Форум за Металотърсачи www.imperio.biz
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Форум за Металотърсачи www.imperio.biz

Металотърсачи България. Форум за мнения за металдетектори и металдетектинг. Спортен клуб по металдетектинг MDETECTORS
 
ИндексИндекс  ГалерияГалерия  Мнениея за МеталотърсачиМнениея за Металотърсачи  ТърсенеТърсене  Последни снимкиПоследни снимки  Регистрирайте сеРегистрирайте се  Вход  Списание IMPERIO.BGСписание IMPERIO.BG  
Клондайк Металотърсачи
Металотърсач от Клондайк
Съвет за избор на металотърсач
Съвет за избор на металотърсач
ОФИЦИАЛЕН ПРЕДСТАВИТЕЛ

Similar topics
Keywords
пират tesoro Minelab miladinka 5000 Spectrum kupuvam Coil нишани nokta VANQUISH Simplex wave mask Fisher голден prodavam TEKNETICS deus lorenz GOLD nexus грунда врътка маск Майнлаб
 

 fisher f5 батерии

Go down 
+11
Mythbusters
pavli_q
Lamas
Mladencho
Avrelian
nasko75
Трибал-М
KASPAR-AN-BVLGA
ivanasen
Gandalf
Stoka
15 posters
Иди на страница : Previous  1, 2, 3  Next
АвторСъобщение
Avrelian
Цезар
Цезар
Avrelian



Fisher - fisher f5 батерии - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: fisher f5 батерии   Fisher - fisher f5 батерии - Page 2 EmptyПет Ное 22, 2013 6:02 pm

Gandalf написа:
Трибал-М написа:
С колко броя от другите ги заместваш,колега?


           Нещо не можем да се разберем! Той оригинално е с две батерии по 9V. Взел съм си същите но презареждащи!
Я се разберете кой с какъв модел на Фишер е, че захранването при тях е различно.
Върнете се в началото Go down
Gandalf
Джадай
Джадай
Gandalf



Fisher - fisher f5 батерии - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: fisher f5 батерии   Fisher - fisher f5 батерии - Page 2 EmptyПет Ное 22, 2013 6:13 pm

Avrelian написа:
Gandalf написа:
Трибал-М написа:
С колко броя от другите ги заместваш,колега?

           Нещо не можем да се разберем! Той оригинално е с две батерии по 9V. Взел съм си същите но презареждащи!
Я се разберете кой с какъв модел на Фишер е, че захранването при тях е различно.


Няма значение кой с какъв детектор е! Мисля че помогнахме достатъчно на човека, а и това беше идеята!Smile 
Върнете се в началото Go down
Трибал-М
Джадай
Джадай




Fisher - fisher f5 батерии - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: fisher f5 батерии   Fisher - fisher f5 батерии - Page 2 EmptyПет Ное 22, 2013 6:16 pm

nasko75 написа:
Колега отиваш в  магазин на ЕЛИМЕКС батериите са марка LAVA
NI-MH   9V  250 mAh + зарядно на Camelion което става за тия батерии и си ти. Купуваш си и две алкални PANASONIC пак от там за резерва и натискаи здраво Very Happy 
със презареждащите спокойно ще изкараш ден и половена два желая ти успехиcheers 
Точно така,колега.
Аз,обаче искам да напомня следното: Една нова,девет волтова батерия има напрежение не по-малко от 9,9 волта.
Една заредена акумулаторна батерия съдържа 7 елемента,по 1.25 волта=8,75волта...Ако допуснем,че при натоварване"клякат"еднакво,тази разлика е от значение.
Затова акумулаторите трябва винаги да са заредени максимално.


Хаосът е или временен,или гибелен!
Върнете се в началото Go down
nasko75
Джадай
Джадай
nasko75



Fisher - fisher f5 батерии - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: fisher f5 батерии   Fisher - fisher f5 батерии - Page 2 EmptyПет Ное 22, 2013 6:24 pm

Трибал-М написа:
nasko75 написа:
Колега отиваш в  магазин на ЕЛИМЕКС батериите са марка LAVA
NI-MH   9V  250 mAh + зарядно на Camelion което става за тия батерии и си ти. Купуваш си и две алкални PANASONIC пак от там за резерва и натискаи здраво Very Happy 
със презареждащите спокойно ще изкараш ден и половена два желая ти успехиcheers 
Точно така,колега.
Аз,обаче искам да напомня следното:  Една нова,девет волтова батерия има напрежение не по-малко от 9,9 волта.
Една заредена акумулаторна батерия съдържа 7 елемента,по 1.25 волта=8,75волта...Ако допуснем,че при натоварване"клякат"еднакво,тази разлика е от значение.
Затова акумулаторите трябва винаги да са заредени максимално.
Да на всяко излизане и след това зареждане на МАКС
Колега като са заредени със сигурност са над 9V


който търси намира
Върнете се в началото Go down
Трибал-М
Джадай
Джадай




Fisher - fisher f5 батерии - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: fisher f5 батерии   Fisher - fisher f5 батерии - Page 2 EmptyПет Ное 22, 2013 6:29 pm

nasko75 написа:
Трибал-М написа:
nasko75 написа:
Колега отиваш в  магазин на ЕЛИМЕКС батериите са марка LAVA
NI-MH   9V  250 mAh + зарядно на Camelion което става за тия батерии и си ти. Купуваш си и две алкални PANASONIC пак от там за резерва и натискаи здраво Very Happy 
със презареждащите спокойно ще изкараш ден и половена два желая ти успехиcheers 
Точно така,колега.
Аз,обаче искам да напомня следното:  Една нова,девет волтова батерия има напрежение не по-малко от 9,9 волта.
Една заредена акумулаторна батерия съдържа 7 елемента,по 1.25 волта=8,75волта...Ако допуснем,че при натоварване"клякат"еднакво,тази разлика е от значение.
Затова акумулаторите трябва винаги да са заредени максимално.
Да на всяко излизане и след това зареждане на МАКС
Колега като са заредени със сигурност са над 9V
Да,така е,но истинското "удържане" започва от 1.26,1.25 волта на елемент и продължава до 1.20,1.18 волта,след което направо се сриват.


Хаосът е или временен,или гибелен!
Върнете се в началото Go down
Avrelian
Цезар
Цезар
Avrelian



Fisher - fisher f5 батерии - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: fisher f5 батерии   Fisher - fisher f5 батерии - Page 2 EmptyПет Ное 22, 2013 6:41 pm

Трибал-М написа:
nasko75 написа:
Трибал-М написа:
nasko75 написа:
Колега отиваш в  магазин на ЕЛИМЕКС батериите са марка LAVA
NI-MH   9V  250 mAh + зарядно на Camelion което става за тия батерии и си ти. Купуваш си и две алкални PANASONIC пак от там за резерва и натискаи здраво Very Happy 
със презареждащите спокойно ще изкараш ден и половена два желая ти успехиcheers 
Точно така,колега.
Аз,обаче искам да напомня следното:  Една нова,девет волтова батерия има напрежение не по-малко от 9,9 волта.
Една заредена акумулаторна батерия съдържа 7 елемента,по 1.25 волта=8,75волта...Ако допуснем,че при натоварване"клякат"еднакво,тази разлика е от значение.
Затова акумулаторите трябва винаги да са заредени максимално.
Да на всяко излизане и след това зареждане на МАКС
Колега като са заредени със сигурност са над 9V
Да,така е,но истинското "удържане" започва от 1.26,1.25 волта на елемент и продължава до 1.20,1.18 волта,след което направо се сриват.
При заредено положение, отиват доста над 1,25- 1,45.
Върнете се в началото Go down
Трибал-М
Джадай
Джадай




Fisher - fisher f5 батерии - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: fisher f5 батерии   Fisher - fisher f5 батерии - Page 2 EmptyПет Ное 22, 2013 6:52 pm

И без да си консумирал,като ги премериш след няколко дена,показват 9.1 волта,вдругиден-още по-малко.Никел-металхидридните се саморазреждат по-бързо от никел-кадмиевите.
Точно по тази причина за медицинскити апарати се ползват вторите...


Хаосът е или временен,или гибелен!


Последната промяна е направена от Трибал-М на Съб Ное 23, 2013 10:59 am; мнението е било променяно общо 2 пъти
Върнете се в началото Go down
Трибал-М
Джадай
Джадай




Fisher - fisher f5 батерии - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: fisher f5 батерии   Fisher - fisher f5 батерии - Page 2 EmptyПет Ное 22, 2013 6:54 pm

Автоматичните зарядни устройства изключват при 1.46-7 волта на елемент.


Хаосът е или временен,или гибелен!
Върнете се в началото Go down
ivanasen
Джадай
Джадай
ivanasen



Fisher - fisher f5 батерии - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: fisher f5 батерии   Fisher - fisher f5 батерии - Page 2 EmptyПет Ное 22, 2013 7:53 pm

Трибал-М написа:
nasko75 написа:
Трибал-М написа:
nasko75 написа:
Колега отиваш в  магазин на ЕЛИМЕКС батериите са марка LAVA
NI-MH   9V  250 mAh + зарядно на Camelion което става за тия батерии и си ти. Купуваш си и две алкални PANASONIC пак от там за резерва и натискаи здраво Very Happy 
със презареждащите спокойно ще изкараш ден и половена два желая ти успехиcheers 
Точно така,колега.
Аз,обаче искам да напомня следното:  Една нова,девет волтова батерия има напрежение не по-малко от 9,9 волта.
Една заредена акумулаторна батерия съдържа 7 елемента,по 1.25 волта=8,75волта...Ако допуснем,че при натоварване"клякат"еднакво,тази разлика е от значение.
Затова акумулаторите трябва винаги да са заредени максимално.
Да на всяко излизане и след това зареждане на МАКС
Колега като са заредени със сигурност са над 9V
Да,така е,но истинското "удържане" започва от 1.26,1.25 волта на елемент и продължава до 1.20,1.18 волта,след което направо се сриват.

Колега тук си прав , че се сриват , НО за 20кинта си копувам нови и след това продължавам напред. За отбелязване мога за кажа , че с моите акумулатори вече карам 8м. Е сега не съм ги броил излетите, но са десетки. Държа да подчертая , че при всяко излизане вечерта слагам батериите да се зареждат и на сутринта ги слагам в МД. Т.е. батериите са винаги заредени на мах. Така уреда се държи много по-добре. Very Happy 


Добрите приятели са като звездите; не винаги ги виждаш, но знаеш, че винаги са там.

Понякога за да бъде истинско приятелството  е  нужен и скалпел!!!
Върнете се в началото Go down
Mladencho
Цезар
Цезар
Mladencho



Fisher - fisher f5 батерии - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: fisher f5 батерии   Fisher - fisher f5 батерии - Page 2 EmptyСъб Ное 23, 2013 12:08 am

Моите са Никел Металхидридни и дори повече време да стоят без да се ползват,си запазват напрежението,но това мисля,че е от Марката,а не от вида на батериите. Няма да споменавам с каква марка съм,за да не правя реклама,но преди съм позлвал други марки и те "мърдат" ако ги оставиш дълго време без да ги позлваш. Мисля на тези новите ми пишеше нещо си "saving ....." не помня точно,но беше нещо за запазване на енергията на батериите,когато не се ползват.
Моите са 8 броя по 1.2 Волта и зрядното спира заряда напълно при достигане на напрежение - 9,6 Волта.
Според мен заряда не трябва да превишава 1,25 Волта на елемент иначе това се отразява зле на батериите.

Поздрави.
Върнете се в началото Go down
Трибал-М
Джадай
Джадай




Fisher - fisher f5 батерии - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: fisher f5 батерии   Fisher - fisher f5 батерии - Page 2 EmptyСъб Ное 23, 2013 11:06 am

Mladencho написа:

Моите са 8 броя по 1.2 Волта и зрядното спира заряда напълно при достигане на напрежение  - 9,6 Волта.
Според мен заряда не трябва да превишава 1,25 Волта на елемент иначе това се отразява зле на батериите.

Поздрави.
Здравей,Младенчо!
Така със сигурност остават не пълно заредени."Най-умните"зарядни устройства,освен максималното напрежение,имат и датчик,който следи температурата.Двата следени показателя съвпадат.


Хаосът е или временен,или гибелен!
Върнете се в началото Go down
Трибал-М
Джадай
Джадай




Fisher - fisher f5 батерии - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: fisher f5 батерии   Fisher - fisher f5 батерии - Page 2 EmptyСъб Ное 23, 2013 11:11 am

nasko75 написа:
Колега отиваш в  магазин на ЕЛИМЕКС батериите са марка LAVA
NI-MH   9V  250 mAh + зарядно на Camelion което става за тия батерии и си ти. Купуваш си и две алкални PANASONIC пак от там за резерва и натискаи здраво Very Happy 
със презареждащите спокойно ще изкараш ден и половена два желая ти успехиcheers 
"Fujicell" 9волта,280 милиампер/часа също са добри,тествал сам ги лично.След третия разряд-заряд това,което пише на акумулаторната батерия става истина-точно 280!


Хаосът е или временен,или гибелен!
Върнете се в началото Go down
Gandalf
Джадай
Джадай
Gandalf



Fisher - fisher f5 батерии - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: fisher f5 батерии   Fisher - fisher f5 батерии - Page 2 EmptyСъб Ное 23, 2013 11:42 am

Трибал-М написа:
nasko75 написа:
Колега отиваш в  магазин на ЕЛИМЕКС батериите са марка LAVA
NI-MH   9V  250 mAh + зарядно на Camelion което става за тия батерии и си ти. Купуваш си и две алкални PANASONIC пак от там за резерва и натискаи здраво Very Happy 
със презареждащите спокойно ще изкараш ден и половена два желая ти успехиcheers 
"Fujicell" 9волта,280 милиампер/часа също са добри,тествал сам ги лично.След третия разряд-заряд това,което пише на акумулаторната батерия става истина-точно 280!



Пичове, не че нещо ама много на дълбоко навлязохте в токовете с което на никой не помагате и така темата става излишна за тези които не разбират чак толкова! Кажете някоя марка на хубави батерии или на някакво хубаво зарядно и начин на зареждане ако знаете и това е! Smile 
Върнете се в началото Go down
Трибал-М
Джадай
Джадай




Fisher - fisher f5 батерии - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: fisher f5 батерии   Fisher - fisher f5 батерии - Page 2 EmptyСъб Ное 23, 2013 12:00 pm

Gandalf написа:
Трибал-М написа:
nasko75 написа:
Колега отиваш в  магазин на ЕЛИМЕКС батериите са марка LAVA
NI-MH   9V  250 mAh + зарядно на Camelion което става за тия батерии и си ти. Купуваш си и две алкални PANASONIC пак от там за резерва и натискаи здраво Very Happy 
със презареждащите спокойно ще изкараш ден и половена два желая ти успехиcheers 
"Fujicell" 9волта,280 милиампер/часа също са добри,тествал сам ги лично.След третия разряд-заряд това,което пише на акумулаторната батерия става истина-точно 280!


      Пичове, не че нещо ама много на дълбоко навлязохте в токовете с което на никой не помагате и  така темата става излишна за тези които не разбират чак толкова! Кажете някоя марка на хубави батерии  или на някакво хубаво зарядно и начин на зареждане ако знаете и това е! Smile 
Точно това съм направил в предишния си пост,препоръчах добра акумул. батерия!
Но има и една друга истина:Който има дълга коса трябва да си носи гребен,...ако не иска да ходи рошав.


Хаосът е или временен,или гибелен!
Върнете се в началото Go down
Lamas
Легионер
Легионер




Fisher - fisher f5 батерии - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: fisher f5 батерии   Fisher - fisher f5 батерии - Page 2 EmptyСъб Ное 23, 2013 12:44 pm

Сега не ми се чете цялата тема, може и да сте го писали...
Видях в един клип, че Ф5 работи и само с една батерия.
Не съм пробвал защото го продадох.
Върнете се в началото Go down
Трибал-М
Джадай
Джадай




Fisher - fisher f5 батерии - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: fisher f5 батерии   Fisher - fisher f5 батерии - Page 2 EmptyСъб Ное 23, 2013 4:11 pm

Gandalf написа:
[ Кажете някоя марка на хубави батерии  или на някакво хубаво зарядно и начин на зареждане ако знаете и това е! Smile 
Работата за зарядните устройства предлагам да оставим на "мъжете в черно"
...Имат право на защита,нали?


Хаосът е или временен,или гибелен!
Върнете се в началото Go down
Gandalf
Джадай
Джадай
Gandalf



Fisher - fisher f5 батерии - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: fisher f5 батерии   Fisher - fisher f5 батерии - Page 2 EmptyСъб Ное 23, 2013 5:55 pm

Трибал-М написа:
Gandalf написа:
[ Кажете някоя марка на хубави батерии  или на някакво хубаво зарядно и начин на зареждане ако знаете и това е! Smile 
Работата за зарядните устройства предлагам да оставим на "мъжете в черно"
...Имат право на защита,нали?




Не бе ако искаш всичко да е настина точно, направо обясни как се правят батериите от къде и как се извличат материалите за тях кой ги е измислил итн. Laughing 


Не искам да се заяждам но гледам че ти започваш!Smile 
Върнете се в началото Go down
Трибал-М
Джадай
Джадай




Fisher - fisher f5 батерии - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: fisher f5 батерии   Fisher - fisher f5 батерии - Page 2 EmptyСъб Ное 23, 2013 8:10 pm

.....Желая много късмет на колегите,работещи с апаратите на тази световно известна и заслужила марка!
Надявам се скоро и аз да се присъединя към отбора.


Хаосът е или временен,или гибелен!
Върнете се в началото Go down
Gandalf
Джадай
Джадай
Gandalf



Fisher - fisher f5 батерии - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: fisher f5 батерии   Fisher - fisher f5 батерии - Page 2 EmptyСъб Ное 23, 2013 8:45 pm

Трибал-М написа:
.....Желая много късмет на колегите,работещи с апаратите на тази световно известна и заслужила марка!
Надявам се скоро и аз да се присъединя към отбора.


Правилно си се ориентирал! Късмет и дано скоро се присъединиш " във клубъ "!Very Happy 
Върнете се в началото Go down
pavli_q
Про-Консул
Про-Консул
pavli_q



Fisher - fisher f5 батерии - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: fisher f5 батерии   Fisher - fisher f5 батерии - Page 2 EmptyСъб Ное 23, 2013 9:40 pm

Lamas написа:
Сега не ми се чете цялата тема,  може и да сте го писали...
Видях в един клип, че Ф5 работи и само с една батерия.
Не съм пробвал защото го продадох.
Да работи и само с една батерия и не знам защо винаги едната батерия е по изчерпана от към напрежение от другата какво се захранва с едната и какво с другата които го знае да го обясни ще съм му благодарен Cool 
Върнете се в началото Go down
Трибал-М
Джадай
Джадай




Fisher - fisher f5 батерии - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: fisher f5 батерии   Fisher - fisher f5 батерии - Page 2 EmptyВто Ное 26, 2013 3:04 pm

Трибал-М написа:

"Fujicell" 9волта,280 милиампер/часа също са добри,тествал сам ги лично.След третия разряд-заряд това,което пише на акумулаторната батерия става истина-точно 280!
Във всеки технополис са по 12 лева(без една стотинка)бройката.


Хаосът е или временен,или гибелен!
Върнете се в началото Go down
KASPAR-AN-BVLGA
Легионер
Легионер
KASPAR-AN-BVLGA



Fisher - fisher f5 батерии - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: fisher f5 батерии   Fisher - fisher f5 батерии - Page 2 EmptyВто Ное 26, 2013 10:08 pm

Cool 
Върнете се в началото Go down
Трибал-М
Джадай
Джадай




Fisher - fisher f5 батерии - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: fisher f5 батерии   Fisher - fisher f5 батерии - Page 2 EmptyПет Ное 29, 2013 11:33 pm

KASPAR-AN-BVLGA написа:
Cool 
Cool 


Хаосът е или временен,или гибелен!
Върнете се в началото Go down
Трибал-М
Джадай
Джадай




Fisher - fisher f5 батерии - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: fisher f5 батерии   Fisher - fisher f5 батерии - Page 2 EmptyСря Дек 04, 2013 8:59 am

Gandalf написа:




      Пичове, не че нещо ама много на дълбоко навлязохте в токовете с което на никой не помагате и  така темата става излишна за тези които не разбират чак толкова! Кажете някоя марка на хубави батерии  или на някакво хубаво зарядно и начин на зареждане ако знаете и това е! Smile 
Колега Gandalf,в магазините на "Елимекс"има три вида зарядни устройства,които зареждат и 9 волтовите ви акумулатори(6 F 22). Зарядният им ток,трябва да е около необходимия за конкретния случай,ако е по-малко,ще се налага да зареждате по-дълго време.Поздрави!


Хаосът е или временен,или гибелен!
Върнете се в началото Go down
Gandalf
Джадай
Джадай
Gandalf



Fisher - fisher f5 батерии - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: fisher f5 батерии   Fisher - fisher f5 батерии - Page 2 EmptyСря Дек 04, 2013 9:27 am

Трибал-М написа:
Gandalf написа:




      Пичове, не че нещо ама много на дълбоко навлязохте в токовете с което на никой не помагате и  така темата става излишна за тези които не разбират чак толкова! Кажете някоя марка на хубави батерии  или на някакво хубаво зарядно и начин на зареждане ако знаете и това е! Smile 
Колега Gandalf,в магазините на "Елимекс"има три вида зарядни устройства,които зареждат и 9 волтовите ви акумулатори(6 F 22). Зарядният им ток,трябва да е около необходимия за конкретния случай,ако е по-малко,ще се налага да зареждате по-дълго време.Поздрави!


Ами има зарядни много! Моето за сега не мисля да го сменям, защото ми ваши работа! То може да зарежда две батерии по 9V. и 4 батерии по 1.5V. А иначе е стар модел, абе обикновено!Very Happy 

Ето и параметрите, а ти кажи за какво става въпрос!Smile 

http://imageshack.us/content_round.php?page=done&l=img19/278/npg7.jpg

Върнете се в началото Go down
 
fisher f5 батерии
Върнете се в началото 
Страница 2 от 3Иди на страница : Previous  1, 2, 3  Next
 Similar topics
-
» ВЕЧЕ В БЪЛГАРИЯ Fisher F75 и Fisher F75LTD С НАЙ-НОВ СОФТУЕР DST (Digital Shield Technology)
» АКА БАТЕРИИ
» Акулаторни батерии!

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Форум за Металотърсачи www.imperio.biz :: Металдетектори-монетари :: Fisher Металотърсачи-
Идете на: