Форум за Металотърсачи www.imperio.biz
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Форум за Металотърсачи www.imperio.biz

Металотърсачи България. Форум за мнения за металдетектори и металдетектинг. Спортен клуб по металдетектинг MDETECTORS
 
ИндексИндекс  ГалерияГалерия  Мнениея за МеталотърсачиМнениея за Металотърсачи  ТърсенеТърсене  Последни снимкиПоследни снимки  Регистрирайте сеРегистрирайте се  Вход  Списание IMPERIO.BGСписание IMPERIO.BG  
Клондайк Металотърсачи
Металотърсач от Клондайк
Съвет за избор на металотърсач
Съвет за избор на металотърсач
ОФИЦИАЛЕН ПРЕДСТАВИТЕЛ

Similar topics
Keywords
VANQUISH mask miladinka deus kupuvam Simplex врътка Spectrum wave nexus TEKNETICS маск пират Minelab грунда голден tesoro нишани GOLD Coil nokta prodavam Майнлаб 5000 Fisher lorenz
 

 Металотърсач Minelab Equinox

Go down 
+32
iliev
Ancient Hunter
S56
kronos555
vasilio
petconi
peneff72
xp fan
N@SKO
boby_24
Рис
Haher4eto
odins-
iemo__
Avrelian
Aurelius
denzel1
deultum
joro_76
batned
lomidol
OMD Detectors
Nexus metal detectors
vanbg
SPVS
dobrevmi
snaiperista
Golden Mask
adminn
pechkata
colin96
mdetectors.bg
36 posters
Иди на страница : Previous  1 ... 6 ... 8, 9, 10 ... 15 ... 21  Next
АвторСъобщение
mdetectors.bg
Джадай
Джадай
mdetectors.bg



Металотърсач Minelab Equinox - Page 9 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Металотърсач Minelab Equinox   Металотърсач Minelab Equinox - Page 9 EmptyНед Фев 25, 2018 12:24 am

Това е теста на металотърсачите Fisher f19, Minelab Equinox 800,  хп деус версия 4 1 за засичане на много тънки парченца бижута верижки...


Безплатна доставка до всяка точка на страната.
www.mdetectors.bg
12 ГОДИНИ С ВАС!
Върнете се в началото Go down
Golden Mask
Джадай
Джадай
Golden Mask



Металотърсач Minelab Equinox - Page 9 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Металотърсач Minelab Equinox   Металотърсач Minelab Equinox - Page 9 EmptyНед Фев 25, 2018 8:25 am

Върнете се в началото Go down
Golden Mask
Джадай
Джадай
Golden Mask



Металотърсач Minelab Equinox - Page 9 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Металотърсач Minelab Equinox   Металотърсач Minelab Equinox - Page 9 EmptyНед Фев 25, 2018 8:34 am

Извода поне за мен е че Minelab Equinox 800 е по-добър като отношение цена/качество от CTX3030
Бърз детектор, много добра дълбочина, само на орудено доста зле (поне под камъни).
Остава да се изпробва в близко бъдеще как ще се държи на оруден терен, което е по-лош вариант в сравнение с тестовете на цветни и черни цели под орудени камъни.
Вчера времето не стигна за ходене на друг полигон.
Върнете се в началото Go down
batned
Про-Консул
Про-Консул
batned



Металотърсач Minelab Equinox - Page 9 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Металотърсач Minelab Equinox   Металотърсач Minelab Equinox - Page 9 EmptyНед Фев 25, 2018 11:41 am

От това което изгледахме до тук за Екинокса се налага мнението което е, че ще е добър за плажа и във водата но няма да става за уродено. За чисти плажове ОК но примерно за Бургас и района ще е голяма мъка
Върнете се в началото Go down
xp fan
Легионер
Легионер
xp fan



Металотърсач Minelab Equinox - Page 9 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Металотърсач Minelab Equinox   Металотърсач Minelab Equinox - Page 9 EmptyНед Фев 25, 2018 12:08 pm

batned написа:
От това което изгледахме до тук за Екинокса се налага мнението което е, че ще е добър за плажа и във водата но няма да става за уродено. За чисти плажове ОК но примерно за Бургас и района ще е голяма мъка

Стига с тоя Бургас ,света не се върти около Бургас,бургазлии няма да си взимат екуинокс и готово
Върнете се в началото Go down
adminn
Admin
Admin
adminn



Металотърсач Minelab Equinox - Page 9 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Металотърсач Minelab Equinox   Металотърсач Minelab Equinox - Page 9 EmptyНед Фев 25, 2018 12:52 pm

xp fan написа:
batned написа:
От това което изгледахме до тук за Екинокса се налага мнението което е, че ще е добър за плажа и във водата но няма да става за уродено. За чисти плажове ОК но примерно за Бургас и района ще е голяма мъка

Стига с тоя Бургас ,света не се върти около Бургас,бургазлии няма да си взимат екуинокс и готово

Че в България е тежка почвата е така, но като в Бургаско с фаза на земята 88-89 не са толкова много и наистина някой хора никога няма да търсят в такива екстремални условия, а ако има такива ще работят с пулс-индукционен металотърсач. Това е толкова просто и естествено!


http://www.imperio.dir.bg/_wm/catalog/?df=14

КАК ДА СТАНА ЧЛЕН НА БАТСЗМ
Върнете се в началото Go down
colin96
Консул
Консул




Металотърсач Minelab Equinox - Page 9 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Металотърсач Minelab Equinox   Металотърсач Minelab Equinox - Page 9 EmptyНед Фев 25, 2018 4:48 pm

Днес направих четири пет часа излет. Горе долу започнах по малко да схващам как работи. Забелязах, че сякаш наистина на първа и втора програма е сякаш най дълбок. На 4 скорост на възстановяване, на 0 айрън биаса, на 2 тона и чувствителност 22. Промених малко и самия звук, да е по приятен за ухото. Много добре се държа на замърсено. Другото, което искам да кажа е, че бях със слушалки през цялото време. Много комфортни, с добър звук.Батерията на второ зареждане, и за това време днес, не мръдна и едно деление. Цял ден ги сравнявахме с колегата с деуса. С новата програма от събора много доволен остана днес той. Бих казал може би почти незабележимо предимство за деуса при бързина на  дискриминация, и малко предимство за екинокса в дълбочина. Но нямаше сигнал, който едната или другата да не сепарира. Така че мога да кажа че е наистина много добро попадение на майнлаб с този модел.
Върнете се в началото Go down
vanbg
Консул
Консул




Металотърсач Minelab Equinox - Page 9 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Металотърсач Minelab Equinox   Металотърсач Minelab Equinox - Page 9 EmptyНед Фев 25, 2018 5:38 pm

Както и в спорта , добри постижения се получават след много тренировки.
Успех . Машинката е много добра и ще се доказва в боя.
Върнете се в началото Go down
adminn
Admin
Admin
adminn



Металотърсач Minelab Equinox - Page 9 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Металотърсач Minelab Equinox   Металотърсач Minelab Equinox - Page 9 EmptyНед Фев 25, 2018 5:39 pm

colin96 написа:
Днес направих четири пет часа излет. Горе долу започнах по малко да схващам как работи. Забелязах, че сякаш наистина на първа и втора програма е сякаш най дълбок. На 4 скорост на възстановяване, на 0 айрън биаса, на 2 тона и чувствителност 22. Промених малко и самия звук, да е по приятен за ухото. Много добре се държа на замърсено. Другото, което искам да кажа е, че бях със слушалки през цялото време. Много комфортни, с добър звук.Батерията на второ зареждане, и за това време днес, не мръдна и едно деление.  Цял ден ги сравнявахме с колегата с деуса. С новата програма от събора много доволен остана днес той. Бих казал може би почти незабележимо предимство за деуса при бързина на  дискриминация, и малко предимство за екинокса в дълбочина. Но нямаше сигнал, който едната или другата да не сепарира. Така че мога да кажа че е наистина много добро попадение на майнлаб с този модел.

Един важен въпрос, който засяга дълбочината - колко беше фазата на земята по скалата на XP DEUS и колко е сондата на XP DEUS?


http://www.imperio.dir.bg/_wm/catalog/?df=14

КАК ДА СТАНА ЧЛЕН НА БАТСЗМ
Върнете се в началото Go down
mdetectors.bg
Джадай
Джадай
mdetectors.bg



Металотърсач Minelab Equinox - Page 9 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Металотърсач Minelab Equinox   Металотърсач Minelab Equinox - Page 9 EmptyНед Фев 25, 2018 8:00 pm

Това е дълбочинният тест между Minelab equinox 800 И XP DEUS  4. 1 с една специална програма...


Ето тук може да си качите и вие тази програма гледайте видеото по-долу зависимост от конкретните нужди и може да промените и някой от настройките може да направите още по-дълбок.


Безплатна доставка до всяка точка на страната.
www.mdetectors.bg
12 ГОДИНИ С ВАС!
Върнете се в началото Go down
Golden Mask
Джадай
Джадай
Golden Mask



Металотърсач Minelab Equinox - Page 9 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Металотърсач Minelab Equinox   Металотърсач Minelab Equinox - Page 9 EmptyНед Фев 25, 2018 8:24 pm



Изглежда е много дълбок, колкото повече копаеш толкова повече свири Wink
Върнете се в началото Go down
Haher4eto
Новобранец
Новобранец




Металотърсач Minelab Equinox - Page 9 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Металотърсач Minelab Equinox   Металотърсач Minelab Equinox - Page 9 EmptyПон Фев 26, 2018 12:10 am

На каква дълбочина са предметите от теста с гърнето и кутийката
Върнете се в началото Go down
batned
Про-Консул
Про-Консул
batned



Металотърсач Minelab Equinox - Page 9 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Металотърсач Minelab Equinox   Металотърсач Minelab Equinox - Page 9 EmptyПон Фев 26, 2018 7:18 am

Haher4eto написа:
На каква дълбочина са предметите от теста с гърнето и кутийката
Дано не греша но едната дупка е на 40 см а другата е на 80 см но аз не съм присъствал на теста ако има някой който бил там да сподели
Върнете се в началото Go down
Haher4eto
Новобранец
Новобранец




Металотърсач Minelab Equinox - Page 9 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Металотърсач Minelab Equinox   Металотърсач Minelab Equinox - Page 9 EmptyПон Фев 26, 2018 8:03 am

Много прилично представяне и от двата уреда, ако трябва да бъда честен, на клипчетата Екинокса, надмина очакванията ми
Върнете се в началото Go down
mdetectors.bg
Джадай
Джадай
mdetectors.bg



Металотърсач Minelab Equinox - Page 9 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Металотърсач Minelab Equinox   Металотърсач Minelab Equinox - Page 9 EmptyПон Фев 26, 2018 8:11 am

Haher4eto написа:
Много прилично представяне и от двата уреда, ако трябва да бъда честен, на клипчетата Екинокса, надмина очакванията ми

Явно си имал доста песимистични очаквания, но трябва да имаме в предвид, че Minelab промотираха металотърсачът си и технологията му като убиеца на всички металотърсачи във ВЛФ технологията.


Безплатна доставка до всяка точка на страната.
www.mdetectors.bg
12 ГОДИНИ С ВАС!
Върнете се в началото Go down
batned
Про-Консул
Про-Консул
batned



Металотърсач Minelab Equinox - Page 9 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Металотърсач Minelab Equinox   Металотърсач Minelab Equinox - Page 9 EmptyПон Фев 26, 2018 8:20 am

mdetectors.bg написа:
Haher4eto написа:
Много прилично представяне и от двата уреда, ако трябва да бъда честен, на клипчетата Екинокса, надмина очакванията ми

Явно си имал доста песимистични очаквания, но трябва да имаме в предвид,  че Minelab промотираха металотърсачът си и технологията му като убиеца на всички металотърсачи във ВЛФ технологията.
Добър плажен детектор ще се окаже ама чак пък убиец АЙДЕ БЕ такива сме ги виждали и чували Very Happy Very Happy
Върнете се в началото Go down
colin96
Консул
Консул




Металотърсач Minelab Equinox - Page 9 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Металотърсач Minelab Equinox   Металотърсач Minelab Equinox - Page 9 EmptyПон Фев 26, 2018 9:00 am

adminn написа:
colin96 написа:
Днес направих четири пет часа излет. Горе долу започнах по малко да схващам как работи. Забелязах, че сякаш наистина на първа и втора програма е сякаш най дълбок. На 4 скорост на възстановяване, на 0 айрън биаса, на 2 тона и чувствителност 22. Промених малко и самия звук, да е по приятен за ухото. Много добре се държа на замърсено. Другото, което искам да кажа е, че бях със слушалки през цялото време. Много комфортни, с добър звук.Батерията на второ зареждане, и за това време днес, не мръдна и едно деление.  Цял ден ги сравнявахме с колегата с деуса. С новата програма от събора много доволен остана днес той. Бих казал може би почти незабележимо предимство за деуса при бързина на  дискриминация, и малко предимство за екинокса в дълбочина. Но нямаше сигнал, който едната или другата да не сепарира. Така че мога да кажа че е наистина много добро попадение на майнлаб с този модел.

Един важен въпрос, който засяга дълбочината - колко беше фазата на земята по скалата на XP DEUS и колко е сондата на XP DEUS?
Сега питах колегата с деуса. От 71 до 80.Сондата стандартна 11 инча. А на мен на екинокса ако не се лъжа беше 42 - 43.
Върнете се в началото Go down
N@SKO
Про-Консул
Про-Консул
N@SKO



Металотърсач Minelab Equinox - Page 9 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Металотърсач Minelab Equinox   Металотърсач Minelab Equinox - Page 9 EmptyПон Фев 26, 2018 9:20 am

mdetectors.bg написа:
Haher4eto написа:
Много прилично представяне и от двата уреда, ако трябва да бъда честен, на клипчетата Екинокса, надмина очакванията ми

Явно си имал доста песимистични очаквания, но трябва да имаме в предвид,  че Minelab промотираха металотърсачът си и технологията му като убиеца на всички металотърсачи във ВЛФ технологията.
Уникалното при този детектор е че с включено Multi IQ лови всякакви таргети еднакво добре.Това кой друг VLF от този клас го може?
Върнете се в началото Go down
Golden Mask
Джадай
Джадай
Golden Mask



Металотърсач Minelab Equinox - Page 9 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Металотърсач Minelab Equinox   Металотърсач Minelab Equinox - Page 9 EmptyПон Фев 26, 2018 10:32 am

N@SKO написа:
mdetectors.bg написа:
Haher4eto написа:
Много прилично представяне и от двата уреда, ако трябва да бъда честен, на клипчетата Екинокса, надмина очакванията ми

Явно си имал доста песимистични очаквания, но трябва да имаме в предвид,  че Minelab промотираха металотърсачът си и технологията му като убиеца на всички металотърсачи във ВЛФ технологията.
Уникалното при този детектор е че с включено Multi IQ лови всякакви таргети еднакво добре.Това кой друг VLF от този клас го може?

Точно така, всички единични честоти в Equinox-а са излишни, трябвало е да има само Multi IQ, като избереш единична честота не работи добре или трябва много тестове да уцелиш коя честота е най-правилната за даден терен... и пак не е сигурно.
Наистина е убиец, със 100% вече никой няма да си купи CTX3030.
Върнете се в началото Go down
Haher4eto
Новобранец
Новобранец




Металотърсач Minelab Equinox - Page 9 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Металотърсач Minelab Equinox   Металотърсач Minelab Equinox - Page 9 EmptyПон Фев 26, 2018 10:54 am

Надявам се да успея да присъствам на следващата сбирка, ще е хубаво да ги сравним с Мултикруйзера, защото ми изглежда доста подобен, а и имам известни подозрения, че ще се справя по-добре на по-тежка почва
Върнете се в началото Go down
OMD Detectors
Консул
Консул
OMD Detectors



Металотърсач Minelab Equinox - Page 9 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Металотърсач Minelab Equinox   Металотърсач Minelab Equinox - Page 9 EmptyПон Фев 26, 2018 7:41 pm

При нормален мах с Multi IQ има ли забавяне на сигнала ? Направи ми впечатление че на теста на Монте звука е в края на маха а не над сигнала.
Върнете се в началото Go down
denzel1
Новобранец
Новобранец




Металотърсач Minelab Equinox - Page 9 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Металотърсач Minelab Equinox   Металотърсач Minelab Equinox - Page 9 EmptyПон Фев 26, 2018 11:00 pm

От всички тук можещи,неможещи знаещи незнаещи даващи АКЪЛЕЩИ,само колегата ОМD Detectors се светна,че има забавяне на сигнала.А сега разтълкувайте този феномен при МАЙЛАБУ.поздрави вам
Върнете се в началото Go down
vanbg
Консул
Консул




Металотърсач Minelab Equinox - Page 9 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Металотърсач Minelab Equinox   Металотърсач Minelab Equinox - Page 9 EmptyПон Фев 26, 2018 11:38 pm

Ако не можете да си обясните защо , е... ви и специалистите.
Ние и други неща видяхме на живо. Да сте присъствали и вие.


Последната промяна е направена от vanbg на Пон Фев 26, 2018 11:51 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото Go down
colin96
Консул
Консул




Металотърсач Minelab Equinox - Page 9 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Металотърсач Minelab Equinox   Металотърсач Minelab Equinox - Page 9 EmptyПон Фев 26, 2018 11:47 pm

Няма никакъв феномен. Екинокса е абсолютно категоричен победител и в теста на Монте и в теста с бижута и в теста на дълбочина спрямо Деуса. Не говорете и не пишете глупости без да сте видели нищо. Апарата е тука и може по всяко време, който иска да си вземе Деуса и да направим едни реални тестове. Прочетох доста глупости от всякакви капацитети. Истината е че първо това не бяха никакви реални тестове. Идеята беше да се представи и да се види самата машина от тези, които се интересуват от нея. До самия събор имаше време точно 5 часа за запознаване с основните неща по детектора, и аз не претендирам че съм показал всички възможности на уреда. Единствено на павето не работи, но това може и да е от мен. Не беше пробвана на всички програми и настройки, за да се разбере дали може да го пробие. А в края на краищата никой няма да тръгне да търси върху скали и павета. И още нещо, ако някой ми каже един търсач който си настройва така апарата преди да тръгне да търси, аз ще му подаря екинокса. Екинокса беше пробван на две стандартни програми и не се справи с този тест, но пак казвам че един оператор с Деус има поне 5 години натрупан опит и незнам колко си ъпдейта на софтуера, а с Майнлаба 5 часа. Това е самата истина, колкото и да е болезнена за феновете на Деус. Пак казвам ако някой има някакви претенции и съмнения аз съм на разположение.
Тази вечер се загледах по подробно и на клиповете. Една машина, която ми направи изключително добро впечатление беше детеча. Но какво се оказа : на теста на бижутата обърнете внимание на числата. ВДИ -то дава и отрицателни стойности, т. е. черен сигнал. Моето обяснение е че е била настроена на алметал. Другото което не е без значение е, че почти всички бяха с големи сонди. Това може да се види във видеото. Така че мислете и оценявайте обективно  преди да пишете. поздрави
Върнете се в началото Go down
mdetectors.bg
Джадай
Джадай
mdetectors.bg



Металотърсач Minelab Equinox - Page 9 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Металотърсач Minelab Equinox   Металотърсач Minelab Equinox - Page 9 EmptyВто Фев 27, 2018 8:39 am

Със сигурност във времето ще станеш още по-добър на тази машина.  Забелязал съм от опит,  че първокласните машини се нуждаят от около 30-
40 часа работа за да бъдат разучени изцяло,  но кажи ми как ще коментираш този тест. Аз съм ял страшно изненадан колко добре се представи XP DEUS4.1  ти се интересуваш точно този тип търсене по ПЛАЖОВЕ.


Безплатна доставка до всяка точка на страната.
www.mdetectors.bg
12 ГОДИНИ С ВАС!
Върнете се в началото Go down
 
Металотърсач Minelab Equinox
Върнете се в началото 
Страница 9 от 21Иди на страница : Previous  1 ... 6 ... 8, 9, 10 ... 15 ... 21  Next
 Similar topics
-
» Minelab Equinox 800 Видеоръководство за работа Част 1 от 4
» Нов софтуер 2.0 за Minelab Equinox 800
» Minelab Manticore или Equinox 800?

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Форум за Металотърсачи www.imperio.biz :: Металдетектори-монетари :: Металдетектори Minelab-
Идете на: