf написа:
Lamas написа:
Gandalf написа:

А настройката как е?
Ако си със СЕФ-ката обаче, незнам как ще се справи!  ...Аз бях с НЕЛ и никога съм нямал проблеми.

Настройката е добра, с нея е най дълбок! Малко е нервен със Сефката но става!Smile 

Колега както ти писах гайнд на мах, треш на 8 и на замърсено дискр. на 12 и с ултимейта нямам проблеми само се бачка много по бавно.

Виж за изорани нива слагам 10" моно сонда.

Пак повтарям не намалявай треша . Ако искаш ми вярвай , аз след като го
настроя и врътна треша на 8 , при мен също става нервен , но незнам защо се получава така , когато веднага натисна копчето за честотата и то цъкне - показва 2- уреда се успокоява. Пробвай !

За някой лъжа за мен истина.

Gandalf
Джадай
Джадай
Gandalf

ПисанеЗаглавие: Re: металдетектор fisher f5   металдетектор fisher f5 EmptyНед Ное 24, 2013 7:15 pm

ivanasen написа:
Gandalf написа:
Lamas написа:
Gandalf написа:

А настройката как е?

Колега както ти писах гайнд на мах, треш на 8 и на замърсено дискр. на 12 и с ултимейта нямам проблеми само се бачка много по бавно.

Пак повтарям не намалявай треша . Ако искаш ми вярвай , аз след като го
настроя и врътна треша на 8 , при мен също става нервен , но незнам защо се получава така , когато  веднага натисна  копчето за честотата и то цъкне - показва 2- уреда се успокоява. Пробвай !  

За някой лъжа за мен истина.  

Аз така и си работя, с твоите настройки! Само дискриминацията дето местя, но това зависи какъв е терена!Smile 
BEKS
Консул
Консул
BEKS

ПисанеЗаглавие: Re: металдетектор fisher f5   металдетектор fisher f5 EmptyНед Ное 24, 2013 9:36 pm

И аз да се изкажа,който има ф-5 трябва да има задължително стандартната 10" антена както и някоя по-голяма ,аз имам СЕФ.С тези две антени уреда става перфектен за всякакви терени и обекти.Със стандартната е трепач на замърсено и с нея и най-малкия сигнал се чува доста по-силно и отчетливо от колкото със СЕФ.Когато при мен грунда е над 65-70 с малката антена,сменам антената със СЕФ и сойносите стават 55-60 така не изчрнява цветния сигнал.Правил съм си тест при с диск-3 и диск-15 разлика в дълбочината няма така,че и при пълно отхвърляне на желязото дълбочината се запазва,бачкал съм с БГ апарати но при тях дълбочина зависи от дискриминацията.Под някои керамики цветни монети ги давава с 10-11 което си е желязо така,че трябва да се правят проби на непознат обект и да се прецени начина на настройки,в такъв случай слагам диск 8-9 така хващам ковани пирони ,но не пропукам монети.Аз съм работил на 1-2-3-4 тона но най-добрите резулати са ми на 1тон.При работа с повече тонове самите цветни сигнали звучат много кратко -тък-тък,и понякога се пропускат или се бъркат фалшове,докато при работа на 1тон звука е плътен(като гъска)и по-продължително се чува сигнала и не изморява слуха, който трябва да следи постоянно звуците.Не знам дали знаете но ф-5 работи без проблем 10-15часа само с една батерия 9в.Аз ползвам презареждащи и съм доволен,не намирам разлики от обикновените.Изключвам гсм-а,грундирам автоматично на АМ,диска от 8 до 15 според условията,треш 3-7 и на 1тон,така работя на последък.Успех на всички!
Gandalf
Джадай
Джадай
Gandalf

ПисанеЗаглавие: Re: металдетектор fisher f5   металдетектор fisher f5 EmptyНед Ное 24, 2013 9:45 pm

BEKS написа:
И аз да се изкажа,който има ф-5 трябва да има задължително стандартната 10" антена както и някоя по-голяма ,аз имам СЕФ.С тези две антени уреда става перфектен за всякакви терени и обекти.Със стандартната е трепач на замърсено и с нея и най-малкия сигнал се чува доста по-силно и отчетливо от колкото със СЕФ.Когато при мен грунда е над 65-70 с малката антена,сменам антената със СЕФ  и сойносите стават 55-60 така не изчрнява цветния сигнал.Правил съм си тест  при с диск-3 и диск-15 разлика в дълбочината няма така,че и при пълно отхвърляне на желязото дълбочината се запазва,бачкал съм с БГ апарати но при тях дълбочина зависи от дискриминацията.Под някои керамики цветни монети ги давава с 10-11 което си е желязо така,че трябва да се правят проби на непознат обект и да се прецени начина на настройки,в такъв случай слагам диск 8-9 така хващам ковани пирони ,но не пропукам монети.Аз съм работил  на 1-2-3-4 тона но най-добрите резулати са ми на 1тон.При работа с повече тонове самите цветни сигнали звучат много кратко -тък-тък,и понякога се пропускат или се бъркат фалшове,докато при работа на 1тон звука е плътен(като гъска)и по-продължително се чува сигнала и не изморява слуха, който трябва да следи постоянно звуците.Не знам дали знаете но ф-5 работи без проблем 10-15часа само с една батерия 9в.Аз ползвам презареждащи и съм доволен,не намирам разлики от обикновените.Изключвам гсм-а,грундирам автоматично на АМ,диска от 8 до 15 според условията,треш 3-7 и на 1тон,така работя на последък.Успех на всички!

Уверен коментар и изчерпателен! super21 
ivanasen
Джадай
Джадай
ivanasen

ПисанеЗаглавие: Re: металдетектор fisher f5   металдетектор fisher f5 EmptyНед Ное 24, 2013 9:51 pm

BEKS написа:
И аз да се изкажа,който има ф-5 трябва да има задължително стандартната 10" антена както и някоя по-голяма ,аз имам СЕФ.С тези две антени уреда става перфектен за всякакви терени и обекти.Със стандартната е трепач на замърсено и с нея и най-малкия сигнал се чува доста по-силно и отчетливо от колкото със СЕФ.Когато при мен грунда е над 65-70 с малката антена,сменам антената със СЕФ  и сойносите стават 55-60 така не изчрнява цветния сигнал.Правил съм си тест  при с диск-3 и диск-15 разлика в дълбочината няма така,че и при пълно отхвърляне на желязото дълбочината се запазва,бачкал съм с БГ апарати но при тях дълбочина зависи от дискриминацията.Под някои керамики цветни монети ги давава с 10-11 което си е желязо така,че трябва да се правят проби на непознат обект и да се прецени начина на настройки,в такъв случай слагам диск 8-9 така хващам ковани пирони ,но не пропукам монети.Аз съм работил  на 1-2-3-4 тона но най-добрите резулати са ми на 1тон.При работа с повече тонове самите цветни сигнали звучат много кратко -тък-тък,и понякога се пропускат или се бъркат фалшове,докато при работа на 1тон звука е плътен(като гъска)и по-продължително се чува сигнала и не изморява слуха, който трябва да следи постоянно звуците.Не знам дали знаете но ф-5 работи без проблем 10-15часа само с една батерия 9в.Аз ползвам презареждащи и съм доволен,не намирам разлики от обикновените.Изключвам гсм-а,грундирам автоматично на АМ,диска от 8 до 15 според условията,треш 3-7 и на 1тон,така работя на последък.Успех на всички!

Е така ми харесваш пич , а не да се крием , че нашият МД е най-голямато дърво . За мен е дърво за дървеняците.

бобо
Джадай
Джадай

ПисанеЗаглавие: Re: металдетектор fisher f5   металдетектор fisher f5 EmptyНед Ное 24, 2013 10:38 pm

ivanasen написа:

Не,че е от някакво съществено значение ,но при индуктив баланса няма моно антена,там задължително са две намотките.Тази за която говориш не е моно а концетрична-малка и голяма намотка една в другаизвинявай Ако бъркам някой да ме поправи.Cool
atina
Про-Консул
Про-Консул

ПисанеЗаглавие: Re: металдетектор fisher f5   металдетектор fisher f5 EmptyНед Ное 24, 2013 11:01 pm

точно, колегата е объркал искал е да каже концентричната.
TITITKANIE
Новобранец
Новобранец
TITITKANIE

ПисанеЗаглавие: Re: металдетектор fisher f5   металдетектор fisher f5 EmptyЧет Апр 17, 2014 11:50 pm

Настройките са ми като на Lamas, но има нещо което ме притеснява ,а то е или от фишера или малко некомпетентност.Търкам си в някоя гора и апарата не се чува (много спокоен ),но в определен момент се появи някакъв много минимален звук като че е засякло нещо.Разкарам малко напред , връщам се на сигнала но него го няма.Един път се покаже един път не.Започвам да копая ,изкарвам земя почвам цялостна оборка на тея 2-3 лопати.3-4 минути занимавка на вятъра.Нищо! С 11 инчова съм

Някои ако е имал подобни жужукания нека сподели.
mario321
Цезар
Цезар
mario321

ПисанеЗаглавие: Re: металдетектор fisher f5   металдетектор fisher f5 EmptyПет Апр 18, 2014 12:08 am

Коледа погледни да не е от кабела на антената.

металдетектор fisher f5
Върнете се в началото 
Страница 1 от 6Иди на страница : 1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Форум за Металотърсачи www.imperio.biz :: Металдетектори-монетари :: Fisher Металотърсачи-
Идете на: