Форум за Металотърсачи www.imperio.biz
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Форум за Металотърсачи www.imperio.biz

Металотърсачи България. Форум за мнения за металдетектори и металдетектинг. Спортен клуб по металдетектинг MDETECTORS
 
ИндексИндекс  ГалерияГалерия  Мнениея за МеталотърсачиМнениея за Металотърсачи  ТърсенеТърсене  Последни снимкиПоследни снимки  Регистрирайте сеРегистрирайте се  Вход  Списание IMPERIO.BGСписание IMPERIO.BG  
 

 металдетектор fisher f5

Go down 
+19
B.K.K.
moom
Avrelian
nasko75
васил
Black Scorpion
borislav123
marrio
pechkata
cecomotors
mario321
TITITKANIE
бобо
BEKS
pavli_q
Lamas
atina
Gandalf
ivanasen
23 posters
Иди на страница : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
АвторСъобщение
cecomotors
Легионер
Легионер
cecomotors



металдетектор fisher f5 - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: металдетектор fisher f5   металдетектор fisher f5 - Page 2 EmptyПет Апр 18, 2014 9:13 am

1.Кабел или букса.
2.На колега с БГ.апарат при мокра трева започна да дава паразитни сигнали при всяко съприкосновение с трева,клечки и всичко останало.Говорим за почти нов апарат.Дори при допир с ръка отдолу по антената пискаше а като изсъхна спря да го прави този номер.Предполагам че е от микро пукнатини и влизане на влага го прави това но при теб може и да не е от влага.
Върнете се в началото Go down
mario321
Цезар
Цезар
mario321



металдетектор fisher f5 - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: металдетектор fisher f5   металдетектор fisher f5 - Page 2 EmptyПет Апр 18, 2014 1:01 pm

Може да е от самото място, щом преди това е бил спокоен, а на определено място се смущава, аз също бях попадал на такова място, може би има места с някакви магнитни излъчвания,или е местото или е кабела, като смениш мястото ще разбереш  търкане 
Върнете се в началото Go down
TITITKANIE
Новобранец
Новобранец
TITITKANIE



металдетектор fisher f5 - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: металдетектор fisher f5   металдетектор fisher f5 - Page 2 EmptyПет Апр 18, 2014 2:05 pm

Може и от мястото да е , а може и от влагата на самото място.На това същото място като задържах бутона pinpointer апарата непрекъснато свиреше че има нещо отдолу.Мърдам 100 метра задържам пак пинпоинта и пак свири без да е имало сигнали при търкането.А вече като забия питата в земята със задържан бутон реди всички сигнали на дисплея и се побърква от свирня.Така по принцип ми прави когато има сигнал и е буквално на повърхността (някоя гилза под листата).

С две думи свири ли ви апарата при натиснат пинпоин на 3-5 сантима от земята бе да има нещо отдолу
Върнете се в началото Go down
cecomotors
Легионер
Легионер
cecomotors



металдетектор fisher f5 - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: металдетектор fisher f5   металдетектор fisher f5 - Page 2 EmptyПет Апр 18, 2014 2:44 pm

Пробвай номера с пинпойнта на няколко места НО със суха антена-тоест преди да си работил този ден с апарата.Ако пак пищи като луд тръгвай нагоре по кабела и буксата та чак до сервиза.Дано да му няма нищо на апаратчето.Успех.
Върнете се в началото Go down
TITITKANIE
Новобранец
Новобранец
TITITKANIE



металдетектор fisher f5 - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: металдетектор fisher f5   металдетектор fisher f5 - Page 2 EmptyПет Апр 18, 2014 4:58 pm

cecomotors написа:
Пробвай номера с пинпойнта на няколко места НО със суха антена-тоест преди да си работил този ден с апарата.Ако пак пищи като луд тръгвай нагоре по кабела и буксата та чак до сервиза.Дано да му няма нищо на апаратчето.Успех.


Ще пробвам.За пръв път така ми се случи и то на последният излет,а като гледам скоро излет няма да има заради времето навън.Иначе буксата всичко на око си е добре ,а и няма причина да не е.Пазя го гледам да не огъвам кабела и т.н нормална подръжка.Ще пиша след последният поход как ще се държи.
Иначе някои друг да е имал подобни смущения във мокро време, поне да знам че е нормално.
Върнете се в началото Go down
cecomotors
Легионер
Легионер
cecomotors



металдетектор fisher f5 - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: металдетектор fisher f5   металдетектор fisher f5 - Page 2 EmptyПет Апр 18, 2014 5:29 pm

Не е нормално но и не си единственият,поне аз познавам още един но той е с БГ монетар на който умишлено не казвам марката.Ти първо установи точно от какво ти се получава проблема че иначе случки всякакви.
Върнете се в началото Go down
pechkata
Джадай
Джадай




металдетектор fisher f5 - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: металдетектор fisher f5   металдетектор fisher f5 - Page 2 EmptyПон Апр 21, 2014 11:21 am

На колега с БГ.апарат при мокра трева започна да дава паразитни сигнали при всяко съприкосновение с трева,клечки и всичко останало.Говорим за почти нов апарат.Дори при допир с ръка отдолу по антената пискаше а като изсъхна спря да го прави този номер. написа:

Нарушена изолация на приемната намотка...
Върнете се в началото Go down
TITITKANIE
Новобранец
Новобранец
TITITKANIE



металдетектор fisher f5 - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: металдетектор fisher f5   металдетектор fisher f5 - Page 2 EmptyПон Апр 21, 2014 10:40 pm

pechkata написа:


Нарушена изолация на приемната намотка...

Да се надяваме че не е,а някакви времени сигнали от космоса.Утре ще се отчитам и ще споделя.
Върнете се в началото Go down
marrio
Новобранец
Новобранец




металдетектор fisher f5 - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: металдетектор fisher f5   металдетектор fisher f5 - Page 2 EmptyЧет Авг 28, 2014 6:58 pm

Темата е малко стара,но за да не отварям нова..кажете как се борите с бирените капачки с фишера,може ли да се вярва на 100% на вди скалата,при тестове ми излиза 80-90 вди за капачките и оловото е в тези граници,но се чудя ако е по-ръждясала и в зависимост от типа на почвата..дали няма да се променят стойностите. Дали може да се изпусне нещо интересно заради тия капачки,и то да влезе в тая скала 80-90.За капачките от буркани също може да дадете мнение Smile
Върнете се в началото Go down
mario321
Цезар
Цезар
mario321



металдетектор fisher f5 - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: металдетектор fisher f5   металдетектор fisher f5 - Page 2 EmptyЧет Авг 28, 2014 7:23 pm

marrio написа:
Темата е малко стара,но за да не отварям нова..кажете как се борите с бирените капачки с фишера,може ли да се вярва на 100% на вди скалата,при тестове ми излиза 80-90 вди за капачките и оловото е в тези граници,но се чудя ако е по-ръждясала и в зависимост от типа на почвата..дали няма да се променят стойностите. Дали може да се изпусне нещо интересно заради тия капачки,и то да влезе в тая скала 80-90.За капачките от буркани също може да дадете мнение Smile
Точно в тази скала 80-90 излизат най хубавите неща, така че майката му е копане и на капачките, за да не изтървеш нещо добро Cool
Върнете се в началото Go down
marrio
Новобранец
Новобранец




металдетектор fisher f5 - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: металдетектор fisher f5   металдетектор fisher f5 - Page 2 EmptyЧет Авг 28, 2014 8:12 pm

Кофти работа,а за тия от бурканите или и там същата работа.
Върнете се в началото Go down
borislav123
Консул
Консул




металдетектор fisher f5 - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: металдетектор fisher f5   металдетектор fisher f5 - Page 2 EmptyПет Авг 29, 2014 10:38 am

Бирените капачки рядко ме лъжат. Рядко съм вадил от тях и то само когато са на по дълбоко. За капачките от буркани оправил няма. Там си е категоричен цвят.
Върнете се в началото Go down
marrio
Новобранец
Новобранец




металдетектор fisher f5 - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: металдетектор fisher f5   металдетектор fisher f5 - Page 2 EmptyПет Авг 29, 2014 11:51 am

borislav123,до колкото виждам си с голд бъг,казваш ,че понякога бирените капачки ти ги свири черно ли? къде излизат на вди скалата?
Върнете се в началото Go down
borislav123
Консул
Консул




металдетектор fisher f5 - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: металдетектор fisher f5   металдетектор fisher f5 - Page 2 EmptyПет Авг 29, 2014 3:05 pm

За ф5 говоря колега. С него почти не съм намирал бирени капачки. С голд бъга още не съм намирал бирени капачки. Бурканени иначе си излизат доволно. Имам го от скоро.
Върнете се в началото Go down
mario321
Цезар
Цезар
mario321



металдетектор fisher f5 - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: металдетектор fisher f5   металдетектор fisher f5 - Page 2 EmptyСъб Авг 30, 2014 8:28 pm

То никой апарат няма оправия с тези алуминиевите капачки, аз даже избягвам да търся покрай дървета по ливадите и въобще под сянка, че там много компот се е изяло препиване
Върнете се в началото Go down
Black Scorpion
Новобранец
Новобранец
Black Scorpion



металдетектор fisher f5 - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: металдетектор fisher f5   металдетектор fisher f5 - Page 2 EmptyВто Окт 07, 2014 9:11 am

Като се свикне с апарата преди да копаш боклук знаеш какво е.Аз понякога си копам боклука за всеки случай!
Върнете се в началото Go down
васил
Новобранец
Новобранец




металдетектор fisher f5 - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: az sam s fisher f 5 i 10 stotinki gi hvashtam na 27 sm v zemqta s11 dd sonda gain na 100 tresh na 6 tones na 2 i diskriminaciq na 15   металдетектор fisher f5 - Page 2 EmptyПон Окт 13, 2014 9:40 pm

Gandalf написа:


    Айде бе, стари  " Ф5-исти " няма ли да се включат да кажат някоя тайна супер настройка, че и ние после да се похвалим като оня Гарет ГТИ2500 ( дълбокия )?!?!?!Very Happy Very Happy Very Happy 
Върнете се в началото Go down
nasko75
Джадай
Джадай
nasko75



металдетектор fisher f5 - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: металдетектор fisher f5   металдетектор fisher f5 - Page 2 EmptyСъб Яну 17, 2015 5:55 pm

Колеги купувам Fisher F5 може и БЕЗ СОНДА


който търси намира
Върнете се в началото Go down
ivanasen
Джадай
Джадай
ivanasen



металдетектор fisher f5 - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: металдетектор fisher f5   металдетектор fisher f5 - Page 2 EmptyСъб Яну 17, 2015 6:11 pm

marrio написа:
borislav123,до колкото виждам си с голд бъг,казваш ,че понякога бирените капачки ти ги свири черно ли? къде излизат на вди скалата?


Между 66 -70. Но най вече на 67. И то почти в 90% от случаите си ги дава цвят , но се свиква и се усещат.


Добрите приятели са като звездите; не винаги ги виждаш, но знаеш, че винаги са там.

Понякога за да бъде истинско приятелството  е  нужен и скалпел!!!
Върнете се в началото Go down
Avrelian
Цезар
Цезар
Avrelian



металдетектор fisher f5 - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: металдетектор fisher f5   металдетектор fisher f5 - Page 2 EmptyСъб Яну 17, 2015 8:16 pm

ivanasen написа:
marrio написа:
borislav123,до колкото виждам си с голд бъг,казваш ,че понякога бирените капачки ти ги свири черно ли? къде излизат на вди скалата?


Между 66 -70. Но най вече на 67. И то почти в 90% от случаите си ги дава цвят , но се свиква и се усещат.
Капачка от компот, коя цифра дава?
Върнете се в началото Go down
ivanasen
Джадай
Джадай
ivanasen



металдетектор fisher f5 - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: металдетектор fisher f5   металдетектор fisher f5 - Page 2 EmptyСъб Яну 17, 2015 8:37 pm

Avrelian написа:
ivanasen написа:
marrio написа:
borislav123,до колкото виждам си с голд бъг,казваш ,че понякога бирените капачки ти ги свири черно ли? къде излизат на вди скалата?


Между 66 -70. Но най вече на 67. И то почти в 90% от случаите си ги дава цвят , но се свиква и се усещат.
Капачка от компот, коя цифра дава?

80-82 цяла. Половин капачка около 75-78 Консерва от риба , пастет и т.н. 86-90 . Акче 52-53. Парче от снаряд - отсколка 83 твърдо. Палешник почти 89-90. Фолио 45 -46 твърдо. Оловото е в диапазона 51 - 56. Като в повечето случаи е 55-56.


Добрите приятели са като звездите; не винаги ги виждаш, но знаеш, че винаги са там.

Понякога за да бъде истинско приятелството  е  нужен и скалпел!!!
Върнете се в началото Go down
borislav123
Консул
Консул




металдетектор fisher f5 - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: металдетектор fisher f5   металдетектор fisher f5 - Page 2 EmptyНед Яну 18, 2015 5:16 pm

Абе когато е цвят винаги си го копам ,че между бурканените капачки съм вадил много интересни неща.
Върнете се в началото Go down
moom
Новобранец
Новобранец
moom



металдетектор fisher f5 - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: металдетектор fisher f5   металдетектор fisher f5 - Page 2 EmptyНед Мар 22, 2015 7:36 pm

Защо на ф5, при работа в режим всички метали, звукът е еднакъв на всеки метал и се налага да се гледа числата на дисплея?
Върнете се в началото Go down
moom
Новобранец
Новобранец
moom



металдетектор fisher f5 - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: металдетектор fisher f5   металдетектор fisher f5 - Page 2 EmptyЧет Апр 09, 2015 12:45 pm

някой няма ли да отговори? От днес съм притежател на сона Ултимейт 13, дали ще се справя по добре по нивите от 11 инчовата ?
Върнете се в началото Go down
Gandalf
Джадай
Джадай
Gandalf



металдетектор fisher f5 - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: металдетектор fisher f5   металдетектор fisher f5 - Page 2 EmptyЧет Апр 09, 2015 12:56 pm

moom написа:
някой няма ли да отговори? От днес съм притежател на сона Ултимейт 13, дали ще се справя по добре по нивите от 11 инчовата ?




Ултимейт-а по дълбоко бърка! И двете сонди ти са хубави, с тях ф5 работи най добре, разликата е само в дълбочината в полза на Ултимейт според мен и то не с много пред 11-та! Ако е много замърсено ползваш 11-ката, а на чисто голямата макар че аз чеша само с голямата навсякъде Laughing ! Ако си на орън някъде, с малката е по удобно естествено за да влиза между буците!
Върнете се в началото Go down
 
металдетектор fisher f5
Върнете се в началото 
Страница 2 от 6Иди на страница : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
 Similar topics
-
» Fisher F5 или Fisher Gold Bug MEGA
» Търся металдетектор FISHER F 75 под наем
» Споделете мнения и впечатления за Fisher 1270 и Fisher CZ-3D

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Форум за Металотърсачи www.imperio.biz :: Металдетектори-монетари :: Fisher Металотърсачи-
Идете на: