Форум за Металотърсачи www.imperio.biz
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Форум за Металотърсачи www.imperio.biz

Металотърсачи България. Форум за мнения за металдетектори и металдетектинг. Спортен клуб по металдетектинг MDETECTORS
 
ИндексИндекс  ГалерияГалерия  Мнениея за МеталотърсачиМнениея за Металотърсачи  ТърсенеТърсене  Последни снимкиПоследни снимки  Регистрирайте сеРегистрирайте се  Вход  Списание IMPERIO.BGСписание IMPERIO.BG  
Клондайк Металотърсачи
Металотърсач от Клондайк
Съвет за избор на металотърсач
Съвет за избор на металотърсач
ОФИЦИАЛЕН ПРЕДСТАВИТЕЛ

Similar topics
Keywords
miladinka GOLD 5000 lorenz маск nokta nexus пират mask Minelab Coil TEKNETICS Майнлаб Spectrum kupuvam голден prodavam deus tesoro wave врътка VANQUISH грунда Fisher нишани Simplex
 

 КУПУВАМ МИКРОН 150

Go down 
+26
laki
Одергас
sovaxa
Трибал-М
mario321
akulata88
joro_76
Golden Mask
kronos555
Rinobs
BEKS
borislav123
бобо
B.K.
Ancient Hunter
FELIX
pechkata
ivanasen
Petronii
кирката
Ne6o
sdsds
Симпличио
vanko853
гущера
traper2504
30 posters
Иди на страница : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next
АвторСъобщение
B.K.
Преторий
Преторий
B.K.



КУПУВАМ МИКРОН 150 - Page 6 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: КУПУВАМ МИКРОН 150   КУПУВАМ МИКРОН 150 - Page 6 EmptyПон Апр 07, 2014 11:52 pm

traper2504 написа:
B.K. написа:
Преди месец бях там, водиха ме на много уродени места където с GP-та ходят и нямаше проблем , но трябва да знаеш какъв апарат да си вземеш не да се нашиваш с самоделки . Very Happy 

B.K. написа:
нямаше проблем

    Така , като ме гледаш , че съм новобранец тук новобранец съм , но нали не мислиш , че навсякъде съм такъв и , че съм толкова бос за  да не знам , че на тези почви тук само пулсаци работят. Всичко друго що е инд. бал. умира. Та тия не на мене...........и не мога да те разбера аджеба защо трябва да повтаряш няколко пъти , че съм се набутал след , като съм дал 300 за Микрон , който е Инд. бал. , като повечето други Бг. марки с , които почти няма разлика.  А ти  една мешка пари , поне 7000 , 8000 за Пулс индукции , които първо нямат нищо общо , като принцип на действие спрямо Инд. бал. машинките , нито са от един клас , ,,Нерди Ямбол , нерди Стамбул,,.   Wink  
Остава обаче изводът и съмнението , че и ти си един от многото , поръчкови хора тука за антиреклама по Микрон.
Ако греша  взимай една Инд. бал. машинка и те чакам. тегло и мъка

Има и индуктивен баланс апарати които си работят много добре по тези места но не са правеняци .
И не съм поръчков човек за антиреклама ти в това се справяш отлично и без да си поръчков, впрочем такава си е истината и е добре че не я спестяваш , защото малко хора биха си признали че апарата им е кофти .
Върнете се в началото Go down
traper2504
Легионер
Легионер
traper2504



КУПУВАМ МИКРОН 150 - Page 6 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: КУПУВАМ МИКРОН 150   КУПУВАМ МИКРОН 150 - Page 6 EmptyВто Апр 08, 2014 10:09 am

Мн. си е добър Микрона , просто тр. малко да се пренастрои спрямо нашия специфичен терен , както сам казва и Стефчо , че има вариант макар и мисля за сметка на бързината или дълбочината , няма пълно щастие. Между другото то си и пише в спецификациите на продукта , че не е за силно орудени почви. Сигурен съм , че този уред на леки почви ще работи мн. добре наравно с другите Бг машинки , ако не и по добре в някой случай.
Поздрави и спрете с тези оплювания.
Върнете се в началото Go down
Одергас
Новобранец
Новобранец




КУПУВАМ МИКРОН 150 - Page 6 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: КУПУВАМ МИКРОН 150   КУПУВАМ МИКРОН 150 - Page 6 EmptyВто Апр 08, 2014 3:36 pm

Колеги, аз също проявявам любопитство към тази марка детектори, но бих искал да знам с какво образование е Стефчо от Микрон?

Примерно за собственика на фирма Детеч, която прави сондите тип "SEF", прочетох, че имал машиностроително образование, тоест нищо общо с електрониката, дали и Стефчо е среднист-любител, захванал се с производство на детектори?

За Владо, производителя на Маските, май ситуацията е същата - селско момче, решило да се занимава с електроника, вместо с овчарлък?

За Пирата също ми е любопитно дали има поне средно образование, на клиповете, които качва в ЮТуб, ми прави впечатление, че доста простоват език има. Smile


Последната промяна е направена от Одергас на Вто Апр 08, 2014 3:49 pm; мнението е било променяно общо 2 пъти
Върнете се в началото Go down
Ne6o
Легионер
Легионер
Ne6o



КУПУВАМ МИКРОН 150 - Page 6 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: КУПУВАМ МИКРОН 150   КУПУВАМ МИКРОН 150 - Page 6 EmptyВто Апр 08, 2014 3:46 pm

Как мислиш, във военно морското училище какво образование се дава? Все пак е бил офицер.
Върнете се в началото Go down
Одергас
Новобранец
Новобранец




КУПУВАМ МИКРОН 150 - Page 6 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: КУПУВАМ МИКРОН 150   КУПУВАМ МИКРОН 150 - Page 6 EmptyВто Апр 08, 2014 3:50 pm

Ne6o написа:
Как мислиш, във военно морското училище какво образование се дава? Все пак е бил офицер.

Кого визираш?
Върнете се в началото Go down
Ne6o
Легионер
Легионер
Ne6o



КУПУВАМ МИКРОН 150 - Page 6 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: КУПУВАМ МИКРОН 150   КУПУВАМ МИКРОН 150 - Page 6 EmptyВто Апр 08, 2014 5:58 pm

Нали въпрса ти е за Стефан от Микрон?
Върнете се в началото Go down
Одергас
Новобранец
Новобранец




КУПУВАМ МИКРОН 150 - Page 6 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: КУПУВАМ МИКРОН 150   КУПУВАМ МИКРОН 150 - Page 6 EmptyВто Апр 08, 2014 6:23 pm

Ne6o написа:
Нали въпрса ти е за Стефан от Микрон?

Да, най-вече за него ми е интересно. Значи приемаме, че мястото, където човек може да получи специалност "инженер по електроника" е военноморското училище във Варна, така ли? Питам, понеже не съм много в час и си мислех, че точното място е някой технически университет.
Върнете се в началото Go down
borislav123
Консул
Консул




КУПУВАМ МИКРОН 150 - Page 6 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: КУПУВАМ МИКРОН 150   КУПУВАМ МИКРОН 150 - Page 6 EmptyВто Апр 08, 2014 6:48 pm

Ами колега вземи си апарат от някой който е завършил техническия университет. Важното е да де добър апарата. Надали има значение кой го е направил.  Very Happy 
Върнете се в началото Go down
B.K.
Преторий
Преторий
B.K.



КУПУВАМ МИКРОН 150 - Page 6 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: КУПУВАМ МИКРОН 150   КУПУВАМ МИКРОН 150 - Page 6 EmptyВто Апр 08, 2014 7:52 pm

Одергас написа:
Колеги, аз също проявявам любопитство към тази марка детектори, но бих искал да знам с какво образование е Стефчо от Микрон?

Примерно за собственика на фирма Детеч, която прави сондите тип "SEF", прочетох, че имал машиностроително образование, тоест нищо общо с електрониката, дали и Стефчо е среднист-любител, захванал се с производство на детектори?

За Владо, производителя на Маските, май ситуацията е същата - селско момче, решило да се занимава с електроника, вместо с овчарлък?

За Пирата също ми е любопитно дали има поне средно образование, на клиповете, които качва в ЮТуб, ми прави впечатление, че доста простоват език има. Smile


Надали има някой който не те разбра кой си , ами вземи ги напиши тези неща от другата си регистрация , по достойно е някак си .
Върнете се в началото Go down
traper2504
Легионер
Легионер
traper2504



КУПУВАМ МИКРОН 150 - Page 6 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: КУПУВАМ МИКРОН 150   КУПУВАМ МИКРОН 150 - Page 6 EmptyВто Апр 08, 2014 8:56 pm

Одергас написа:
Колеги, аз също проявявам любопитство към тази марка детектори, но бих искал да знам с какво образование е Стефчо от Микрон?

Примерно за собственика на фирма Детеч, която прави сондите тип "SEF", прочетох, че имал машиностроително образование, тоест нищо общо с електрониката, дали и Стефчо е среднист-любител, захванал се с производство на детектори?

За Владо, производителя на Маските, май ситуацията е същата - селско момче, решило да се занимава с електроника, вместо с овчарлък?

За Пирата също ми е любопитно дали има поне средно образование, на клиповете, които качва в ЮТуб, ми прави впечатление, че доста простоват език има. Smile
Ейй аман от от провокатори.........ама , айде още малко да се обясня.
Ти като четеш темата как четеш , през редовете ли , а снимки на ракетните установки също ли не видя??? Що не си отговориш сам как се става началник стартово отделение или оператор на подвижна ракетна установка , без образование и познания по електроника ли? Аз , като съм със средно спец./машиностроене/ , а не съм завършил специално електроника или прехваления от теб университет сигурно и понятие си нямам  от електроника , значи трябва да имаш висше за да си майстор по електроника???. Едно време двигатели с вътр. горене се учеха във физика през 8 клас. А електрониката се учеше поне в средно специалните училища. Отделно , че ако имаш мерак и голямото влечение не е задължително да изкараш висше за да чаткаш добре електрониката , щото знаеш ли колко вишисти познавам завършили електроника дето мн. говорят , а на практика една платка не могат ръчно да направят по схема.
Та върни се назад в темата и ще разбереш.
Не го познавам Стефчо , но се оказахме колеги по оръжия за масово поразяване.Повярвах му защото знам добре какво е началник стартово отделение и оператор на ППУ , а и търсех Микрон 150 и жестът бе негов , може би защото преди всичко за мен е човек , а сега хората са на изчезване колега. стена  
Благодарско Стефчо!


Последната промяна е направена от traper2504 на Сря Апр 09, 2014 1:22 pm; мнението е било променяно общо 2 пъти
Върнете се в началото Go down
Ancient Hunter
Цезар
Цезар
Ancient Hunter



КУПУВАМ МИКРОН 150 - Page 6 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: КУПУВАМ МИКРОН 150   КУПУВАМ МИКРОН 150 - Page 6 EmptyВто Апр 08, 2014 10:52 pm

Одергас написа:
Ne6o написа:
Нали въпрса ти е за Стефан от Микрон?

Да, най-вече за него ми е интересно. Значи приемаме, че мястото, където човек може да получи специалност "инженер по електроника" е военноморското училище във Варна, така ли? Питам, понеже не съм много в час и си мислех, че точното място е някой технически университет.
Странен въпрос. Още повече, че назад в темата вече стана дума какъв съм бил. Какво значение има образованието на собственика или управителя на една фирма, ако има достатъчно кадърни хора и умее да ги организира и стимулира.
Имам приятел германец, който създаде край Варна най добрата стоматологична клиника в Европа. Вложи в нея 5,6млн. евро, привлече най-добрите специалисти стоматолози и вече няколко години  бизнеса му процъфтява.
Миналогодишната класация - измежду 62-те най-елитни клиники в Европа, неговата се оказа на първо място по всички показатели.
... А той самия няма понятие от стоматология, нито медицинско образование! Но за това пък е добър организатор.
Друг въпрос е, че вече има толкова много свободна и богата информация, че ако някой има достатъчно желание да се научи на нещо, само от интернет може да получи поне няколко висши образования. Света се променя постоянно Smile
Върнете се в началото Go down
laki
Консул
Консул




КУПУВАМ МИКРОН 150 - Page 6 Empty
ПисанеЗаглавие: по темата   КУПУВАМ МИКРОН 150 - Page 6 EmptyСря Апр 09, 2014 8:31 am

Образование акъл не дава.....Особено като се има на предвид в днешно време как се купува/дава/подарява образованието.
Върнете се в началото Go down
Одергас
Новобранец
Новобранец




КУПУВАМ МИКРОН 150 - Page 6 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: КУПУВАМ МИКРОН 150   КУПУВАМ МИКРОН 150 - Page 6 EmptyСря Апр 09, 2014 11:10 am

Ancient Hunter написа:

Какво значение има образованието на собственика или управителя на една фирма, ако има достатъчно кадърни хора и умее да ги организира и стимулира.

Принципно е така, но нали не забряваме, че акцентът в случая касае т.нар. "Абсурдистан"? Не е ли традиция у нас всеки да се смята за специалист по всичко и се занимава с неща, за които хич го не бива? Затова и сме толкова жалки като държава, икономика и постижения изобщо, независимо от сферата, макар понякога да има някакви епизодични проблясъци, примерно в спорта, но тези изключения са потвърждение на правилото, както се казва.
Върнете се в началото Go down
Ancient Hunter
Цезар
Цезар
Ancient Hunter



КУПУВАМ МИКРОН 150 - Page 6 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: КУПУВАМ МИКРОН 150   КУПУВАМ МИКРОН 150 - Page 6 EmptyСря Апр 09, 2014 12:08 pm

Ами направи нещо по въпроса. Нали ако всеки се старае повече, ще е добре за всички?
Да седим да се жалваме и да мърморим колко сме зле, и че живеем в "Абсурдистан", няма полза и няма да помогне на никой. Мога също да те уверя, че по света има и много по-големи Абсурдистани.
Колкото до моето образование, ако е толкова важно - за разлика от гражданските ВУЗ-ове, от военните училища се излизаше с две специалности, военна и цивилна. Военната ми специалност е "тактически и оперативно тактически ракети", а цивилната "Инженер по ЕИТ" (електронно-изчислителна техника). Електрониката се учеше за "предястие". Някъде назад вече писах, че схемата с електрониката на ракетата заемаше цялата стена на залата няколко метра и е многократно по-сложна от тази на един метал детектор.
Дано съм задоволил любопитството?

P.S. Много офтопик се събра в тая тема. Колегата търсеше NRG и го намери. Останалото е разтягане на локуми...
Върнете се в началото Go down
traper2504
Легионер
Легионер
traper2504



КУПУВАМ МИКРОН 150 - Page 6 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: КУПУВАМ МИКРОН 150   КУПУВАМ МИКРОН 150 - Page 6 EmptyСря Апр 09, 2014 1:34 pm

Що ли се харчим да обясняваме Стефане.......... Абе то е ясно , че някой се чудят , как да омърсят и без това трудния бизнес в нашата държава мащеха.


Последната промяна е направена от traper2504 на Чет Апр 10, 2014 10:15 am; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото Go down
B.K.
Преторий
Преторий
B.K.



КУПУВАМ МИКРОН 150 - Page 6 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: КУПУВАМ МИКРОН 150   КУПУВАМ МИКРОН 150 - Page 6 EmptyСря Апр 09, 2014 1:53 pm

Цирка продължава в пълна сила . Very Happy девушка 
Върнете се в началото Go down
Ancient Hunter
Цезар
Цезар
Ancient Hunter



КУПУВАМ МИКРОН 150 - Page 6 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: КУПУВАМ МИКРОН 150   КУПУВАМ МИКРОН 150 - Page 6 EmptyСря Апр 09, 2014 2:13 pm

И аз се чудя защо админа не вземе да заключи темата, че да спре цирка.
Върнете се в началото Go down
Одергас
Новобранец
Новобранец




КУПУВАМ МИКРОН 150 - Page 6 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: КУПУВАМ МИКРОН 150   КУПУВАМ МИКРОН 150 - Page 6 EmptyСря Апр 09, 2014 2:22 pm

Ancient Hunter написа:
Военната ми специалност е "тактически и оперативно тактически ракети", а цивилната "Инженер по ЕИТ" (електронно-изчислителна техника).

Ами аз точно това исках да знам - дали собственикът и разработчик на детектори Микрон все пак има някакви базови понятия по електроника, получени именно в някой ВУЗ, а не на любителски начала, така че твоята цивилна специалност само може да ме радва, тоест предполага поне базови познания по електроника. Но не виждам, все пак, каква е гаранцията, че един тесен специалист по ракетна електроника би бил също толкова компетентен и при разработка на металдетектори - ако беше така, то детекторите "Микрон" отдавна да бяха разбили тотално конкуренцията в лицето на компании като Майнлаб, Уайт'с, Гарет, Тесоро и прочее реномирани производители.

Примерно в другия форум има една тема за ВДИ-калкулатор, където едно скромно момче от Русе показва собствена разработка, която е доста по-добра от твоя ВДИ-модул, за когото сам признаваш, че доста играе, тоест явно нямаш достатъчно научно-технически капацитет, за да разработиш надежден и стабилен ВДИ- калкулатор, прав ли съм?
Върнете се в началото Go down
BEKS
Консул
Консул
BEKS



КУПУВАМ МИКРОН 150 - Page 6 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: КУПУВАМ МИКРОН 150   КУПУВАМ МИКРОН 150 - Page 6 EmptyСря Апр 09, 2014 2:31 pm

Одергас къде се беше изгубил бе човек?
Върнете се в началото Go down
borislav123
Консул
Консул




КУПУВАМ МИКРОН 150 - Page 6 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: КУПУВАМ МИКРОН 150   КУПУВАМ МИКРОН 150 - Page 6 EmptyСря Апр 09, 2014 5:21 pm

Одергас като те слушам най- вероятно си производител на някоя друга марка Бг детектори
Върнете се в началото Go down
Одергас
Новобранец
Новобранец




КУПУВАМ МИКРОН 150 - Page 6 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: КУПУВАМ МИКРОН 150   КУПУВАМ МИКРОН 150 - Page 6 EmptyСря Апр 09, 2014 5:57 pm

borislav123 написа:
Одергас като те слушам най- вероятно си производител на някоя друга марка Бг детектори

Нямам нищо общо с никой производител на детектори, просто искам да се ориентирам на кой от българските производите мога да имам доверие, така че засега Микрон ми изглеждат най-надеждни, все пак собственикът на фирмата има що-годе адекватно за тази сфера образование, докато другите производители ми изглеждат доста простовати момчета, примерно Пирата и Маската - няма как да се доверя на селски бекове. Smile
Върнете се в началото Go down
borislav123
Консул
Консул




КУПУВАМ МИКРОН 150 - Page 6 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: КУПУВАМ МИКРОН 150   КУПУВАМ МИКРОН 150 - Page 6 EmptyСря Апр 09, 2014 8:22 pm

За пирата нямам впечатления , но от маската имам и си е доста добър апарат. Излизал съм с колега който е с маска 3 и си работи апарата. Вади бая от дълбоко цветове, а и Владо е коректен.
Върнете се в началото Go down
Ancient Hunter
Цезар
Цезар
Ancient Hunter



КУПУВАМ МИКРОН 150 - Page 6 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: КУПУВАМ МИКРОН 150   КУПУВАМ МИКРОН 150 - Page 6 EmptyСря Апр 09, 2014 10:37 pm

Одергас написа:
...Примерно в другия форум има една тема за ВДИ-калкулатор, където едно скромно момче от Русе показва собствена разработка, която е доста по-добра от твоя ВДИ-модул, за когото сам признаваш, че доста играе, тоест явно нямаш достатъчно научно-технически капацитет, за да разработиш надежден и стабилен ВДИ- калкулатор, прав ли съм?
Със скромното момче се познаваме и знам как работи, неговия "VDI калкулатор". Правил ли си и тествал ли си го че реши, че е много стабилен? Защо реши че единия е по-добър от другия?
Чувствителността на VDI индикацията може да се регулира и може да бъде супер стабилен и да кове показанието или да е по "нервен", както казваш да играе, ако се увеличи чувствителността? Освен това индикацията зависи от много фактори - големина и форма на предмета, в някаква степен разстоянието до сондата, разположението му в пространството, ако е сложна форма, еднороден метал или сплав и т.н. Няма на 100% съвършен VDI калкулатор който да не прави грешки. Могат да го потвърдят и колегите с много скъпите топ детектори.
Върнете се в началото Go down
B.K.
Преторий
Преторий
B.K.



КУПУВАМ МИКРОН 150 - Page 6 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: КУПУВАМ МИКРОН 150   КУПУВАМ МИКРОН 150 - Page 6 EmptyСря Апр 09, 2014 10:47 pm

Одергас написа:
borislav123 написа:
Одергас като те слушам най- вероятно си производител на някоя друга марка Бг детектори

Нямам нищо общо с никой производител на детектори, просто искам да се ориентирам на кой от българските производите мога да имам доверие, така че засега Микрон ми изглеждат най-надеждни, все пак собственикът на фирмата има що-годе адекватно за тази сфера образование, докато другите производители ми изглеждат доста простовати момчета, примерно Пирата и Маската - няма как да се доверя на селски бекове. Smile


Интересно с какви очи ще ги погледнеш тези хора които плюеш , а ще ти се наложи със сигурност, ясен си на всички кой си .
И остави го това образование,виждал съм много образовани идиоти и некадърници .
Върнете се в началото Go down
Одергас
Новобранец
Новобранец




КУПУВАМ МИКРОН 150 - Page 6 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: КУПУВАМ МИКРОН 150   КУПУВАМ МИКРОН 150 - Page 6 EmptyСря Апр 09, 2014 11:01 pm

Ancient Hunter написа:
Правил ли си и тествал ли си го че реши, че е много стабилен? Защо реши че единия е по-добър от другия?

С такова впечатление останах от прочетеното в темата, извинявам се, ако греша.

Иначе да, в момента разработвам софтуер за VDI, базирано на Ардуино-платформа, тоест ще използвам един такъв модул:

КУПУВАМ МИКРОН 150 - Page 6 ArduinoNanoFront_3_lg

За визуализация използвам ето такъв LCD-модул, специално за Ардуино-проекти:

КУПУВАМ МИКРОН 150 - Page 6 7244808q
Върнете се в началото Go down
 
КУПУВАМ МИКРОН 150
Върнете се в началото 
Страница 6 от 7Иди на страница : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next
 Similar topics
-
» купувам миладинка или микрон
» за микрон
» Микрон 100

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Форум за Металотърсачи www.imperio.biz :: Общи форуми :: Купувам - продавам-
Идете на: