Форум за Металотърсачи www.imperio.biz
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Форум за Металотърсачи www.imperio.biz

Металотърсачи България. Форум за мнения за металдетектори и металдетектинг. Спортен клуб по металдетектинг MDETECTORS
 
ИндексИндекс  ГалерияГалерия  Мнениея за МеталотърсачиМнениея за Металотърсачи  ТърсенеТърсене  Последни снимкиПоследни снимки  Регистрирайте сеРегистрирайте се  Вход  Списание IMPERIO.BGСписание IMPERIO.BG  
Клондайк Металотърсачи
Металотърсач от Клондайк
Съвет за избор на металотърсач
Съвет за избор на металотърсач
ОФИЦИАЛЕН ПРЕДСТАВИТЕЛ

Similar topics
Keywords
wave TEKNETICS врътка kupuvam deus Minelab miladinka Spectrum пират VANQUISH lorenz 5000 нишани маск nokta mask GOLD Simplex грунда голден tesoro Coil prodavam Майнлаб Fisher nexus
 

 Дистанционни локатори-мит или реалност ...?

Go down 
+21
Ne6o
emilio
кирката
бобо
ton69
Petronii
Kiril62
comander
borislav123
vvurbanov
mario321
chiko
pechkata
maas7eer
baibradyr
FELIX
atina
sitalk
Трибал-М
RelicHuntingVT
Radislav
25 posters
Иди на страница : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next
АвторСъобщение
Трибал-М
Джадай
Джадай




Дистанционни локатори-мит или реалност ...? - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Дистанционни локатори-мит или реалност ...?   Дистанционни локатори-мит или реалност ...? - Page 3 EmptyСъб Апр 19, 2014 8:55 am

За разлика от движещата се вода,имането е неподвижно,не се трие и не създава електромагнитно поле,което да бъде излъчвано,улавяно и усилвано...
В живите организми текат биотокове,там е ясен източника на полето.Някои от тях,като змиорките, генерират и убиват с електричество.
Върнете се в началото Go down
maas7eer
Про-Консул
Про-Консул




Дистанционни локатори-мит или реалност ...? - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Дистанционни локатори-мит или реалност ...?   Дистанционни локатори-мит или реалност ...? - Page 3 EmptyСъб Апр 19, 2014 9:03 am

vvurbanov написа:
Трибал-М написа:
maas7eer написа:
Мисля ,че Върбанов най-добре го каза  Very Happy 1 да има в нашата страна всичко ще e извадено  Very Happy тъпото е ,че някой ще изгори с тези чудесии .


...Слушал съм да казват,че единственото нещо,което със сигурност може да бъде открито с багети е водата.Ако чутото е вярно,моля знаещите и посветените колеги да обяснят физическата същност на това загадъчно за мен явление!Какво точно става?
Водата при движението си (а тя се движи) под земята създава електромагнитно поле.То може да се измери с уреди.Но как човек го усеща?Много животни като акулата чук ,някои видове скатове и др.усещат електромагнитното поле на заровените в пясъка техни жертви.Забелязал съм че при преминаването близо до телевизионния екран на старите телевизори космите на ръката настръхват.Явно е че животните и хората могат да генерират и регистрират ел. поле.Тази способност може би ни е била полезна в миналото за усещане и предупреждаване за опасноста от хищниците дебнещи ни в засада.При възникване или очакване на опасност косата на човек се изправя и космите по тялото му настръхват за да възприеме по добре ел. полето.Информацията за ел. полето която получаваме не отива в мозъка ,а се предава директно на някои видове мускули.Така се съкращава времето за реакция от дадена опасност.Всички видове багети се движат единствено и само от мускулите на оператора.То и няма механика в ел. багетите която да я движи и насочва.Стрелките и особено светодиодите са за да радват душата на търсача.Те са полезни защото го концентрират и не му дават да мисли за пиене и жени като по този начин го предпазват да падне в някоя имайнярска дупка и да си счупи крака.Мижавата електроника и батерийката му помагат да копае по дълбоко ,като му вдъхват надежда за да не се откаже лесно.
Няма никакво значение каква е багетата.Важното е да е по лека за да се движи по лесно и да не тежи на багетиста.
Аз имах американска багета от китови балени.Тя можеше да се трансформира на махало ,пистолет или с форма на чатал.По удобни обаче си бях направил от пластмасови тръбички за осеменяване на крави.Нееднократно с багетите съм намирал (и не само аз)като ми скрият златна монета,пръстен или обица.Това става защото багетиста регистрира промяната на ел. полето на присъствуващите на експеримента хора ,които по този начин несъзнателно го насочват.По този начин може да се намери абсолютно всичко.Няма никакво значение могат да се търсят всички метали,хора,банкноти,дърво, вода,всичко друго за което може да се сети човек.При всички други случаи  щом никой не знае къде е обекта на търсене ,нищо и не може да се намери.Приказките за това че багетите хващали даже мястото на намереното злато или огледални образи не са нови.Тия глупости са много стари, багетистите уж ги неутрализират като при търсенето вземат пръст от място където златото е било извадено.Доста опити съм правил по антични селища ,но нищо не съм намирал с багетите.След това сме намирали там златни монети.И на табани съм пробвал ,като пуснеш багетата няма ,като копаш излизат солиди.За антики багетите със сигурност не стават ,но никога не съм правил опити няколко тона злато дали ще ги задейства.Може би силата им е в количеството ,трябва да се пробва.
П.П.От написаното по горе правя заключение че всякакво епилиране намалява чувствителноста на детекция.Тъй като багетиста регистрира ел. полето с космите по тялото си ,той не трябва да си бръсне главата,брадата,мишниците и интимните зони най малко три години ,ако иска да намери злато.



Много добре казано  Cool 
Върнете се в началото Go down
maas7eer
Про-Консул
Про-Консул




Дистанционни локатори-мит или реалност ...? - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Дистанционни локатори-мит или реалност ...?   Дистанционни локатори-мит или реалност ...? - Page 3 EmptyСъб Апр 19, 2014 9:07 am

RelicHuntingVT написа:
Ала бала, всички големи съкровища били извадени с багети  No Как така където и да отидеш с тея фейк пръчки винаги засичат съкровище  Twisted Evil и после като започнеш да копаеш един "римски бастун отдолу"  Twisted Evil .Няма как тия пръчки да засичат сребро, злато, мед, бронз, монети единични, вода и така нататък.Чета тука рекламата на един електронни измислици пише разтояние 3 мили????Какво ще е това нещо да прати импулс да издъни вътре в земята, че да засече каквото и да било.Аз с монетара отивам над него пускам му поле и пак имам трудности да видя какво е...то с тая кутийка дето се върти от вятъра ще го намери.Всички яки неща са извадени с монетари предимно....Даже правих и опити с колеги дето имат такива неща.На едно място където електронните боклуци започнаха да се въртят отидох с детектора да видя има ли нещо аджеба каквото и да е и нямаше дори боклуци някакви....Празна земя без поткови станиоли и т.нт.Но къде ти, може да е на 4 метра надолу и да ми е извън обсега....Аз вярвам на това, което съм видял и никои не може да ме убеди, че тия неща работят.Дори и за ваденето на вода са правени опити в wikipedia пише дори, че резултатите на търсачите не са различни от налучкване....
Хайде със здраве и единствената печалба която ще имате ако си купите багети е чистия въздух, който ще дишате и биричката пред компа слушайки и гледайки това

https://www.youtube.com/watch?v=fzQlcPmQDSM   lol!

Даа такава музика слушат хората, които използват багетки.Даже фесовете са окрали яките моменти в клипа от друг клип на песен и са си монтирали чалгийката.
А същите тези пичове вадят златни парици с подобни устройства тук

https://www.youtube.com/watch?v=OKspDN32qeg

Загледайте се, че коментарите за клипа са дезактивирани.Поради що???Сами може да се сетите ...





Всички яки неща са извадени с монетари предимно ,и случайно  Cool 
Върнете се в началото Go down
Трибал-М
Джадай
Джадай




Дистанционни локатори-мит или реалност ...? - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Дистанционни локатори-мит или реалност ...?   Дистанционни локатори-мит или реалност ...? - Page 3 EmptyСъб Апр 19, 2014 9:17 am

maas7eer написа:

 




Всички яки неща са извадени с монетари предимно ,и случайно  Cool 


Може само да се предполага!Защото монетарите са най-много,но са плитки машини.
Известни  ли са ви всички яки неща,извадени до сега от земната повърхност?...
Има сериозни поводи за уточняване!
Върнете се в началото Go down
RelicHuntingVT
Про-Консул
Про-Консул




Дистанционни локатори-мит или реалност ...? - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Дистанционни локатори-мит или реалност ...?   Дистанционни локатори-мит или реалност ...? - Page 3 EmptyСъб Апр 19, 2014 9:27 am

maas7eer написа:
RelicHuntingVT написа:
 




Всички яки неща са извадени с монетари предимно ,и случайно  Cool 

Точно така  Cool 
Върнете се в началото Go down
RelicHuntingVT
Про-Консул
Про-Консул




Дистанционни локатори-мит или реалност ...? - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Дистанционни локатори-мит или реалност ...?   Дистанционни локатори-мит или реалност ...? - Page 3 EmptyСъб Апр 19, 2014 9:29 am

Трибал-М написа:
maas7eer написа:

 




Всички яки неща са извадени с монетари предимно ,и случайно  Cool 


Може само да се предполага!Защото монетарите са най-много,но са плитки машини.
Известни  ли са ви всички яки неща,извадени до сега от земната повърхност?...
Има сериозни поводи за уточняване!

Поразрови се из нета за статистика на намерените съкровища в световен мащаб да видиш на колко сантима са извадени повечето.90 + % на една педя  bom 
Върнете се в началото Go down
chiko
Преторий
Преторий




Дистанционни локатори-мит или реалност ...? - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Дистанционни локатори-мит или реалност ...?   Дистанционни локатори-мит или реалност ...? - Page 3 EmptyСъб Апр 19, 2014 9:31 am

Трибал-М написа:
maas7eer написа:

 




Всички яки неща са извадени с монетари предимно ,и случайно  Cool 


Може само да се предполага!Защото монетарите са най-много,но са плитки машини.
Известни  ли са ви всички яки неща,извадени до сега от земната повърхност?...
Има сериозни поводи за уточняване!

Така е .Но преди златата и другите метали да станат украшения и монети, които да си ги откривате колеги с монетарите ,са били на рудни филони под земята и не са расли по дърветата.С какво мислите са откривани преди векове тези филони а ?
Върнете се в началото Go down
maas7eer
Про-Консул
Про-Консул




Дистанционни локатори-мит или реалност ...? - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Дистанционни локатори-мит или реалност ...?   Дистанционни локатори-мит или реалност ...? - Page 3 EmptyСъб Апр 19, 2014 9:38 am

Трибал-М написа:
maas7eer написа:

 




Всички яки неща са извадени с монетари предимно ,и случайно  Cool 


Може само да се предполага!Защото монетарите са най-много,но са плитки машини.
Известни  ли са ви всички яки неща,извадени до сега от земната повърхност?...
Има сериозни поводи за уточняване!



Добре тогава -за повечето неща  Very Happy за другите яки неща ,е друга тема  Very Happy  не ми се коментира  Very Happy 
Върнете се в началото Go down
maas7eer
Про-Консул
Про-Консул




Дистанционни локатори-мит или реалност ...? - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Дистанционни локатори-мит или реалност ...?   Дистанционни локатори-мит или реалност ...? - Page 3 EmptyСъб Апр 19, 2014 9:50 am

chiko написа:
Трибал-М написа:
maas7eer написа:

 




Всички яки неща са извадени с монетари предимно ,и случайно  Cool 


Може само да се предполага!Защото монетарите са най-много,но са плитки машини.
Известни  ли са ви всички яки неща,извадени до сега от земната повърхност?...
Има сериозни поводи за уточняване!

Така е .Но преди златата и другите метали да станат украшения и монети, които да си ги откривате колеги с монетарите ,са били на рудни филони под земята и не са расли по дърветата.С какво мислите са откривани преди векове тези филони а ?




Едно време първобитните хора са използвали каменни оръдия на труда  Very Happy започнали са да използват огъня ,живеели са в пещери  Very Happy и си представи една буца руда в огнището дали няма да и направи впечатление  Very Happy от там на сетне сам може да се сетиш  Very Happy дали са използвали багети или са действали по инстинкт  Very Happy 
Върнете се в началото Go down
Трибал-М
Джадай
Джадай




Дистанционни локатори-мит или реалност ...? - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Дистанционни локатори-мит или реалност ...?   Дистанционни локатори-мит или реалност ...? - Page 3 EmptyСъб Апр 19, 2014 9:51 am

chiko написа:
Трибал-М написа:
maas7eer написа:

 




Всички яки неща са извадени с монетари предимно ,и случайно  Cool 


Може само да се предполага!Защото монетарите са най-много,но са плитки машини.
Известни  ли са ви всички яки неща,извадени до сега от земната повърхност?...
Има сериозни поводи за уточняване!

Така е .Но преди златата и другите метали да станат украшения и монети, които да си ги откривате колеги с монетарите ,са били на рудни филони под земята и не са расли по дърветата.С какво мислите са откривани преди векове тези филони а ?


Един от начините е свързан с постепенно придобиваните знания и опит от хората в процеса на изследване и опознаване на природната среда.И много къртовски труд!
Върнете се в началото Go down
chiko
Преторий
Преторий




Дистанционни локатори-мит или реалност ...? - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Дистанционни локатори-мит или реалност ...?   Дистанционни локатори-мит или реалност ...? - Page 3 EmptyСъб Апр 19, 2014 10:05 am

maas7eer написа:
chiko написа:
Трибал-М написа:
maas7eer написа:

 




Всички яки неща са извадени с монетари предимно ,и случайно  Cool 


Може само да се предполага!Защото монетарите са най-много,но са плитки машини.
Известни  ли са ви всички яки неща,извадени до сега от земната повърхност?...
Има сериозни поводи за уточняване!

Така е .Но преди златата и другите метали да станат украшения и монети, които да си ги откривате колеги с монетарите ,са били на рудни филони под земята и не са расли по дърветата.С какво мислите са откривани преди векове тези филони а ?




Едно време първобитните хора са използвали каменни оръдия на труда  Very Happy започнали са да използват огъня ,живеели са в пещери  Very Happy и си представи една буца руда в огнището дали няма да и направи впечатление  Very Happy от там на сетне сам може да се сетиш  Very Happy дали са използвали багети или са действали по инстинкт  Very Happy 
Върнете се в началото Go down
maas7eer
Про-Консул
Про-Консул




Дистанционни локатори-мит или реалност ...? - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Дистанционни локатори-мит или реалност ...?   Дистанционни локатори-мит или реалност ...? - Page 3 EmptyСъб Апр 19, 2014 10:07 am

Трибал-М написа:
chiko написа:
Трибал-М написа:
maas7eer написа:

 




Всички яки неща са извадени с монетари предимно ,и случайно  Cool 


Може само да се предполага!Защото монетарите са най-много,но са плитки машини.
Известни  ли са ви всички яки неща,извадени до сега от земната повърхност?...
Има сериозни поводи за уточняване!

Така е .Но преди златата и другите метали да станат украшения и монети, които да си ги откривате колеги с монетарите ,са били на рудни филони под земята и не са расли по дърветата.С какво мислите са откривани преди векове тези филони а ?


Един от начините е свързан с постепенно придобиваните знания и опит от хората в процеса на изследване и опознаване на природната среда.И много къртовски труд!


Част от откритията са станали случайно  Very Happy като принаходките  Very Happy друга част са изпитвали остра нужда за времето си от конкретно откритие  Very Happy и понеже човека е мислещо същество  Shocked вече знаем даже и как се е зародил света  Question Shocked 


 Cool 
Върнете се в началото Go down
chiko
Преторий
Преторий




Дистанционни локатори-мит или реалност ...? - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Дистанционни локатори-мит или реалност ...?   Дистанционни локатори-мит или реалност ...? - Page 3 EmptyСъб Апр 19, 2014 10:16 am

maas7eer написа:
chiko написа:
Трибал-М написа:
maas7eer написа:

 




Всички яки неща са извадени с монетари предимно ,и случайно  Cool 


Може само да се предполага!Защото монетарите са най-много,но са плитки машини.
Известни  ли са ви всички яки неща,извадени до сега от земната повърхност?...
Има сериозни поводи за уточняване!

Така е .Но преди златата и другите метали да станат украшения и монети, които да си ги откривате колеги с монетарите ,са били на рудни филони под земята и не са расли по дърветата.С какво мислите са откривани преди векове тези филони а ?




Едно време първобитните хора са използвали каменни оръдия на труда  Very Happy започнали са да използват огъня ,живеели са в пещери  Very Happy и си представи една буца руда в огнището дали няма да и направи впечатление  Very Happy от там на сетне сам може да се сетиш  Very Happy дали са използвали багети или са действали по инстинкт  Very Happy 

Туй малко ми звучи ,като как човека е произлязал от маймуната.Колега преди да пъхнеш буцата в пеща ,нали се сещаш че трябва да я изкопаш от някъде.Пък не съм чувал някой да се отоплява с руда.В римската империя е имало потомствени радиестезисти ,които са откривали рудите и са били много тачени .
Върнете се в началото Go down
Трибал-М
Джадай
Джадай




Дистанционни локатори-мит или реалност ...? - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Дистанционни локатори-мит или реалност ...?   Дистанционни локатори-мит или реалност ...? - Page 3 EmptyСъб Апр 19, 2014 2:15 pm

RelicHuntingVT написа:
.....

Поразрови се из нета за статистика на намерените съкровища в световен мащаб да видиш на колко сантима са извадени повечето.90 + % на една педя  bom 


И без да се ровя го предполагам с приемлива точност,за плиткото "залягане" си прав.
Проблемът е ,че за много съкровища не се знае,нека да са 50 на 50!
Върнете се в началото Go down
Трибал-М
Джадай
Джадай




Дистанционни локатори-мит или реалност ...? - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Дистанционни локатори-мит или реалност ...?   Дистанционни локатори-мит или реалност ...? - Page 3 EmptyСъб Апр 19, 2014 2:24 pm

chiko написа:


Туй малко ми звучи ,като как човека е произлязал от маймуната.Колега преди да пъхнеш буцата в пеща ,нали се сещаш че трябва да я изкопаш от някъде.Пък не съм чувал някой да се отоплява с руда.В римската империя е имало потомствени радиестезисти ,които са откривали рудите  и са били много тачени .


Човекът въобще не е произлязъл от маймуната!Само първи братовчеди са!...
...Би трябвало по това време само малоумни пещерняци да хвърлят руда в огнището!
Върнете се в началото Go down
vvurbanov
Консул
Консул
vvurbanov



Дистанционни локатори-мит или реалност ...? - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Дистанционни локатори-мит или реалност ...?   Дистанционни локатори-мит или реалност ...? - Page 3 EmptyСъб Апр 19, 2014 6:03 pm

Повечето находки са били заравяни до лакът.Такава дупка лесно се копае с ножа полулегнал и не си личи какво правиш от далече.С времето някои находки са се затрупали или са останали на по плитко.През 60 -те години след масовото навлизане на тракторите се удариха много находки и се разпиляха.Селскостопанските работници намираха малка част от монетите ,но основното ядро обикновено оставаше неоткрито ,както и повечето разпилени монети.Само Врачанско и Монтанско един местен имайняр ме заведе на десетина такива находки където беше намирал монети на око.Тогава нямаше твърде машини сред хората.Всички находки в България са публикувани в известията и годишниците ИАИ;ИБАИ от 1900г. насам.Някои са в известията  на регионалните музеи ,а една част има в сп."Археология.Бях си преписал ударените находки ,но голяма част от тях не можах да намеря.Местностите се бяха променили ,някои ориентири на намервачите бяха изчезнали ,дървета ,черни пътища ,малките ниви бяха уедрени в големи блокове.Те монетите бяха там ,но трябваше да се претърси по голям участък.След 1984г. се отказах да ги търся защото металотърсачите станаха доста масови.Сега намервачите на тия разпилени находки вече са починали ,но повечето пари сигурно пак са намерени.
Най много находки и единични монети се откриха с металотърсачите -монетари.Но много се намериха и с кантарите(мачоци).Още през 1981г. имаше хора които ходеха само с тях за находки.Те хем бият по дълбоко ,хем имат по голяма активна зона и по лесно и бързо се минава над гърнето.А през 1994г. се запознах с група имайняри с мачоци, които работеха като бригада по селищата.Тоя начин е много ефективен.Предполагах че всички ще разберат като се шегувам, че с багетите са извадени всички находки.С тях не може да се намери нищо такова.
Върнете се в началото Go down
chiko
Преторий
Преторий




Дистанционни локатори-мит или реалност ...? - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Дистанционни локатори-мит или реалност ...?   Дистанционни локатори-мит или реалност ...? - Page 3 EmptyСъб Апр 19, 2014 7:36 pm

[quote="vvurbanov"]Повечето находки са били заравяни до лакът.Такава дупка лесно се копае с ножа полулегнал и не си личи какво правиш от далече.С времето някои находки са се затрупали или са останали на по плитко.През 60 -те години след масовото навлизане на тракторите се удариха много находки и се разпиляха.Селскостопанските работници намираха малка част от монетите ,но основното ядро обикновено оставаше неоткрито ,както и повечето разпилени монети.Само Врачанско и Монтанско един местен имайняр ме заведе на десетина такива находки където беше намирал монети на око.Тогава нямаше твърде машини сред хората.Всички находки в България са публикувани в известията и годишниците ИАИ;ИБАИ от 1900г. насам.Някои са в известията  на регионалните музеи ,а една част има в сп."Археология.Бях си преписал ударените находки ,но голяма част от тях не можах да намеря.Местностите се бяха променили ,някои ориентири на намервачите бяха изчезнали ,дървета ,черни пътища ,малките ниви бяха уедрени в големи блокове.Те монетите бяха там ,но трябваше да се претърси по голям участък.След 1984г. се отказах да ги търся защото металотърсачите станаха доста масови.Сега намервачите на тия разпилени находки вече са починали ,но повечето пари сигурно пак са намерени.
Най много находки и единични монети се откриха с металотърсачите -монетари.Но много се намериха и с кантарите(мачоци).Още през 1981г. имаше хора които ходеха само с тях за находки.Те хем бият по дълбоко ,хем имат по голяма активна зона и по лесно и бързо се минава над гърнето.А през 1994г. се запознах с група имайняри с мачоци, които работеха като бригада по селищата.Тоя начин е много ефективен.Предполагах че всички ще разберат като се шегувам, че с багетите са извадени всички находки.С тях не може да се намери нищо такова.[/q

Колега и аз преди 30 г. разсъждавах като теб, след несполучливи радиестезични експерименти.Хората казват че едно камъче може да обърне влака.След доста време обаче, започнах да изучавам радиестезията и си разбрах грешките.Така че за да сполучиш с багет ти трябват много знания , опит и упоритост.Ти какво си мислиш че като си купиш уреда и вече си цар и всичкото злато е твое..Все едно да те кача на един хеликоптер свръх модерен и да те накарам да го подкараш.Дупе трябва колега за да достигнеш до истината.
С багет без знания си нула. За изкараните находки съм съгласен ,но това важи само за нивите с чисти земи.Рудните земи са много слабо претърсени и там има щансове за успех,също и калетата където слоя е дебел и трябва дълбочина за да стигнеш до истината,планински склонове със свличания и насипвания - там пък са светилищата.Абе има има все още неща но трябва яка техника и багета в ръцете на знаещия и тренирания търсач е е много подходящ уред.
Върнете се в началото Go down
mario321
Цезар
Цезар
mario321



Дистанционни локатори-мит или реалност ...? - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Дистанционни локатори-мит или реалност ...?   Дистанционни локатори-мит или реалност ...? - Page 3 EmptyСъб Апр 19, 2014 7:37 pm

RelicHuntingVT написа:
maas7eer написа:

 




Всички яки неща са извадени с монетари предимно ,и случайно  Cool 

Точно така  Cool 
А бе вие добре е да си вярвате, че всичко е извадено на плитко, ама един ден аз и още двама колеги станахме свидетели, на един терен дето сме го минали 100 пати и уж сме го обрали как едни тигри, почнаха с трактор да орат мястото, а зад трактора с гъдулките търкаха и сигурно извадеха към 20 монети и след тях беше останала много керамика която преди я нямаше
и познайте никакви полицаи не пристигнаха, та и ние си вярвахме като вас, че на 20-30см ама май не е на всякъде така само на твърди и каменисти терени е плитко .
Върнете се в началото Go down
mario321
Цезар
Цезар
mario321



Дистанционни локатори-мит или реалност ...? - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Дистанционни локатори-мит или реалност ...?   Дистанционни локатори-мит или реалност ...? - Page 3 EmptyСъб Апр 19, 2014 7:45 pm

И сега действаме с една рамка дето уж е добра и дълбока, но и ние вече не може да разберем, на какво по точно свири тя си свири и камъните та направо ни побърква стена 
Върнете се в началото Go down
Трибал-М
Джадай
Джадай




Дистанционни локатори-мит или реалност ...? - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Дистанционни локатори-мит или реалност ...?   Дистанционни локатори-мит или реалност ...? - Page 3 EmptyСъб Апр 19, 2014 8:04 pm

vvurbanov написа:
Повечето находки са били заравяни до лакът.Такава дупка лесно се копае с ножа полулегнал и не си личи какво правиш от далече.С времето някои находки са се затрупали или са останали на по плитко.През 60 -те години след масовото навлизане на тракторите се удариха много находки и се разпиляха.Селскостопанските работници намираха малка част от монетите ,но основното ядро обикновено оставаше неоткрито ,както и повечето разпилени монети.Само Врачанско и Монтанско един местен имайняр ме заведе на десетина такива находки където беше намирал монети на око.Тогава нямаше твърде машини сред хората.Всички находки в България са публикувани в известията и годишниците ИАИ;ИБАИ от 1900г. насам.Някои са в известията  на регионалните музеи ,а една част има в сп."Археология.Бях си преписал ударените находки ,но голяма част от тях не можах да намеря.Местностите се бяха променили ,някои ориентири на намервачите бяха изчезнали ,дървета ,черни пътища ,малките ниви бяха уедрени в големи блокове.Те монетите бяха там ,но трябваше да се претърси по голям участък.След 1984г. се отказах да ги търся защото металотърсачите станаха доста масови.Сега намервачите на тия разпилени находки вече са починали ,но повечето пари сигурно пак са намерени.
Най много находки и единични монети се откриха с металотърсачите -монетари.Но много се намериха и с кантарите(мачоци).Още през 1981г. имаше хора които ходеха само с тях за находки.Те хем бият по дълбоко ,хем имат по голяма активна зона и по лесно и бързо се минава над гърнето.А през 1994г. се запознах с група имайняри с мачоци, които работеха като бригада по селищата.Тоя начин е много ефективен.Предполагах че всички ще разберат като се шегувам, че с багетите са извадени всички находки.С тях не може да се намери нищо такова.


Колега,за пореден път проличава,че си много наясно и с историята на металотърсачеството в републиката.Каквото и да кажа още по въпроса,все ще е комплимент за теб,неизбежно е!
Много здраве и хубави празници!
Върнете се в началото Go down
vvurbanov
Консул
Консул
vvurbanov



Дистанционни локатори-мит или реалност ...? - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Дистанционни локатори-мит или реалност ...?   Дистанционни локатори-мит или реалност ...? - Page 3 EmptyСъб Апр 19, 2014 9:05 pm

chiko, радвай се и си трай, че имаш такова голямо дупе и за 30 години само ти си стигнал до истината та единствен можеш да работиш с тия багети.Аз не виждам кой би си купил тая багета и след това 30 години да я разучава.Че то дето казваш модерен хеликоптер се научава за по кратко време да кара човек и даже се пенсионира.Ти упорито продължаваш да правиш реклама на багетите които правиш и продаваш .Ако съм на тебе хич няма да отварям другите ами веднага отивам да търгам гърнетата.  
-------------------------------------------------------------------------------
Колега  Трибал-М,с пожелание за здраве, благополучие и светли Великденски празници.  Cool
Върнете се в началото Go down
Petronii
Цезар
Цезар




Дистанционни локатори-мит или реалност ...? - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Дистанционни локатори-мит или реалност ...?   Дистанционни локатори-мит или реалност ...? - Page 3 EmptyСъб Апр 19, 2014 10:35 pm

vvurbanov написа:
Повечето находки са били заравяни до лакът.Такава дупка лесно се копае с ножа полулегнал и не си личи какво правиш от далече.С времето някои находки са се затрупали или са останали на по плитко.През 60 -те години след масовото навлизане на тракторите се удариха много находки и се разпиляха.Селскостопанските работници намираха малка част от монетите ,но основното ядро обикновено оставаше неоткрито ,както и повечето разпилени монети.Само Врачанско и Монтанско един местен имайняр ме заведе на десетина такива находки където беше намирал монети на око.Тогава нямаше твърде машини сред хората.Всички находки в България са публикувани в известията и годишниците ИАИ;ИБАИ от 1900г. насам.Някои са в известията  на регионалните музеи ,а една част има в сп."Археология.Бях си преписал ударените находки ,но голяма част от тях не можах да намеря.Местностите се бяха променили ,някои ориентири на намервачите бяха изчезнали ,дървета ,черни пътища ,малките ниви бяха уедрени в големи блокове.Те монетите бяха там ,но трябваше да се претърси по голям участък.След 1984г. се отказах да ги търся защото металотърсачите станаха доста масови.Сега намервачите на тия разпилени находки вече са починали ,но повечето пари сигурно пак са намерени.
Най много находки и единични монети се откриха с металотърсачите -монетари.Но много се намериха и с кантарите(мачоци).Още през 1981г. имаше хора които ходеха само с тях за находки.Те хем бият по дълбоко ,хем имат по голяма активна зона и по лесно и бързо се минава над гърнето.А през 1994г. се запознах с група имайняри с мачоци, които работеха като бригада по селищата.Тоя начин е много ефективен.Предполагах че всички ще разберат като се шегувам, че с багетите са извадени всички находки.С тях не може да се намери нищо такова.

Къде се загуби бе стар влък, нема те да разкажеш някоя история .  Cool 
И аз съм на същото мнение, това електронните багети са за будали, които вярват, че като ги вземат и почват да вадят скъпоценните метали. Той верно вика човека, че който си вземе такова нищо не казва и си трае, е да наебано дупе кога ще си признае  Laughing 
Признавам само обикновенните багети, там практиката е установила, че има връзка с човек и багет, но за сега това явление не е категорично доказано за да интерпретира в ел. технически средства и от това се възползват някой хора, за да заблуждават наивниците и да им пробутват бутафорни изделия.
Върнете се в началото Go down
chiko
Преторий
Преторий




Дистанционни локатори-мит или реалност ...? - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Дистанционни локатори-мит или реалност ...?   Дистанционни локатори-мит или реалност ...? - Page 3 EmptyСъб Апр 19, 2014 10:47 pm

vvurbanov написа:
chiko, радвай се и си трай, че имаш такова голямо дупе и за 30 години само ти си стигнал до истината та единствен можеш да работиш с тия багети.Аз не виждам кой би си купил тая багета и след това 30 години да я разучава.Че то дето казваш модерен хеликоптер се научава за по кратко време да кара човек и даже се пенсионира.Ти упорито продължаваш да правиш реклама на багетите които правиш и продаваш .Ако съм на тебе хич няма да отварям другите ами веднага отивам да търгам гърнетата.  
-------------------------------------------------------------------------------
Колега  Трибал-М,с пожелание за здраве, благополучие и светли Великденски празници.  Cool

Върбанов ,не може за сметка на грешките си да плюеш по такава велика но неразбираема за конете с капаци наука,която използва свръх мощния компютър наречен душа,който няма аналог с нищо техническо в цял свят.За това ти трябва време да успееш да го програмираш и да го накараш да работи в твоя полза.Така че на апачито компютрите халва да ядат пред този който живее в нас и ние най малко подозираме за това.Този компютър управлява един биоробот наречен човек, а багетите в ръце са датчик даващ информация на този компютър.Като ти го няма софтуера Върбанов ,нищо не става и за това ти препоръчвам да продължиш да си бачкаш с монетара , на вече обраните ниви.
Върнете се в началото Go down
RelicHuntingVT
Про-Консул
Про-Консул




Дистанционни локатори-мит или реалност ...? - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Дистанционни локатори-мит или реалност ...?   Дистанционни локатори-мит или реалност ...? - Page 3 EmptyНед Апр 20, 2014 5:12 am

chiko написа:
vvurbanov написа:
chiko, радвай се и си трай, че имаш такова голямо дупе и за 30 години само ти си стигнал до истината та единствен можеш да работиш с тия багети.Аз не виждам кой би си купил тая багета и след това 30 години да я разучава.Че то дето казваш модерен хеликоптер се научава за по кратко време да кара човек и даже се пенсионира.Ти упорито продължаваш да правиш реклама на багетите които правиш и продаваш .Ако съм на тебе хич няма да отварям другите ами веднага отивам да търгам гърнетата.  
-------------------------------------------------------------------------------
Колега  Трибал-М,с пожелание за здраве, благополучие и светли Великденски празници.  Cool

Върбанов ,не може за сметка на грешките си да плюеш по такава велика но неразбираема за конете с капаци наука,която използва свръх мощния компютър наречен душа,който няма аналог с нищо техническо в цял свят.За това ти трябва време да успееш да го програмираш и да го накараш да работи в твоя полза.Така че на апачито компютрите халва да ядат пред този който живее в нас и ние най малко подозираме за това.Този компютър управлява един биоробот наречен човек, а багетите в ръце са датчик даващ информация на този компютър.Като ти го няма софтуера Върбанов ,нищо не става и за това ти препоръчвам да продължиш да си бачкаш с монетара , на вече обраните ниви.

1-След като си осъзна грешките какво точно намери с тия багети?
2-Ако ще се търси с "душа" не ти трябват багети въобще, разпъвай ръцете напред като зомби и сканирай....Според мен си търсиш за какво да се закачиш както всеки багетист..я луната не е във фаза я нещо друго.Ако наистина продаваш багети, знай че на този свят има могъщи закони въжащи за всички.Не можеш да продаваш нищо а да получаваш нещо.Всеки, който е опитал това е имал най-много краткотраен успех.За да получаваш трябва да добавяш стойност в живота на другите, както те добавят стойност в твоя живот плащайки си.
Върнете се в началото Go down
chiko
Преторий
Преторий




Дистанционни локатори-мит или реалност ...? - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Дистанционни локатори-мит или реалност ...?   Дистанционни локатори-мит или реалност ...? - Page 3 EmptyНед Апр 20, 2014 8:50 am

RelicHuntingVT написа:
chiko написа:
vvurbanov написа:
chiko, радвай се и си трай, че имаш такова голямо дупе и за 30 години само ти си стигнал до истината та единствен можеш да работиш с тия багети.Аз не виждам кой би си купил тая багета и след това 30 години да я разучава.Че то дето казваш модерен хеликоптер се научава за по кратко време да кара човек и даже се пенсионира.Ти упорито продължаваш да правиш реклама на багетите които правиш и продаваш .Ако съм на тебе хич няма да отварям другите ами веднага отивам да търгам гърнетата.  
-------------------------------------------------------------------------------
Колега  Трибал-М,с пожелание за здраве, благополучие и светли Великденски празници.  Cool

Върбанов ,не може за сметка на грешките си да плюеш по такава велика но неразбираема за конете с капаци наука,която използва свръх мощния компютър наречен душа,който няма аналог с нищо техническо в цял свят.За това ти трябва време да успееш да го програмираш и да го накараш да работи в твоя полза.Така че на апачито компютрите халва да ядат пред този който живее в нас и ние най малко подозираме за това.Този компютър управлява един биоробот наречен човек, а багетите в ръце са датчик даващ информация на този компютър.Като ти го няма софтуера Върбанов ,нищо не става и за това ти препоръчвам да продължиш да си бачкаш с монетара , на вече обраните ниви.

1-След като си осъзна грешките какво точно намери с тия багети?
2-Ако ще се търси с "душа" не ти трябват багети въобще, разпъвай ръцете напред като зомби и сканирай....Според мен си търсиш за какво да се закачиш както всеки багетист..я луната не е във фаза я нещо друго.Ако наистина продаваш багети, знай че на този свят има могъщи закони въжащи за всички.Не можеш да продаваш нищо а да получаваш нещо.Всеки, който е опитал това е имал най-много краткотраен успех.За да получаваш трябва да добавяш стойност в живота на другите, както те добавят стойност в твоя живот плащайки си.

Колега не съм влязал във форума за да ти обяснявам какво и как съм намерил .Ти колега как мислиш -участва човек в действието ,къде и как присъства фактора човек ?Не може без багет.Багета е датчик и индикатор на подсъзнанието, а ел.генератор е помощник улесняващ работата на подсъзнанието, с цел от хилядите ни сигнали които ни заобикалят ,да избере подходящия и най важното- да ни спести много време.Ако ти мислиш че това е нищо и за това нищо да получавам нещо, е аз не мисля така.Радиестезията и нейното приложение за търсене на метали е наука изгубена във времето вследствие техническия прогрес, но след като вече се вижда края на ерата на бръмчилата -монетари на къде ,като в дълбочина има още според колеги .Това е един метод с който може да се постигнат успехи и не трябва да се отхвърля с лека ръка.
Върнете се в началото Go down
 
Дистанционни локатори-мит или реалност ...?
Върнете се в началото 
Страница 3 от 8Иди на страница : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next
 Similar topics
-
» Детектор локатори "MINEORO"
» ПРОДАВАМ ДИСТАНЦИОННИ ЛОКАТОРИ
» ХР metal detectors-Реалност или НЕ

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Форум за Металотърсачи www.imperio.biz :: Металдетектори-дълбочинни и скенери и други подобни :: Общ форум за дълбочинна техника-
Идете на: