Форум за Металотърсачи www.imperio.biz
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Форум за Металотърсачи www.imperio.biz

Металотърсачи България. Форум за мнения за металдетектори и металдетектинг. Спортен клуб по металдетектинг MDETECTORS
 
ИндексИндекс  ГалерияГалерия  Мнениея за МеталотърсачиМнениея за Металотърсачи  ТърсенеТърсене  Последни снимкиПоследни снимки  Регистрирайте сеРегистрирайте се  Вход  Списание IMPERIO.BGСписание IMPERIO.BG  
Клондайк Металотърсачи
Металотърсач от Клондайк
Съвет за избор на металотърсач
Съвет за избор на металотърсач
ОФИЦИАЛЕН ПРЕДСТАВИТЕЛ

Similar topics
Keywords
TEKNETICS врътка nokta VANQUISH wave mask Майнлаб Simplex грунда GOLD prodavam deus nexus lorenz голден 5000 tesoro Fisher пират kupuvam нишани Minelab Coil маск miladinka Spectrum
 

 Металотърсач Minelab Equinox

Go down 
+32
iliev
Ancient Hunter
S56
kronos555
vasilio
petconi
peneff72
xp fan
N@SKO
boby_24
Рис
Haher4eto
odins-
iemo__
Avrelian
Aurelius
denzel1
deultum
joro_76
batned
lomidol
OMD Detectors
Nexus metal detectors
vanbg
SPVS
dobrevmi
snaiperista
Golden Mask
adminn
pechkata
colin96
mdetectors.bg
36 posters
Иди на страница : Previous  1 ... 6 ... 9, 10, 11 ... 15 ... 21  Next
АвторСъобщение
batned
Про-Консул
Про-Консул
batned



Металотърсач Minelab Equinox - Page 10 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Металотърсач Minelab Equinox   Металотърсач Minelab Equinox - Page 10 EmptyВто Фев 27, 2018 9:16 am

Понеже се заформя някакъв дуел кой апарат е по-добър Деус или Екинокс ще ви кажа какво ще направя лично за себе си- понеже аз си имам Деус и отдавна работя с него и съм си доволен от машината ще си купя като втори апарат Екинокс за да не се карат Very Happy и ще си използвам спрямо условията конкретния апарат. Предимството на Екинокс че е водоустойчив и става за търсене и във водата. Всички или поне повечето търсят идеалният апарат който става за всякакви условия е такъв апарат няма момчета това е положението- Безплатен обяд няма Very Happy
Върнете се в началото Go down
colin96
Консул
Консул




Металотърсач Minelab Equinox - Page 10 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Металотърсач Minelab Equinox   Металотърсач Minelab Equinox - Page 10 EmptyВто Фев 27, 2018 9:27 am

Няма нужда от коментари. То се вижда и чува от всички, че деуса е перфектен. Въпроса ми е с така настроена един път машина, де се минат всички тестове. От бижутата, след това теста на Монте, след това теста с павето и след това теста за дълбочина. И съответно с екинокса същото. Може и в друга последователност. Без да се променят повече настройките. Защото при реално търсене всеки си настройва апарата по най добрия начин според него, грундира и тръгва да търси съответно. И тогава се предполага, че може да мине върху дълбок сигнал, или съответно върху някакво бижу или верижка, или върху цветен сигнал с черен до него, или активен камък или паве. Това са реални данни от теста, а не да отидем да помпим върху павето и да го накараме по някакъв начин да се чуе нещо през него. Аз съм тук, събираме се отново, нагладям екинокса и го давам в ръцете на който иска съответно. И правим същото с деуса. Собственика си го наглася по най добрия според него начин и се правят всички тестове. И за момента не мога да кажа нищо за екинокса на плажа, но мога да кажа за деуса, че е гола вода на мокрото. Може и същото да се отнася за екинокса, но това ще го проверя съвсем скоро.
Върнете се в началото Go down
mdetectors.bg
Джадай
Джадай
mdetectors.bg



Металотърсач Minelab Equinox - Page 10 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Металотърсач Minelab Equinox   Металотърсач Minelab Equinox - Page 10 EmptyВто Фев 27, 2018 9:58 am

Както често казвам, това е като рибърлъка, когато ходиш за дива уклейка е едно, когато за шаран второ, а кога за щука, ..... металотърсачите, които позволяват съответните настройки дават възможност на търсача да направи настройки преди да тръгне да търси. Ако съм на плажа едни, ако съм на минерализирано и замърсено друго, ако е чисто и неминерализирано трето, така, че с настройките си е ок.
При все това, Equnox 800 се очертава, като един от най-сполучливите металотърсачи за плажно и плитко подводно търсене. Цената му е изгодна, като се има в предвид, че идва със зарядно, батерии и безжични слушалки.
Вече от Makro ми позволиха да правя публични тестове с тестовата бройка на Makro Multi Kruzer е ще е супер интересен паралелния тест в по-реални условия. Затова да се опреви времето и ще ти пратя Multi Kruzera да го тестваш.


Безплатна доставка до всяка точка на страната.
www.mdetectors.bg
12 ГОДИНИ С ВАС!
Върнете се в началото Go down
vanbg
Консул
Консул




Металотърсач Minelab Equinox - Page 10 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Металотърсач Minelab Equinox   Металотърсач Minelab Equinox - Page 10 EmptyВто Фев 27, 2018 10:04 am

За солен мокър плаж XP Deus изпробвано е многократно - не става , на сух се представяше добре , Nokta Impact се справя много добре и на сух и на мокър . Следващият детектор изпробван на плаж тази година ще е Minelab Equinox .
Върнете се в началото Go down
mdetectors.bg
Джадай
Джадай
mdetectors.bg



Металотърсач Minelab Equinox - Page 10 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Металотърсач Minelab Equinox   Металотърсач Minelab Equinox - Page 10 EmptyВто Фев 27, 2018 10:08 am

vanbg написа:
За солен мокър плаж XP Deus изпробвано е многократно - не става , на сух се представяше добре , Nokta Impact се справя много добре и на сух и на мокър . Следващият детектор изпробван на плаж тази година ще е Minelab Equinox .

С коя сонда си то пробвал? Я звънни на Смеон - той е един от най-старите търсачи по плажове пад вода и под вода. И точно с бялата елипса го впечатри страшно много. Питай го с коя търси по плажовете.



Безплатна доставка до всяка точка на страната.
www.mdetectors.bg
12 ГОДИНИ С ВАС!
Върнете се в началото Go down
N@SKO
Про-Консул
Про-Консул
N@SKO



Металотърсач Minelab Equinox - Page 10 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Металотърсач Minelab Equinox   Металотърсач Minelab Equinox - Page 10 EmptyВто Фев 27, 2018 1:01 pm

mdetectors.bg написа:
vanbg написа:
За солен мокър плаж XP Deus изпробвано е многократно - не става , на сух се представяше добре , Nokta Impact се справя много добре и на сух и на мокър . Следващият детектор изпробван на плаж тази година ще е Minelab Equinox .

С коя сонда си то пробвал? Я звънни на Смеон - той е един от най-старите търсачи по плажове пад вода и под вода. И точно с бялата елипса го впечатри страшно много. Питай го с коя търси по плажовете.

Защо не снимахте на мокрия пясък?На сухия всичките работят Very Happy
Върнете се в началото Go down
colin96
Консул
Консул




Металотърсач Minelab Equinox - Page 10 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Металотърсач Minelab Equinox   Металотърсач Minelab Equinox - Page 10 EmptyВто Фев 27, 2018 2:17 pm

mdetectors.bg написа:
Както често казвам, това е като рибърлъка, когато ходиш за дива уклейка е едно, когато за шаран второ, а кога за щука, ..... металотърсачите, които позволяват съответните настройки дават възможност на търсача да направи настройки преди да тръгне да търси. Ако съм на плажа едни, ако съм на минерализирано и замърсено друго, ако е чисто и неминерализирано трето, така, че с настройките си е ок.
При все това, Equnox 800 се очертава, като един от най-сполучливите металотърсачи за плажно и плитко подводно търсене. Цената му е изгодна, като се има в предвид, че идва със зарядно, батерии и безжични слушалки.
Вече от Makro ми позволиха да правя публични тестове с тестовата бройка на Makro Multi Kruzer е ще е супер интересен паралелния тест в по-реални условия. Затова да се опреви времето и ще ти пратя Multi Kruzera да го тестваш.
Съгласен на 100%. Всеки добър търсач ще усети кога е над замърсено или активно и ще си донастрои апаратчето за да работи най добре,за да получи максимум резултат. Но е твърде рано да се определи деуса като победител и който се опитва да го прави много греши. Екинокса даде много сериозна заявка и съвсем скоро ще се види на 100% неговия потенциал. И още отсега аз знам кой е по добрият комплексен апарат.Не го казвам защото сега го имам. Можех по същия начин сега за тия пари да съм и с деус. Но имах възможност да се убедя многократно в това какво може деуса, и предпочетох Майнлаба. Минал съм през мускетар навремето, експлорър хс, видях и етрака и това не бяха моите машини. Но тази е определено различна и много добра.
Върнете се в началото Go down
mdetectors.bg
Джадай
Джадай
mdetectors.bg



Металотърсач Minelab Equinox - Page 10 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Металотърсач Minelab Equinox   Металотърсач Minelab Equinox - Page 10 EmptyВто Фев 27, 2018 3:11 pm

colin96 написа:
mdetectors.bg написа:
Както често казвам, това е като рибърлъка, когато ходиш за дива уклейка е едно, когато за шаран второ, а кога за щука, ..... металотърсачите, които позволяват съответните настройки дават възможност на търсача да направи настройки преди да тръгне да търси. Ако съм на плажа едни, ако съм на минерализирано и замърсено друго, ако е чисто и неминерализирано трето, така, че с настройките си е ок.
При все това, Equnox 800 се очертава, като един от най-сполучливите металотърсачи за плажно и плитко подводно търсене. Цената му е изгодна, като се има в предвид, че идва със зарядно, батерии и безжични слушалки.
Вече от Makro ми позволиха да правя публични тестове с тестовата бройка на Makro Multi Kruzer е ще е супер интересен паралелния тест в по-реални условия. Затова да се опреви времето и ще ти пратя Multi Kruzera да го тестваш.
Съгласен на 100%. Всеки добър търсач ще усети кога е над замърсено или активно и ще си донастрои апаратчето за да работи най добре,за да получи максимум резултат. Но е твърде рано да се определи деуса като победител и който се опитва да го прави много греши. Екинокса даде много сериозна заявка и съвсем скоро ще се види на 100% неговия потенциал. И още отсега аз знам кой е по добрият комплексен апарат.Не го казвам защото сега го имам. Можех по същия начин сега за тия пари да съм и с деус. Но имах възможност да се убедя многократно в това какво може деуса, и предпочетох Майнлаба. Минал съм през мускетар навремето, експлорър хс, видях и етрака и това не бяха моите машини. Но тази е определено различна и много добра.

Разбирасе, че ще има още тестове. Много ми е интересен паралелния тест с Makro Multi Kruzer.


Безплатна доставка до всяка точка на страната.
www.mdetectors.bg
12 ГОДИНИ С ВАС!
Върнете се в началото Go down
batned
Про-Консул
Про-Консул
batned



Металотърсач Minelab Equinox - Page 10 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Металотърсач Minelab Equinox   Металотърсач Minelab Equinox - Page 10 EmptyВто Фев 27, 2018 3:33 pm

Едно предложение- Да се направи и въздушен тест между Деуса- Макро-и Екинокса с измервателна линия да се види и при такива еднакви условия кой кой е Very Happy а може и да ги сборите на плажа на мокрото на Бургаския плаж ей тогава ще се разбере всичко
Върнете се в началото Go down
mdetectors.bg
Джадай
Джадай
mdetectors.bg



Металотърсач Minelab Equinox - Page 10 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Металотърсач Minelab Equinox   Металотърсач Minelab Equinox - Page 10 EmptyВто Фев 27, 2018 3:39 pm

batned написа:
Едно предложение- Да се направи и въздушен тест между Деуса- Макро-и Екинокса с измервателна линия да се види и при такива еднакви условия кой кой е Very Happy а може и да ги сборите на плажа на мокрото на Бургаския плаж ей тогава ще се разбере всичко

Във земятя е теста, на въздух напоследък много металотърсачи хващат - Makro Multi Kruzer много пердаши въздушно.


Безплатна доставка до всяка точка на страната.
www.mdetectors.bg
12 ГОДИНИ С ВАС!
Върнете се в началото Go down
batned
Про-Консул
Про-Консул
batned



Металотърсач Minelab Equinox - Page 10 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Металотърсач Minelab Equinox   Металотърсач Minelab Equinox - Page 10 EmptyВто Фев 27, 2018 3:52 pm

mdetectors.bg написа:
batned написа:
Едно предложение- Да се направи и въздушен тест между Деуса- Макро-и Екинокса с измервателна линия да се види и при такива еднакви условия кой кой е Very Happy а може и да ги сборите на плажа на мокрото на Бургаския плаж ей тогава ще се разбере всичко

Във земятя е теста, на въздух напоследък много металотърсачи хващат - Makro Multi Kruzer много пердаши въздушно.
Ами тогава хайде на морето на плажа там е истината Very Happy Бургазлии знаят къде да направите теста на кой пясък - Екинокса е рекламиран че работи и във водата- Ако се представи добре ОК ще има повече купувачи. Аз лично се радвам на конкуренцията между Майнлаб и ХП от това печелим ние търсачите защото получаваме по-добри апарати
Върнете се в началото Go down
denzel1
Новобранец
Новобранец




Металотърсач Minelab Equinox - Page 10 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Металотърсач Minelab Equinox   Металотърсач Minelab Equinox - Page 10 EmptyВто Фев 27, 2018 6:25 pm

Какво сте луднали по тес плажове,да не би България да е цялата с плажове............
Върнете се в началото Go down
batned
Про-Консул
Про-Консул
batned



Металотърсач Minelab Equinox - Page 10 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Металотърсач Minelab Equinox   Металотърсач Minelab Equinox - Page 10 EmptyВто Фев 27, 2018 6:59 pm

denzel1 написа:
Какво сте луднали по тес плажове,да не би България да е цялата с плажове............
Колега Екинокса е подводен апарат до 3 метра нали така къде да се изпробва според теб в голямата квартална локва ли Very Happy
Върнете се в началото Go down
OMD Detectors
Консул
Консул
OMD Detectors



Металотърсач Minelab Equinox - Page 10 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Металотърсач Minelab Equinox   Металотърсач Minelab Equinox - Page 10 EmptyВто Фев 27, 2018 7:53 pm

Прословутия черен Бургаски пясък изобщо не е еталон за добър или лош детектор, трябва ли за всеки вид почва да се предлага индивидуален апарат ? Има VLF апарати които работят добре на него, ако на търсача не му харесва грабва един импулсен и си решава проблема. Също има и хибридни апарати които работят и като VLF и като импулсни.Това че група хора се опитва да си пробутва орташки изработените апарати е друга работа.
Върнете се в началото Go down
batned
Про-Консул
Про-Консул
batned



Металотърсач Minelab Equinox - Page 10 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Металотърсач Minelab Equinox   Металотърсач Minelab Equinox - Page 10 EmptyВто Фев 27, 2018 8:09 pm

[quote="OMD Detectors"]Прословутия черен Бургаски пясък изобщо не е еталон за добър или лош детектор, трябва ли за всеки вид почва да се предлага индивидуален апарат ?  Има VLF апарати които работят добре на него, ако на търсача не му харесва грабва един импулсен и си решава проблема. Също има и хибридни апарати които работят и като VLF и като импулсни.Това че група хора се опитва да си пробутва орташки изработените апарати е друга работа.--------- Колега ОМД подобни пясъци има и в чужбина да не изреждам държавите че са доста и моето предложение както виждаш не е да се изпробва апарата върху някакви камъни и павета а на реален терен там ще се види кой кой е -това е всичко друго е ала бала. На лек терен всички работят
Върнете се в началото Go down
OMD Detectors
Консул
Консул
OMD Detectors



Металотърсач Minelab Equinox - Page 10 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Металотърсач Minelab Equinox   Металотърсач Minelab Equinox - Page 10 EmptyВто Фев 27, 2018 8:27 pm

За мен реален тест е : На полигон където оператора няма никаква представа къде и какви цели има в земята, нормален ход на търсача с нормални махове. Да има също участъци с имитация на нормално замърсен и силно замърсен участък. Също сигналите на този полигон да са в земята най-малко 6-7 месеца.Не че аз не правя клипове със стационарни тестове но това ще е докато не стане полигона ми по моите изисквания и виждане, за съжаление полигона не го правя аз за да настоявам за по-бързо завършване.
Върнете се в началото Go down
denzel1
Новобранец
Новобранец




Металотърсач Minelab Equinox - Page 10 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Металотърсач Minelab Equinox   Металотърсач Minelab Equinox - Page 10 EmptyВто Фев 27, 2018 8:51 pm

Колега batned,излес от водата ще НАСТИНЕШ, и по полето има трудна почва по скалата на Деуса 88 89 и недей си мисли,че вашите пясъци са най най, поразходи се малко по далеч от МОРЕТО .......
Върнете се в началото Go down
batned
Про-Консул
Про-Консул
batned



Металотърсач Minelab Equinox - Page 10 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Металотърсач Minelab Equinox   Металотърсач Minelab Equinox - Page 10 EmptyВто Фев 27, 2018 8:55 pm

denzel1 написа:
Колега batned,излес от водата ще НАСТИНЕШ, и по полето има трудна почва по скалата на Деуса 88 89 и недей си мисли,че вашите пясъци са най най, поразходи се малко по далеч от МОРЕТО .......
Интересно не съм забелязъл а от 1984 година съм по полетата Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Laughing Laughing Еййййй добре че ми каза -верно бе
Върнете се в началото Go down
Haher4eto
Новобранец
Новобранец




Металотърсач Minelab Equinox - Page 10 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Металотърсач Minelab Equinox   Металотърсач Minelab Equinox - Page 10 EmptyСря Фев 28, 2018 11:26 am

Колеги, да дискутираме резултати, колегата Colin96 е прав, че са правени тестове на детектора, без реално да има оператор, за чиято ръка уреда да е "залепнал", но както това е -, така може да е и +, защото със сигурност ще изкачат и слаби страни, не само силни
Върнете се в началото Go down
Haher4eto
Новобранец
Новобранец




Металотърсач Minelab Equinox - Page 10 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Металотърсач Minelab Equinox   Металотърсач Minelab Equinox - Page 10 EmptyСря Фев 28, 2018 11:29 am

Сравненията с Деус са добри, но трябва да се разделят на компоненти, защото в единия случай имаме детектор, ориентиран към плажове, а в другия детектор ориентиран към паркове и гори, ОК е да ги сравняваме, но е нормално да дават коренно различни резултати при различните тестове, не смятам, че трябва да се правят генерални изводи 1 ден сравнения
Върнете се в началото Go down
batned
Про-Консул
Про-Консул
batned



Металотърсач Minelab Equinox - Page 10 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Металотърсач Minelab Equinox   Металотърсач Minelab Equinox - Page 10 EmptyСря Фев 28, 2018 11:53 am

Haher4eto написа:
Сравненията с Деус са добри, но трябва да се разделят на компоненти, защото в единия случай имаме детектор, ориентиран към плажове, а в другия детектор ориентиран към паркове и гори, ОК е да ги сравняваме, но е нормално да дават коренно различни резултати при различните тестове, не смятам, че трябва да се правят генерални изводи 1 ден сравнения
------- Истината е че и двата детектора са добри няма две мнения по този въпрос и идеалния вариант е да ги имаш и двата и да ги използваш спрямо конкретните условия- Аз лично отдавна съм с Деус и съм доволен от апарата но ще си купя Екинокс800 като втори апарат. А тези които не могат да ги имат и двата просто ще трябва да избират това е










Върнете се в началото Go down
vanbg
Консул
Консул




Металотърсач Minelab Equinox - Page 10 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Металотърсач Minelab Equinox   Металотърсач Minelab Equinox - Page 10 EmptyСря Фев 28, 2018 11:54 am

Minelab Equinox като за нов детектор се представя много добре , остава да доразвият софтуера и да го надграждат а не да изваждат нови и нови модели .
Производителите на XP Deus поне залагат на това и нещата се получават / от софт. 2.0 до 4.1 промениха много работата на детектора /.
Върнете се в началото Go down
mdetectors.bg
Джадай
Джадай
mdetectors.bg



Металотърсач Minelab Equinox - Page 10 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Металотърсач Minelab Equinox   Металотърсач Minelab Equinox - Page 10 EmptyПет Мар 02, 2018 10:57 am

Между другото, сега се сещам, че на този тест по-долу, XP Deus не е с най-дълбоките настройки на програмата KPJ. Нито TX Power е включен на 3, нито Audio Respone е издут.



Безплатна доставка до всяка точка на страната.
www.mdetectors.bg
12 ГОДИНИ С ВАС!
Върнете се в началото Go down
adminn
Admin
Admin
adminn



Металотърсач Minelab Equinox - Page 10 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Металотърсач Minelab Equinox   Металотърсач Minelab Equinox - Page 10 EmptyСъб Мар 03, 2018 4:52 pm



http://www.imperio.dir.bg/_wm/catalog/?df=14

КАК ДА СТАНА ЧЛЕН НА БАТСЗМ
Върнете се в началото Go down
peneff72
Легионер
Легионер




Металотърсач Minelab Equinox - Page 10 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Металотърсач Minelab Equinox   Металотърсач Minelab Equinox - Page 10 EmptyНед Мар 04, 2018 5:59 pm

имам 2 въпроса: 1. и двата ли варианта на Екуникс ще са с безжични слушалки 2. и двата ли модела са с ръчен грунд баланс?
Върнете се в началото Go down
 
Металотърсач Minelab Equinox
Върнете се в началото 
Страница 10 от 21Иди на страница : Previous  1 ... 6 ... 9, 10, 11 ... 15 ... 21  Next
 Similar topics
-
» Minelab Equinox 800 Видеоръководство за работа Част 1 от 4
» Нов софтуер 2.0 за Minelab Equinox 800
» Minelab Manticore или Equinox 800?

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Форум за Металотърсачи www.imperio.biz :: Металдетектори-монетари :: Металдетектори Minelab-
Идете на: