Форум за Металотърсачи www.imperio.biz
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Форум за Металотърсачи www.imperio.biz

Металотърсачи България. Форум за мнения за металдетектори и металдетектинг. Спортен клуб по металдетектинг MDETECTORS
 
ИндексИндекс  ГалерияГалерия  Мнениея за МеталотърсачиМнениея за Металотърсачи  ТърсенеТърсене  Последни снимкиПоследни снимки  Регистрирайте сеРегистрирайте се  Вход  Списание IMPERIO.BGСписание IMPERIO.BG  
Клондайк Металотърсачи
Металотърсач от Клондайк
Съвет за избор на металотърсач
Съвет за избор на металотърсач
ОФИЦИАЛЕН ПРЕДСТАВИТЕЛ

Similar topics
Keywords
VANQUISH 5000 mask prodavam TEKNETICS lorenz Майнлаб miladinka nokta Minelab Simplex wave грунда Spectrum Coil врътка голден пират deus маск tesoro нишани kupuvam GOLD Fisher nexus
 

 fisher f5 батерии

Go down 
+11
Mythbusters
pavli_q
Lamas
Mladencho
Avrelian
nasko75
Трибал-М
KASPAR-AN-BVLGA
ivanasen
Gandalf
Stoka
15 posters
Иди на страница : Previous  1, 2, 3
АвторСъобщение
Трибал-М
Джадай
Джадай




Fisher - fisher f5 батерии - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: fisher f5 батерии   Fisher - fisher f5 батерии - Page 3 EmptyСря Дек 04, 2013 9:54 am

Зарядния ток за 9 волтовите е 12 милиампера,ако съм видял правилно.Става точно за "старите",120 милиампер/часови акумулатори.Става и за новите(250,280),но ще ги зарежда два пъти по-бавно.Добре е зар. ток до бъде 25,28 милиампера,за ускорено зареждане може и 2-3 пъти повече.
Колега,пиши на лични как се увеличават тези снимки,че не се получи при мен.


Хаосът е или временен,или гибелен!
Върнете се в началото Go down
nasko75
Джадай
Джадай
nasko75



Fisher - fisher f5 батерии - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: fisher f5 батерии   Fisher - fisher f5 батерии - Page 3 EmptyСря Дек 04, 2013 10:11 am

В крайна сметка ще има ли разлика в работата на апарат с алкални обикновени или акумулаторни батерии
С кои ще работи най добре и защо


който търси намира
Върнете се в началото Go down
Трибал-М
Джадай
Джадай




Fisher - fisher f5 батерии - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: fisher f5 батерии   Fisher - fisher f5 батерии - Page 3 EmptyСря Дек 04, 2013 10:28 am

nasko75 написа:
В крайна сметка ще има ли разлика в работата на апарат с алкални обикновени или акумулаторни батерии  
С кои ще работи най добре и защо
Не би следвало да има някаква разлика ,само дето с акумулатори е по-евтино.
Върнете се в началото Go down
Mythbusters
Новобранец
Новобранец
Mythbusters



Fisher - fisher f5 батерии - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: fisher f5 батерии   Fisher - fisher f5 батерии - Page 3 EmptyСря Дек 04, 2013 10:48 am

Трибал-М написа:
милиампер/часа
Тая мерна единица за пръв път я виждам.Shocked
Върнете се в началото Go down
Трибал-М
Джадай
Джадай




Fisher - fisher f5 батерии - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: fisher f5 батерии   Fisher - fisher f5 батерии - Page 3 EmptyСря Дек 04, 2013 11:08 am

Mythbusters написа:
Трибал-М написа:
милиампер/часа
Тая мерна единица за пръв път я виждам.Shocked
За прецизните-mA/h.
Извинявай,колега,ако с тази неточност съм предизвикал дори минимални усложнения в делничния ти режим!


Хаосът е или временен,или гибелен!
Върнете се в началото Go down
nasko75
Джадай
Джадай
nasko75



Fisher - fisher f5 батерии - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: fisher f5 батерии   Fisher - fisher f5 батерии - Page 3 EmptyСря Дек 04, 2013 11:54 am

Трибал-М написа:
Mythbusters написа:
Трибал-М написа:
милиампер/часа
Тая мерна единица за пръв път я виждам.Shocked
За прецизните-mA/h.
Извинявай,колега,ако с тази неточност съм предизвикал дори минимални усложнения в делничния ти режим!
Колега не им обръщай внимание на такива специалисти ние те разбрахме какво искаш да кажеш .Които не те е разбрал си е за негова сметка Rolling Eyes 


който търси намира
Върнете се в началото Go down
Mythbusters
Новобранец
Новобранец
Mythbusters



Fisher - fisher f5 батерии - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: fisher f5 батерии   Fisher - fisher f5 батерии - Page 3 EmptyСря Дек 04, 2013 12:08 pm

Трибал-М написа:

За прецизните-mA/h.
А за още по-прецизните - без "/".
Капацитета на акумулатора е произведението (а не частното) на тока, който може да дава, докато се разреди и времето, за което това става.
Не ми е ясно какви кантари правиш с тези познания.

Трибал-М написа:

Извинявай,колега,ако с тази неточност съм предизвикал дори минимални усложнения в делничния ти режим!
Извинен си.
Върнете се в началото Go down
Трибал-М
Джадай
Джадай




Fisher - fisher f5 батерии - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: fisher f5 батерии   Fisher - fisher f5 батерии - Page 3 EmptyСря Дек 04, 2013 12:15 pm

Mythbusters написа:
Трибал-М написа:

За прецизните-mA/h.
А за още по-прецизните - без "/".
Капацитета на акумулатора е произведението (а не частното) на тока, който може да дава, докато се разреди и времето, за което това става.
Не ми е ясно какви кантари правиш с тези познания.

Трибал-М написа:

Извинявай,колега,ако с тази неточност съм предизвикал дори минимални усложнения в делничния ти режим!
Извинен си.
Ееее,ама ти наистина си от най-прецизните.Прав си за чертичката наклонена.Разузнаването приключи...
По въпроса за кантарите "нямам думата".


Хаосът е или временен,или гибелен!
Върнете се в началото Go down
nasko75
Джадай
Джадай
nasko75



Fisher - fisher f5 батерии - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: fisher f5 батерии   Fisher - fisher f5 батерии - Page 3 EmptyСря Дек 04, 2013 12:41 pm

Mythbusters написа:
Трибал-М написа:

За прецизните-mA/h.
А за още по-прецизните - без "/".
Капацитета на акумулатора е произведението (а не частното) на тока, който може да дава, докато се разреди и времето, за което това става.
Не ми е ясно какви кантари правиш с тези познания.

Трибал-М написа:

Извинявай,колега,ако с тази неточност съм предизвикал дори минимални усложнения в делничния ти режим!
Извинен си.
След две годишен сън се събуди и реши да се правиш на велик
Mythbusters Защо ми приличаш на един мой "любимец" с нежен глас и очила Laughing
Върнете се в началото Go down
stanislav1916
Легионер
Легионер
stanislav1916



Fisher - fisher f5 батерии - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: fisher f5 батерии   Fisher - fisher f5 батерии - Page 3 EmptyСря Дек 04, 2013 12:50 pm

Става и със наи обикновени батери от магазина за еднократна употреба издържат по 4 часа
Върнете се в началото Go down
nasko75
Джадай
Джадай
nasko75



Fisher - fisher f5 батерии - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: fisher f5 батерии   Fisher - fisher f5 батерии - Page 3 EmptyСря Дек 04, 2013 1:13 pm

stanislav1916 написа:
Става и със наи обикновени батери от магазина за еднократна употреба издържат по 4 часа
То че става става ама с кой батерии работи най добре уреда ,а не колко време кара с едните и другите


който търси намира
Върнете се в началото Go down
ivanasen
Джадай
Джадай
ivanasen



Fisher - fisher f5 батерии - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: fisher f5 батерии   Fisher - fisher f5 батерии - Page 3 EmptyСря Дек 04, 2013 3:20 pm

Stoka написа:
Искам да попитам някои колега пробвал ли е своя фишер ф5 с зареждащи се батерии.
И защо в упътване то пише да се използват само алкални батерии?
Колега в по-горните постове писах , че става , дори притежавам от такива . Закупени от магазини елемакс. Работил съм с тях доста , но преди време си сложих алкални батерии Fujitsu и ми се струва , че апарата работи най -качествено с тях , а и доста време издържат . От тогава си купувам само такива и ползвам презареждащите се като втори комплект.


Добрите приятели са като звездите; не винаги ги виждаш, но знаеш, че винаги са там.

Понякога за да бъде истинско приятелството  е  нужен и скалпел!!!
Върнете се в началото Go down
pechkata
Джадай
Джадай




Fisher - fisher f5 батерии - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: fisher f5 батерии   Fisher - fisher f5 батерии - Page 3 EmptyСря Дек 04, 2013 7:35 pm

Някъде четох че Фишер Ф5 може да работи и със едната батерия и ако е така става мн. лесно с акум. батерии...
Една кутия за подлакетника, едно кабелче през тръбата на стика и 10бр. акум. бат. 1,2 волта 1000 мил. ампера тип R 6 и едно кадърно зарядно като на Голден маск и си щаслив - не го бърка че е 12 волта 2/3 волта не са проблем - може и 8бр. ...
Всичко това на цена от около 50лв. ...
Акум. бат. тип КРОНА не са добри мн. детектори не работят коректно със тях - някой от по скъпите биват...
Върнете се в началото Go down
Трибал-М
Джадай
Джадай




Fisher - fisher f5 батерии - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: fisher f5 батерии   Fisher - fisher f5 батерии - Page 3 EmptyСря Дек 04, 2013 7:47 pm

Колеги,вземам предвид двата предишни поста и по повод на първия мога да кажа,че не е логично такава сериозна, ИЗМЕРВАТЕЛНА техника да се влияе от вътрешното съпротивление на захранващите я източници,дори е недопустимо.Твърде възможно е да става въпрос за неволно самовнушние...
По-мощния външен захранващ източник от една страна е желан,от друга-създава някой неудобства и тук персонално всеки прави избор според личните си предпочитания.


Хаосът е или временен,или гибелен!
Върнете се в началото Go down
Трибал-М
Джадай
Джадай




Fisher - fisher f5 батерии - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: fisher f5 батерии   Fisher - fisher f5 батерии - Page 3 EmptyПет Дек 06, 2013 11:05 pm

За ускорено зареждане на 9 волтовите акумулатори може да се ползва и AC-DC адаптер(15волта-05ампера).Те се включват през генератор на необходимия ток.


Хаосът е или временен,или гибелен!
Върнете се в началото Go down
ivanasen
Джадай
Джадай
ivanasen



Fisher - fisher f5 батерии - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: fisher f5 батерии   Fisher - fisher f5 батерии - Page 3 EmptyСъб Дек 07, 2013 2:01 am

Трибал-М написа:
За ускорено зареждане на 9 волтовите акумулатори може да се ползва и AC-DC адаптер(15волта-05ампера).Те се включват през генератор на необходимия ток.
Колега много ги усложняваш нещата! Или алкални батерии или зареждащи се със зарядно към тях . В магазини еламакс ги продават и то са доста добри.


Добрите приятели са като звездите; не винаги ги виждаш, но знаеш, че винаги са там.

Понякога за да бъде истинско приятелството  е  нужен и скалпел!!!
Върнете се в началото Go down
Трибал-М
Джадай
Джадай




Fisher - fisher f5 батерии - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: fisher f5 батерии   Fisher - fisher f5 батерии - Page 3 EmptyСъб Дек 07, 2013 9:56 am

ivanasen написа:
Трибал-М написа:
За ускорено зареждане на 9 волтовите акумулатори може да се ползва и AC-DC адаптер(15волта-05ампера).Те се включват през генератор на необходимия ток.
Колега много ги усложняваш нещата! Или алкални батерии или зареждащи се със зарядно към тях . В магазини еламакс ги продават и то са доста добри.

Посред нощ на Никулден не всичко се разбира от раз! Cool 
Както си пише,става въпрос за БЪРЗО зареждане ,което изисква 2 пъти по-силен ток.Мисля,че всеки колега има по някои познат,разбиращ от електроника и за него това елементарно устройство няма да представлява трудност.
Адаптерите са по 10-12 лева.


Хаосът е или временен,или гибелен!
Върнете се в началото Go down
Gandalf
Джадай
Джадай
Gandalf



Fisher - fisher f5 батерии - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: fisher f5 батерии   Fisher - fisher f5 батерии - Page 3 EmptyСъб Дек 07, 2013 11:04 am

Трибал-М написа:
ivanasen написа:
Трибал-М написа:
За ускорено зареждане на 9 волтовите акумулатори може да се ползва и AC-DC адаптер(15волта-05ампера).Те се включват през генератор на необходимия ток.
Колега много ги усложняваш нещата! Или алкални батерии или зареждащи се със зарядно към тях . В магазини еламакс ги продават и то са доста добри.
Посред нощ на Никулден не всичко се разбира от раз!     Cool 
Както си пише,става въпрос за БЪРЗО зареждане ,което изисква 2 пъти по-силен ток.Мисля,че всеки колега има по някои познат,разбиращ от електроника и за него това елементарно устройство няма да представлява трудност.
Адаптерите са по 10-12 лева.



Да разбирам ли че ако си намеря зарядно с примерно 24 милиампера за 9 волтовите батерии, моите батерии ще се зареждат два пъти по-бързо до сега от сегашното ми зарядно което е 12 милиампера за 9 волта?Smile 
Върнете се в началото Go down
Трибал-М
Джадай
Джадай




Fisher - fisher f5 батерии - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: fisher f5 батерии   Fisher - fisher f5 батерии - Page 3 EmptyСъб Дек 07, 2013 11:30 am

Gandalf написа:




           Да разбирам ли че ако си намеря зарядно с примерно 24 милиампера за 9 волтовите батерии, моите батерии ще се зареждат два пъти по-бързо до сега от сегашното ми зарядно което е 12 милиампера за 9 волта?Smile 
Да,колега,с минимална разлика-почти два пъти.


Хаосът е или временен,или гибелен!
Върнете се в началото Go down
Gandalf
Джадай
Джадай
Gandalf



Fisher - fisher f5 батерии - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: fisher f5 батерии   Fisher - fisher f5 батерии - Page 3 EmptyСъб Дек 07, 2013 12:36 pm

Трибал-М написа:
Gandalf написа:




           Да разбирам ли че ако си намеря зарядно с примерно 24 милиампера за 9 волтовите батерии, моите батерии ще се зареждат два пъти по-бързо до сега от сегашното ми зарядно което е 12 милиампера за 9 волта?Smile 
Да,колега,с минимална разлика-почти два пъти.



Ясно! Като при зарядните за акумулатори е. Ако е 5 амперово ще го зареди за 12 часа, ако е 10 амперово ще го зареди за 6 часа(пример)!!! Smile 
Върнете се в началото Go down
Трибал-М
Джадай
Джадай




Fisher - fisher f5 батерии - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: fisher f5 батерии   Fisher - fisher f5 батерии - Page 3 EmptyСъб Дек 07, 2013 3:18 pm

За нещо като временно завършване на темата ще предложа една подходяща,според мен,схема на ЗУ от руското списание "Радио"от 2009 година,брой 3,стр.60.Става точно за едновременно зареждане на две 9-волтови акум.батерии-с по 30 милиампера всяка.Времето за зареждане е предмет на елементарни сметки. КЪСМЕТ!


Хаосът е или временен,или гибелен!
Върнете се в началото Go down
ivanasen
Джадай
Джадай
ivanasen



Fisher - fisher f5 батерии - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: fisher f5 батерии   Fisher - fisher f5 батерии - Page 3 EmptyСъб Дек 07, 2013 3:34 pm

Трибал-М написа:
ivanasen написа:
Трибал-М написа:
За ускорено зареждане на 9 волтовите акумулатори може да се ползва и AC-DC адаптер(15волта-05ампера).Те се включват през генератор на необходимия ток.
Колега много ги усложняваш нещата! Или алкални батерии или зареждащи се със зарядно към тях . В магазини еламакс ги продават и то са доста добри.
Посред нощ на Никулден не всичко се разбира от раз!     Cool 
Както си пише,става въпрос за БЪРЗО зареждане ,което изисква 2 пъти по-силен ток.Мисля,че всеки колега има по някои познат,разбиращ от електроника и за него това елементарно устройство няма да представлява трудност.
Адаптерите са по 10-12 лева.
Чул съм , че бързото зареждане води до по-малък живот на батерията! Но както и да е всики си има право на мнение и начин на работа.


Добрите приятели са като звездите; не винаги ги виждаш, но знаеш, че винаги са там.

Понякога за да бъде истинско приятелството  е  нужен и скалпел!!!
Върнете се в началото Go down
Трибал-М
Джадай
Джадай




Fisher - fisher f5 батерии - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: fisher f5 батерии   Fisher - fisher f5 батерии - Page 3 EmptyСъб Дек 07, 2013 3:56 pm

ivanasen написа:
Трибал-М написа:
ivanasen написа:
Трибал-М написа:
За ускорено зареждане на 9 волтовите акумулатори може да се ползва и AC-DC адаптер(15волта-05ампера).Те се включват през генератор на необходимия ток.
Колега много ги усложняваш нещата! Или алкални батерии или зареждащи се със зарядно към тях . В магазини еламакс ги продават и то са доста добри.
Посред нощ на Никулден не всичко се разбира от раз!     Cool 
Както си пише,става въпрос за БЪРЗО зареждане ,което изисква 2 пъти по-силен ток.Мисля,че всеки колега има по някои познат,разбиращ от електроника и за него това елементарно устройство няма да представлява трудност.
Адаптерите са по 10-12 лева.
Чул съм , че бързото зареждане води до по-малък живот на батерията! Но както и да е всики си има право на мнение и начин на работа.
Има нещо вярно,но не е чак толкова фатално...По-добре да спечелиш време от бързото зареждане и да го ползваш другаде,шансът е по-голям.


Хаосът е или временен,или гибелен!
Върнете се в началото Go down
stars
Новобранец
Новобранец




Fisher - fisher f5 батерии - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: fisher f5 батерии   Fisher - fisher f5 батерии - Page 3 EmptyСря Фев 05, 2014 7:58 pm

I Fisher F5, priborchik начин е много чувствителен към загуба на мощност, обаче, потреблението не е толкова високо, се използват два комплекта от батерии 200 mA., И зарядно enerdy 8 Pro. Ansmann фирма, от запалката в колата (чрез преход кабел) и до захранвани Acme RC-6 ... периодично разреждайте батерията на номиналното напрежение струйка ... няма проблеми ... комплект е достатъчно за деня ...
Върнете се в началото Go down
бобо
Джадай
Джадай




Fisher - fisher f5 батерии - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: fisher f5 батерии   Fisher - fisher f5 батерии - Page 3 EmptyСря Фев 05, 2014 8:57 pm

stars написа:
I Fisher F5, priborchik начин е много чувствителен към загуба на мощност, обаче, потреблението не е толкова високо, се използват два комплекта от батерии 200 mA., И зарядно enerdy 8 Pro. Ansmann фирма, от запалката в колата (чрез преход кабел) и до захранвани Acme RC-6 ... периодично разреждайте батерията на номиналното напрежение струйка ... няма проблеми ... комплект е достатъчно за деня ...
......Ебаси ммммта...Мислиш ли ,че някой може да разбере нещо от това ,което си написал?
Върнете се в началото Go down
 
fisher f5 батерии
Върнете се в началото 
Страница 3 от 3Иди на страница : Previous  1, 2, 3
 Similar topics
-
» ВЕЧЕ В БЪЛГАРИЯ Fisher F75 и Fisher F75LTD С НАЙ-НОВ СОФТУЕР DST (Digital Shield Technology)
» АКА БАТЕРИИ
» Акулаторни батерии!

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Форум за Металотърсачи www.imperio.biz :: Металдетектори-монетари :: Fisher Металотърсачи-
Идете на: